Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Eto. Oću da pravim tortu za skorašnji ivent. Koga da češljam? Đejmija, Rudolf a, koga? 
Zavisi kakvu tortu.
Kao nase sto se prave, tanke korice i puno filova ili one americke sa koretinama +5cm i buter kremom... (bljak: ))

Dzejmi nije za torte. Ima slatkise razne koji super, ali bas rorte, ne.
Rudolf pravi svasta i njegova strast je zarazna, ali mnogo toga ima da se odradi, mnogo predradnji i radnji do finalnog proizvoda.

Moja preporuka su blogerke sa ovih prostora: Srb,Hrt, CG... no zavisi sta zelis.
Link to comment

Ja generalno ne volim torte. Te hlebare I korare i filare što se seku po dečijim roćkas ima po pravilu preskačem. Ja volim jednostavnost kod slatkog. Generalno volim kolače i to old skul seljačke. Ono štrudle Salčići taj rad. Procunjaću pa kad nađem će da prijavim. A oću da napravim zato što me nervira što se danas samo naručuje i kupuje i pristaje na kompromise. 

Link to comment

Izgleda da sam našao. 

3 hours ago, Skyhighatrist said:

Zar nije samarluk sladak kupus?

 

Tast je takođe voleo da pravi nešto što je on zvao "prevrnuti kupus", to je kiseli kupus sa dinstanom mlevenom junetinom, al' se šerpa prvo obloži suvom kobasicom seckanom na kolutove, pa se onda naspe kupus sa mlevenim mesom, pa u rernu. Kad je gotovo, prevrne se na tanjir, bude ko torta :)

 

Link to comment
25 minutes ago, nisam ja said:

Ja generalno ne volim torte. Te hlebare I korare i filare što se seku po dečijim roćkas ima po pravilu preskačem. Ja volim jednostavnost kod slatkog. Generalno volim kolače i to old skul seljačke. Ono štrudle Salčići taj rad. Procunjaću pa kad nađem će da prijavim. A oću da napravim zato što me nervira što se danas samo naručuje i kupuje i pristaje na kompromise. 

Volim i ja, al se nešto ne usudjujem kore zabaklavu razvlačiti. Tulumbe bi već mogao da probam.

Aj napravi ovo pa zovi: https://letthebakingbegin.com/best-napoleon-cake-ever/

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...