Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ja kupim tamo gde i banacanin, pa ga kao i darling sameljem u mlinu za kafu, sitno, pa stavim u zamrzivac.
neki dan sam koristila za gomboce onaj od zimus sto mi stoji, drzi se, odlican! 
Imam tri mlina za kafu -.-
Jedan za kafu, drugi za zacine (tipa karanfilic, korijander, slacica i sl), i treci najstariji i najkilaviji za mak, zato vec uzimam samleven, pa ga domeljem jos malo [emoji16]
Link to comment

ja imam samo jedan i u njemu meljem mak i maslacak xaxxxa... kafu ne pijem, a zacine meljem u onim bocicama sa mlinom za mlevenje. 

ponekad i proso sameljem, kad ne kupim brasno, a pravim one proteinske k'obajagi zdrave projice sa surutkom, kozijom urdom i spanacem/blitvom. brisem ga papirnim ubrusom nakon mlevenja, ne smeta mu nista, sve to sto meljem nema neke mirise pa izdrzava taj iskrin mlin, iz sedamdeset i neke, bome svasta :D

Link to comment
15 hours ago, darling said:

ja sam prosle nedelje kupila po 100 grama maka na raznim mestima, samlela i bacila. nejestivo, uzeglo, gorko, fuj. jedini koji nisam bacila je iz biospajza na kalenicu, cak ni mlin nije samleo lose, nije vrhunski, al moze da se jede kad nema bolje, s jabukom, popareni mak i rendana slatka jabuka, fitnes poslastica, na to sam spala, toliko sam nestrpljiva dok mi ne stigne isporuka domaceg iz sremskog sela krajem meseca. 

 

adam je na ostrvu, sve sto mu se posalje mora u karantin na 30 dana, dangla s makom ne bi toliko izdrzala :D

 

 

fala sto mislis namene al ne morate se muciti. bratska jevrejska pekara zasad zadovoljava potrebe. vec sam pisao o tome, prave braca mini kiflice (rugelach) punjene makom i crnom cokoladom. svaka zalogaj. mogu pojest 300 da ne trepnem. idem par puta godisnje, ne smem cesce iz zdravstvenih razloga. 

 

ovako nekako izgleda ta droga 

 

Image result for rugelach bakery

Link to comment
fala sto mislis namene al ne morate se muciti. bratska jevrejska pekara zasad zadovoljava potrebe. vec sam pisao o tome, prave braca mini kiflice (rugelach) punjene makom i crnom cokoladom. svaka zalogaj. mogu pojest 300 da ne trepnem. idem par puta godisnje, ne smem cesce iz zdravstvenih razloga. 
 
ovako nekako izgleda ta droga 
 
65b883b8e861db92c08900c749ba0f33.jpg
Ja mak mogu samo ako ga zalijem secerom u prahu. Odlicno izgleda btw

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...