Jump to content
IGNORED

Molim lepo


Da li vam odgovaraju na "Thank you" letter  

12 members have voted

  1. 1. ili ih cisto zabole...

    • Da
      2
    • Ne
      6
    • Ponekad
      4


Recommended Posts

Da, da... :lol: Najbolje je kad pozovu ljude na interview da bi ih "videli" a vec imaju svog 'lorenz'-a koji radi na tom mestu zadnjih 18 meseci na ugovor ili 'aktuje' nekog prerano preminulog akademika koji se spremao da odlezi jos 10 godina na katedri (doslovno)... Ja se, zbog toga, trudim da saznam - iz nezavisnih izvora ako je moguce - da li ima insajdera - pa ako ima onda odem isto tako kao sto su i oni 'dosli' - sa olovkom iza (desnog) uveta...
Boze, kako vi komplikujete situaciju...Ja sam imao jednom telefonski intervju gde mi je sa druge strane zice bio ne samo potencijalni sef nego i par saradnika, sto je prilicno neuobicajeno... svi su trebali da se izredjaju za tih sat vremena koliki je bio moj slot. Prvo pitanje: "samo da potvrdimo da je ovo intervju za tu i tu poziciju, da ne bude nesporazuma. Da li se prijavljujete za tu i tu poziciju". Sledece pitanje je isto bilo tako nebulozno i tada mi se upalila lampica u glavi... "a da li vi trenutno imate kontraktora koji radi na toj poziciji""da""a da li je on konkurisao za ovu poziciju""da""gospodo, moje vreme je dragoceno, kao pretpostavljam i vase. zelim vam srecu u formalnom zaposljavanju kontraktora koji vec godinu dana radi u vasem ofisu na poziciji za koju me intervjuisete.""ali mi ...""prijatno, dovidjenja" klik. tu-tuuu.naravoucenije: pitaj direktno sekretaricu kada radi screening, a ako ne - pitaj onog koji bi trebao da ti bude sef, i to u prvih 5 minuta razgovora. Ako je odgovor "da, imamo nekog ko tu nesto raducka po ugovoru....", zahvalite se i okrenite se za 180 stepeni. Zivot je suvise kratak da bi ste ga potrosili na zadovoljstvo nekog paper pushera u administraciji. Nek zaradjuju svoj lebac preko necijih drugih ledja, a ne vasih.
Link to comment

Kako je meni rekao Jabba The Hutt vinskog sveta drugog dana intervjua u Modestu (ovo moze i u Zen Koan): "pozvacemo te, ili te necemo pozvati, u kom slucaju ne bi ni ti zeleo da dodjes". -_-

Link to comment
"gospodo, moje vreme je dragoceno, kao pretpostavljam i vase. zelim vam srecu u formalnom zaposljavanju kontraktora koji vec godinu dana radi u vasem ofisu na poziciji za koju me intervjuisete."
Mislim da je ovako bolje:
Your response to my CV was exemplary,your enthusiasm has been noted and I'll let you know my decisionin the morning...
Link to comment
Kako je meni rekao Jabba The Hutt vinskog sveta drugog dana intervjua u Modestu (ovo moze i u Zen Koan): "pozvacemo te, ili te necemo pozvati, u kom slucaju ne bi ni ti zeleo da dodjes". -_-
pa ovo je skroz tacno, ali nije uvek lako biti racionalan u toku procesa.
Link to comment
pa ovo je skroz tacno, ali nije uvek lako biti racionalan u toku procesa.
Jasno, a racionalnost eksponencijalno raste sa padom interesa za tom pozicijom...
Link to comment

Ovo što kažete za ove insajdere može da bidne al' ne mora da znači. Skorašnji slučaj na lingvistici u Torontu: Shortlisted i intervjuisane 3 viđene mlade psiholingvistkinje s atraktivnim programima istraživanja. Jedna je već godinu ili dve (?) bila post-doc u odseku. Kad su sve 3 intervjuisali, ona završila druga. Nisu hteli da je zaposle jer joj je stil komunikacije malo direktniji i abrazivniji nego što bi bilo poželjno u Kanadi (ona je iz jedne zemlje gde su ljudi poznati po direktnosti i otresitosti). Onda ih prva kandidatkinja s liste od***e, jer joj se nešto u ponuđenom ugovoru nije svidelo (ne mogu tačno da se setim šta). I onda nevoljno zaposle ovu. Viđam je po žurkama i raznim događanjima i vrlo mi je jasno zašto nisu hteli da je zaposle, mada:-je vrlo pametna-perspektivna-s odličnim doktoratom i post-doc iskustvom-može da predaje korisne predmete-nije loša osoba-čak je i lepa i lepo se oblači (mada se to SVAKAKO ne gleda, makar ne u ovom odseku :D)Jednostavno ne zna da komunicira (ili neće) prema lokalnim standardima.

Link to comment
:lol: Ko je autor?
pa ja (kurdi). mislim ideja je opstepoznata, samo je dijalog moj.ja inace nisam u ovom akademskom primeru mislio na lorenza kao insajdera u smislu da je vec tu, nego prosto nekoga ko je vec na short listi i poznatiji im, za koga su se iz ko zna kojih razloga vec nekako slozile kockice i sad on deluje kao safe bet overall, iako je neko drugi mozda malo bolji ali je veca nepoznanica (u trenutku razgovora).meni zapravo to vise i ne deluje kao lose, ili dobro, prosto je tako. samo je surovo iz perspektive kandidata, ili makar iz perspektive kandidata koji nema vec ponudu sa nekog mesta gde je on lorenz. za druge poslove je ko sto idemo kaze moguce da se prednost daje insajderima, ali u akademii to nije statisticki veliki faktor.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...