Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

20 hours ago, dùda said:

fala :)

daj pobliže lokaciju te radnjice ako ti  nije problem

Uf, ovako napamet, jedino što mogu da kažem je da se nalazi u zadnjem delu, ka ulici Đorđa Jovanovića. Plastična flašica je u pitanju. 

Link to comment
4 hours ago, renne said:

Odlična štrudla sa makom iz lidlove pekare

 

+1 - mada ono nije štrudla, ono je jedna predivna, prilično teška i nabijena, lepljiva ali ne preslatka grudva crnog preukusnog maka jedva zadržana tananon hrskavom opnom lisnatog testa koja dodaje taman onaj potrebni čulni zvuk i tek hint ukusa potreban da kompetira jedno sasvim fantastično iskustvo.

 

Kada sam bio mali, mama je pravila najbolje, prebogate, štrudle od maka, od nule, sa kiselim testom. Jedne večeri, vikend je bio, ja možda u desetoj godini, je napravila tri zlatne rude štrudle, i ja sam, oblaporan kakav jesam, pojeo jednu i po, još mlake, i napravio neviđeni haos, buncanje, trčanje, plakanje i kukanje koje je trajalo dva dana, toliko sam se narokao maka... od tada nije pravila.. pa se uvek kada naiđem na ovako dobar proizvod sa makom zaista obraduje.

 

Probaj njihovo pecivo sa pekan orasima, isto je dobro.

Link to comment
5 hours ago, renne said:

Odlična štrudla sa makom iz lidlove pekare

stvarno je odlicna! nije preslatka, prepuna je maka, ima dosta vanile u nekom obliku (ekstrat ili sta vec)

 

 

 

 

(mak! mnogo mi fali darling :wub: ... i bubica)

Link to comment

kupila kondenzovano slatko mleko misleci da je ono za kafu, i otvorim ne gledajuci,  i sad ne znam sta cu s tim. prejako mi da jedem, a ne znam u koju poslasticu da udenem a imam u kuci kokosovo brasno, jaja, kakao...moze li se sta sprckati od toga?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...