Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ja sam prosle nedelje kupila po 100 grama maka na raznim mestima, samlela i bacila. nejestivo, uzeglo, gorko, fuj. jedini koji nisam bacila je iz biospajza na kalenicu, cak ni mlin nije samleo lose, nije vrhunski, al moze da se jede kad nema bolje, s jabukom, popareni mak i rendana slatka jabuka, fitnes poslastica, na to sam spala, toliko sam nestrpljiva dok mi ne stigne isporuka domaceg iz sremskog sela krajem meseca. 

 

adam je na ostrvu, sve sto mu se posalje mora u karantin na 30 dana, dangla s makom ne bi toliko izdrzala :D

 

 

Edited by darling
Link to comment

Inace dzem od sljiva ne mozes da provalis, nema on neki specifican ukus, mak, pa i ev.vanilin secer ga pokriju. A ako ima dzema od kasjija onda bi mogao blago sasvim da kisi [emoji846]

Imam neki recept sa makom bez brasna gde se dzem od kajsija maze odozgo, kada se ispece, pa preko cokolada. Moram to da izbunarim davno bilo i sjajan je naravno.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Nista onda adamu, samo darling i meni [emoji41] kakav sad ppp [emoji2955]

 

Izbegavam leti da kupujem mak, bas zbog loseg skladistenja (nista im ne verujem), a ko.zna mozda se i ne prodaje cesto, pa im stoji. Imam jednu zdravu hranu kod mene i svaki put je bio odlican, ali prometno mesto vrlo, pa ne stigne valjda da uzegne.

 

 

 

 

Link to comment

i meni su bile zadnje, ako bi ih negde zakacila, i uvek sam odvaljivala belo, sta ce mi. sad mi se jedu, sta starost napravi od ljudi. 

kuglice od sargarepe nisu dolazile u obzir ni kao zadnje, ma ni da su poslednje na svetu. 

 

 

meni donosi jedna sa sela, stavim u frizider u krpenu kesu i moz da stoji koliko oces. mislila sam da imam celo kilo tako, al se ispostavilo da je to nabavila jedna druga preko druge seljanke, koja je samlela mak i nikog nije obavestila, i tako mi je stajalo samleveno u fridzu par meseci, naravno da se uzeglo. dusa me zabolela kad sam prosle nedelje zafrljacila kilo maka u smece. 

Edited by darling
Link to comment

Ja sam potpuno odustao od kupovine maka bilo gde, osim na pijaci u Zrenjaninu. Ovo sve po marketima je potpuno smeće, čak nije ni čisti mak, piše sastav. Nejestivo. Po rinfuznim radnjama užegao po pravilu. Na zemunskog pijaci mešaju mak i griz. 

 

Dok me Totice u ZR nikad nisu izneverile, uvek svež, mladi mak, čak možeš i samleven istog dana da naručiš. 

Edited by banatjanin
Link to comment
i meni su bile zadnje, ako bi ih negde zakacila, i uvek sam odvaljivala belo, sta ce mi. sad mi se jedu, sta starost napravi od ljudi. 
kuglice od sargarepe nisu dolazile u obzir ni kao zadnje, ma ni da su poslednje na svetu. 
ih, kuglice od shargarepe su mi bile debelo ispred belih shtangli. ali da, starost. i kad nema ko da ti pravi!

sent from bubamoto

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Eh banatjanine, ti kad bi zamolio tu gospodžu, dala bi ti sigurno recept!



... Shiit has hit the fan...
 

 

Eh, al ne mogu da dođem do gospože... Čudna je to kombinacija. 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ih, kuglice od shargarepe su mi bile debelo ispred belih shtangli. ali da, starost. i kad nema ko da ti pravi!
 

 

eo sace banacanin da nam pravi :D

 

Link to comment

meni se ne dopada granulacija mlevenog maka po javnim/usluznim mlinovima. tri koplja napred mi je svaki kolac za koji mak meljem u mlinu za kafu, a da ne pominjem kakav je kad ga samo skuvam u mleku i jedem kasikom :D

 

banacanine, za somborskog makonju ne moras da poparis mak u vrelom mleku, smetnula sam s uma da se te stangle suse na niskoj temepraturi, sto znaci da se zapravo peku. slobodno po obicnom receptu za bele stangle, bez izmena. 

 

Edited by darling
Link to comment
18 minutes ago, Jumanji said:

Posto kupim uvek vise maka, bar kg, u poslednje vreme samleven vec i cuvam ga u zamrzivacu. Odlican i posle 3 meseca, ako doceka toliko.

ja kupim tamo gde i banacanin, pa ga kao i darling sameljem u mlinu za kafu, sitno, pa stavim u zamrzivac.

neki dan sam koristila za gomboce onaj od zimus sto mi stoji, drzi se, odlican! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...