Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Nije ovo baš o legalizaciji ali ne znam na kojem od buksna topika da spomenem.Vrlo je verovatno da je više marihuana (a ne kokain) uzrok nesreće iz ove današnje vesti što daje za pravo onima koji tvrde da je ista problem i to ne samo lični. Ne treba da ima veze sa izborom društva, prijatelja i kumova ali izvesno može da utilče na stav poslodavaca.

Link to comment
Nije ovo baš o legalizaciji ali ne znam na kojem od buksna topika da spomenem.Vrlo je verovatno da je više marihuana (a ne kokain) uzrok nesreće iz ove današnje vesti što daje za pravo onima koji tvrde da je ista problem i to ne samo lični. Ne treba da ima veze sa izborom društva, prijatelja i kumova ali izvesno može da utilče na stav poslodavaca.
pa ne, ovde je problem što je marihuana nelegalna, da je legalna imala bi lepo napisano sve problematično u vezi nje, kao što sve piše lepo na cigaretamaja sam za potpunu legalizaciju svih vrsta droga, kao i za njihovu potpunu dostupnost punoletnima Edited by Zugurosh
Link to comment
ja sam za potpunu legalizaciju svih vrsta droga, kao i za njihovu potpunu dostupnost punoletnima
a kako u tom zamišljenom društvu tretiraš finansijske posledice vezane za ovisnost? (od radne disfunkcionalnosti, preko npr. izazvanih nesreća, do lečenja).ko šta plaća? Edited by PointTaken
Link to comment

PTZaboravljaš troškove zabrane.

According to a 2008 study published by Harvard economist Jeffrey A. Miron, the annual savings on enforcement and incarceration costs from the legalization of drugs would amount to roughly $41.3 billion, with $25.7 billion being saved among the states and over $15.6 billion accrued for the federal government. Miron further estimated at least $46.7 billion in tax revenue based on rates comparable to those on tobacco and alcohol ($8.7 billion from marijuana, $32.6 billion from cocaine and heroin, remainder from other drugs).[119]
Link to comment
a kako u tom zamišljenom društvu tretiraš finansijske posledice vezane za ovisnost? (od radne disfunkcionalnosti, preko npr. izazvanih nesreća, do lečenja).ko šta plaća?
sve to ima i sad + finansiranje organizovanog kriminaladozvolom nestaje kapone
Link to comment
PTZaboravljaš troškove zabrane.
zapravo ne, ali ne umem da procenim koliki su oni u odnosu na one troškove koji bi nastali.ako uradim rikverc na postojeće stanje sa alkoholom (i alkoholičarima), čini mi se da se njima na radnim mestima gde bi mogli fizički da se povrede (ili da nekog drugog povrede rukovanjem alatom itd) ne dozvoljava dolazak na posao u alkoholisanom stanju (znam da je moja ex firma htela da uvodi alko testove, kao i da je najveći incident prošao sa neadekvatnim procentom alkohola u krvi).ti detalji me zanimaju.@zugurosh - mislis i sad postoje propisi o svemu tome? (za dobrobit nemanja kaponea i imanja evidencije mi je jasno). Edited by PointTaken
Link to comment

Ja nisam nužno za legalizaciju svega i odmah sad, i bezuslovno, ali i postojeća situacija (u većini zemalja) je tragikomična. Gledam ovde na vestima kako mrtvi ozbiljni reporteri izveštavaju o konjici™ (specijalci obučeni kao nindže, prosto bi neko zlonameran mogao da pomisli da emituju takve snimke samo da zaplaše građanstvo, ali ne, to je nemoguće) koja se sjatila na masovno hapšenje povodom razbijanja grupe dilera marihuane. Ej, bre, obična travuljina, a oni kao da su otkrili 20-strukog serijskog ubicu.

Link to comment

лочи ко свиња и дувај колико ти душа иште али тог дана нећеш бити плаћен, веома једноставно правило.

Link to comment
Zašto samo u teoriji? Jel topik opet samo o Srbiji?
ma nije, nego sam ja samo u srbiji. nemam širi uvid. ovde je tako. alkoholičari neometano dolaze na posao alkoholisani, i piju za vreme pauza.znam da smo u ex firmi baš imali problema sa time i da je postojala ideja da se svako jutro radi alko test...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...