Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

eve ga
 
Kuglof  sa orasima , čokoladom i suvim voćem
 
sastojci:
-         125 g maslaca                                                     
-         5 kašika smeđeg šećera                                        
-         100 g suvog grožđa
(može i bilo koje drugo suvo voće ili kombinacija, po želji)               
-         100 g crne čokolade (iseckati)                              
-         100 g oraha (iseckati)                                          
-         5 jaja                                                         
-         1 vanilin šećer                                                     
-         1 prašak za pecivo                                                         
·        po želji alkohol za natapanje suvog grožđa (viski, rum) i sok od pola pomorandže
-         3 kašike belog mekog brašna i                    
-         8 kašika crnog (ili integralnog) brašna (pšenično ili speltino)           
 
Umutiti belanjke sa 3 kašike šećera.
Zatim žutanjke umutiti sa ostatkom šećera, pa dodati rastopljen  maslac (ali da ne bude vruć već mlak). Posle ovog koraka preći na lagano, ručno mešanje. U umućene žutanjke sa maslacom  dodati seckanu čokoladu, seckane orahe i suvo voće (zajedno sa sokom u kome je prethodno natapano).
Tako umućenu masu pomešati sa brašnom (u koje je dodat prašak za pecivo) i na kraju dodati belanjke. Obavezno koristiti foliju za kalup (ili silikonski kalup za kuglof).
Pripremljenu masu sipati u kalup i peći na 170-180 °C  (zavisi od jačine rerne) 40-50 minuta.
 
 
Jesi ti beše ovo donela na onaj prvomajski iranak kod rennea?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
20 minutes ago, darling said:

danas je i u mojoj kuci dan secanja na strudlu s makom u prvom svetskom ratu. 

 

On 9.11.2019. at 8:20, renne said:

ko se ne bi sećao

 

 

 

 

Pojeo sam nedavno zaista odlicnu strudlu sa orasima u Bojcinskoj kolebi. Posluzena je topla, ali ne znam da li sam imao srece, ili je to redovno.

Link to comment

deco, pampkin paj ispao ko bog, modifikovan nechiji recept, ovako (pishem da moze darling posle da mi nadje kad zaboravim hihi.gif):

 

kora, krhko™ tijesto:

220g brashna

60g shecera

1/2 prashka za pecivo

malo soli

100g margarina

1 jaje

vanila u nekom obliku

 

fil:

600g pechene bundeve

300g kisele pavlake

200g shecera

2 jajeta

2 kashichice djumbira

2 kashichice cimeta

1 mushkatnog oraja (nisam imala) ili nekog karanfila, anisa, ne znam meshavine (imala)

1 lep prstohvat bibera

 

kora se mesi klasik, sve suvo pa ladan margarin pa jaje, na pola sata u frizider, pleh 25 cm, prstima sve, plus da se podigne testo i na stranice bar 2 cm. izbockati viljushkom, rerna na 180, 10ak minuta samo da se uhvati kora. ako raste, neka i raste, nece daleko.

 

prohladiti tipa 5 minuta, fil pre toga sve mikserom, lako je, sipati u koru, nastaviti na 180, ne znam kolko dugo, dok ne pochne fil da pravi pukotine na povrshini.

 

praviti uveche, ujutro iz frizidera je mrak ubiva. moze shecer u prahu ozgo, recimo u krug samo oko kore za ukras. i ne mora.

 

jeste malo ljutkasta, ko ne voli, moze da smanji neshto, ne znam shta biggrin.png

 

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

deco, pampkin paj ispao ko bog, modifikovan nechiji recept, ovako (pishem da moze darling posle da mi nadje kad zaboravim hihi.gif):

 

kora, krhko tijesto:

220g brashna

60g shecera

1/2 prashka za pecivo

malo soli

100g margarina

1 jaje

vanila u nekom obliku

 

fil:

600g pechene bundeve

300g kisele pavlake

200g shecera

2 jajeta

2 kashichice djumbira

2 kashichice cimeta

1 mushkatnog oraja (nisam imala) ili nekog karanfila, anisa, ne znam meshavine (imala)

1 lep prstohvat bibera

 

kora se mesi klasik, sve suvo pa ladan margarin pa jaje, na pola sata u frizider, pleh 25 cm, prstima sve, plus da se podigne testo i na stranice bar 2 cm. izbockati viljushkom, rerna na 180, 10ak minuta samo da se uhvati kora. ako raste, neka i raste, nece daleko.

 

prohladiti tipa 5 minuta, fil pre toga sve mikserom, lako je, sipati u koru, nastaviti na 180, ne znam kolko dugo, dok ne pochne fil da pravi pukotine na povrshini.

 

praviti uveche, ujutro iz frizidera je mrak ubiva. moze shecer u prahu ozgo, recimo u krug samo oko kore za ukras. i ne mora.

 

jeste malo ljutkasta, ko ne voli, moze da smanji neshto, ne znam shta biggrin.png

 

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ljuto je od tolike kombinacije džindžer cinamon

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...