Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Pa, dobro, ti imaš demonstrirane predrasude prema alkoholnim pićima i misliš da je svako ko pije alkoholičar, tako da ne bih dalje o tome.
ne, ne mislim da je svako ko pije alkoholičar (uzgred, ovo ti je vrlo bezobrazna i maliciozna izjava! na stranu što je neistinita: ja pijem alkohol, gotovo svi ljudi koje poznajem piju, a u svom životu sam blisko poznavala 3 i slovima TRI osobe za koje sam tvrdila i tvrdim da su/bili alkoholičari.)i ovde ne govorim o tome kako sam ja procenjivala konkretnu situaciju sa zaposlenima, nego kako je to činilo rukovodstvo firme, a obzirom na to da nismo sedeli po kancelarijama i kucali na računaru, nego radili drugačije stvari, gde su ljudi mogli ozbiljno da se povrede. i ne samo povrede, ali da ne idem dalje u to.edit. tema je vezana za narkotike, ja sam samo translirala priču u sadašnjost u kojoj je alkohol legalizovan i kupim pitanja šta bi i kako bilo uređeno po ugledu na to u budućem društvu u kojem je droga legalizovana. Edited by PointTaken
Link to comment

OK, ako baš insistiraš... ne znam kako je u Srbiji, ali ovde kod mene ima više smrti od overdoziranja od legalnih lekova, nego od ovih zabranjenih (sasvim adekvatno, ovde se i jedni i drugi zovu droge).arts-graphics-2008_1129745a.jpg

BTW. Komentar mi nije maliciozan bez razloga, naime mene iritira da ti izgleda nisi u stanju da normalno pričaš o alkoholnom piću. Zato se trudim da tu priču s tobom izbegnem, što ću i da nastavim da radim.

Link to comment

BTW. Komentar mi nije maliciozan bez razloga, naime mene iritira da ti izgleda nisi u stanju da normalno pričaš o alkoholnom piću. Zato se trudim da tu priču s tobom izbegnem, što ću i da nastavim da radim.

ja se ne sećam da sam ikada sa tobom "pričala o alkoholnom piću". sećam se da sam otvorila temu o alkoholizmu, i da si se i tamo ponašao nenormalno.možeš misliti o meni šta hoćeš, ali ne možeš lagati o mojim stavovima i još to koristiti kao opravdanje za malicioznost.
Link to comment
.- onaj koji je nesrećan zbog svojih predrasuda jeste potpuno sam za to odgovoran.
Nisam siguran da je ovo u potpunosti tačno. Predrasude neposredno i posredno formiraju porodica i sredina u kojoj čovek odrasta. Pritom treba imati u vidu da ljudi često nisu svesni svojih pogrešnih uverenja ma koliko bili inteligentni, i predrasude opstaju. Ili opstaju usled negativnih ličnih iskustava. Primera za to je u RL stvarno mnogo. Lično imam predrasude prema narkomanima, i nemam nameru da ih menjam, baš zbog loših iskustava. Sigurnije je.
onaj koji je nesrećan zbog agresivnog ili sumanutog ponašanja člana porodice koje uništava i njegov i živote okolo nije sam za to odgovoran.
Pa zavisnci u velikom procentu, ukoliko ne pate od organske psihičke bolesti (razne psihoze/vrste bipolarnog poremećaja) dobrim delom uzroke sopstvene zavisnosti mogu da nađu u međuljudskim odnosima u primarnoj porodici, tako da ako su i roditeljima uništeni životi, mogli bi da se zapitaju da li tu ima i njihovog udela. Premda nisam pristalica uterivanja krivice, jer je krivica, ako ćemo tom logikom, verovatno u trećem, četvrtom, petom kolenu, ko zna, neko je tu uveo pogrešne obrasce koji su se generacijama usvajali.Preterana strogost, emotivna udaljenost, zapostavljanje, impulsivnost, previše kritike... sve to stvara osobu koja nije spremna da se uhvati u koštac za životnim problemima. Neko dobije depresiju, neko je neurotičan, neko se iz svega toga izvuče, a neko počne da pije ili da se drogira. Zato što su i heroin i alkohol odlični anksiolitici. Reč je o slabosti karaktera, koja nije izbor.Koliko sam čitao i ovde i na forumu B92 u procesu lečenja od zavisnosti ta krivica i zavisnika i porodice, ali i prijatelja se prilično analizira, i tu padaju verbalni šamari svima, jer su svi krivi. Opet, moje mišljenje da je takva metodologija lečenja previše okrenuta prošlosti i surova, samim tim rizik za recidiv mi se čini većim. Postoje druge, optimističnije metode, koje se bave budućnošću i vraćanjem funkcionalnosti, nauštrb pretresanja prošlosti.Što se tiče ranije pomenutih intimnih disfunkcija , stvarno ne znam kako s tim stoje tokom zavisnosti, ali kad počnu da se leče, dobar deo njih će baš tokom lečenja biti disfunkcionalan, usled dejstva psihofarmaka.Na temu - za legalizaciju sam i pored narkomizije.
Link to comment
pa ne, ovde je problem što je marihuana nelegalna, da je legalna imala bi lepo napisano sve problematično u vezi nje, kao što sve piše lepo na cigaretamaja sam za potpunu legalizaciju svih vrsta droga, kao i za njihovu potpunu dostupnost punoletnima
Pa i ogradio sam se, samo nisam hteo do okacim vest na fajt klab ili na podelite svoja iskustva topiku. Stav o liberalizaciji mi je blizak tvom pa i radikalno liberalniji po pitanju mnogih drugih zabran tema, iako lično znam više ljudi ruiniranih isključivo derivatima kanabisa nego onih na težim drogama. A opet manje od onih sprženih alkoholom i nekim drugim popularnijim porocima. Edited by francuski sobar
Link to comment

Ima na fb odlična grupa "Christians for Michelle Bachmann", sad zbog ovog vibratora, šta li. tako sam došao do onog ozgo.

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...