Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Moskva snit je nekad bila sjajna u Moskvi, bar je tako pamtim, a odlicna je i u Desertu pod nazivom Desert, nju sam vise puta narucivala za neke special prilike.
Mada je moja Moskva snit najbolja [emoji4] ali ne volim da se mnogo angazujem oko ukrasavanja, nemam strpljenja za tako nesto.

Link to comment
2 hours ago, cmrlj said:

 

neprskane. 

 

a dje to nadjes?

 

ja sad drulujem na ovo sto si napravila (bacila pogled i na recopis).

 

nego, ima neko neki dobar recept za kuglof? onaj oldskul, sto se topi u ustima.

Link to comment

Neprskane pomorandze i limun, tj.organske mogu da se kupe u Maxiju, Veru i u Biospajzu na Kalenicu, na tim mestima sam ja nabavljala, a verovatno i na organskoj pijaci u bloku 44

 

 

 

 

Link to comment

neprskane pomorandze u alonsu, uvoz iz italije, recimo 370 dinara kilo. nisam kandirala pomorandze bez secera, kuvala sam ih sa 100g (umesto 300g) secera. i jos sam smanjila 150g secera u ostatku recepta. ako ce neko da pravi, nisam ni stavila secer u kalup pa na njega pomorandze, nego plasticnu foliju. eto. ako ima jos neka pitanja, sve cu da odgovorim. kuglof ja ne znam. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by cmrlj
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja pravila ovu, zove se cupava i vlazna, ime mi obecavalo :D ne znam kakva je, napravila i prosledila, ocekujem izvestaj, mada realno osoba koja je dobila tortu ne moze da bude potpuno iskrena. ali fizicki je lepa, dobro mirise, a i sastojci su okej, sta tu ima da ne valja. 

2v8scjn.jpg

Link to comment
5 minutes ago, Ras said:

Guglam kolac po nazivu i ne izlazi mi recept 😕

Stavi onu kategoriju "osobe":

 

Quote

osoba koja je dobila tortu ne moze da bude potpuno iskrena. ali fizicki je lepa, dobro mirise, 

 

Link to comment

@ras dobila sam recept, aj da ga napisem da i meni ostane, cujem da torta valja, rekose samo da stavim vise visanja i unutra i spolja. po receptu ne idu visnje. 

 

kora: 7 belanaca unutiti dobro sa 100g secera u prahu, dodati 5 zumanaca, 50 g istopljene crne cokolade, 150g mlevenih oraha, 50g brasna, pola praska ze pecivo. Peci 20ak minuta na 180, tepsija je 26cm.

fil. umuti se 125g maslaca sa dva vanilin secera i 70 g secera u prahu, doda se 250ml slatke pavlake, i 150g na pari istopljene crne cokolade u koju idu dva zumanca.

e sad, posto je recept koji sam bila dobila bio ovako napisan, ja sam onu tecnu slatku pavlaku stavila u puter, te se to sve zgrduvalo pa je trajalo da ga odgrudvam. i zumanca u cokoladi su joj promenile sjaj i teksturu, moguce da cu sledeci put da umutim zumanca sa secerom na pari malo da skuvam, pa da dodam cokoladu i pavlaku pa da sjedinim sa maslacem. nista nije smetalo ni ovako kako sam radila, ali moze to bolje. 

 

od kore se isece poklopac, na 1cm od vrha. onda se donja kora izdubi, tako da ostanu ivice i dno od 1cm. sredina kore se iscepka i ubaci u fill. onda sam ja u to sve dodala i odmrznute visnje, ofrlje,  mozda 250g, i meni je izgledalo da treba jos, ali me mrzelo da cekam da se odmrznu dodatne visnje. u koru se ubaci fil, pa druga kora, pa preko 100g cokolade sa 80 g maslaca istopljeni, ja turila i malo soli.

 

ozgo sam stavila visnje (odmrznute i iscedjene) koje sam kuvala 10ak minuta s jednom kasikom smedjeg secera, kad se to usosilo, dodala kasiku coientraua, pa sacekala minut da ispari. ovo sam posula po torti kad su i torta i glazura i visnje bili skroz hladni. 

 

moracu i sebi da je napravim neki dan da znam sta preporucujem :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...