Jump to content
IGNORED

NHL


malkin

1 Polllll  

17 members have voted

  1. 1. Ko će da pobedi i u koliko utakmica?

    • Detroit u 4
      1
    • Detroit u 5
      0
    • Detroit u 6
      2
    • Detroit u 7
      5
    • Pittsburgh u 4
      0
    • Pittsburgh u 5
      0
    • Pittsburgh u 6
      7
    • Pittsburgh u 7
      3


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 693
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miljenko

    176

  • Prospero

    75

  • malkin

    72

  • Lrd

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kapiram da bi bilo glupo otvarati novi topik za do 4 utakmice.Elem, koliko god meni ovo finale bilo gadno (od svih timova - jebeni Flyersi, i to još kao autsajderi, cinderella tim, ekipa koja se vraća posle 0-3 i 0-3 u sedmoj utakmici... sve govori da treba da navijam za njih, a oni mi najodvratnija ekipa u ligi <_< ) do sada je hokej bio super. Ko što uvek kažu: sve je OK dok ne izgubiš kod kuće, pa su tako Flyersi itekako u igri i dalje. Uostalom, sve tri utakmice su bile vrlo tesne - u drugoj je Niemi morao da brani kao Halak protiv Vašingtona i Pitsburga da sačuva onih 2-1. Meni je do sada bilo naročito interesantno da gledam Byfugliena. Kako taj čovek bije, to se retko viđa. 78 hitova u plejofu do sada. Matori Pronger ima pune ruke posla sa njim. A juče mi je otkrovenje bio Leino. 23 minuta na ledu, gol, leteo je od jednog gola do drugog, igrao čvrsto... da bi se osvojio Stanley Cup moraju tako da igraju igrači izvan prvih 6 napadača i izvan prvog bekovskog para. Prošle godine je u sedmoj utakmici dva gola dao Talbot, ne Krozbi ili Malkin.Sve u svemu, sad kad su Kane i Toews uspeli da se upišu, mislim da će igrati rasterećenije, da će Čikagu biti lakše i da će doći do izražaja to da ipak imaju bolji napad. Timonen, Pronger i Koburn će morati da igraju kao nikad pre i oni su, po meni, ključ ove serije. Što se golmana tiče, i Niemi i Leighton su mi prilične nepoznanice i ne verujem da će ijedan od njih da bude MVP finalne serije, ali blagu prednost dajem Niemiju jer je već pokazao da može da ukrade utakmicu. Naginjem tome da prognoziram pobedu Čikaga, ali ako ovo ode u sedmu utakmicu onda bih i pare dao na Flyerse. Zajebana su ekipa, a i faktor većeg iskustva bi tu mogao posebno da dođe do izražaja.Na kraju, samo da kažem da je ovo možda i najbolje finale koje je liga mogla da zamisli. Ekipe iz dva velika grada (i velika TV tržišta, naravno) koje decenijama čekaju na finale i nekoliko mladih zvezda koje konačno izlaze na veliku scenu. Gledanost ovog finala je, koliko čujem, baš velika za NHL standarde. To su fine vesti - još i bolje kad se upare sa Betmenovim najavama da će doći do povećanja salary cap-a.

Link to comment

Ne samo da je odlično finale sa marketinškog aspekta, nego je u prve dve utakmice bilo fantastičnog hokeja (snimak treće ću probati da odgledam danas, ionako zbog obaveza sve gledam u snimcima). Meni su BlackHawksi potpuno fascinantna ekipa. Iz nekog nepoznatog razloga na svakoj utakmici imam utisak kako su u potpunoj kontroli i kako mogu da postignu gol kad god požele. Znam da su mnogi najavljivali dinastiju Penguinsa u narednoj dekadi, ali meni se čini da više šansi za uspostavljanje dinastije imaju Blackhawksi - na moju, a naročito tvoju žalost. Kompletna su ekipa - bekovi, talentovani napadači, napadači razbijači, mnogo igrača daje golove, dobar golman itd. Čini mi se da imaju sve što treba kako bi se postao šampion Stanley cupa. Kao što već rekoh, jedini čovek koji može da ih sjebe je Marian Hossa. :D Philadelphia nekako nije moja šalica čaja. Valjda što generalno ne volim timove iz grada bratske ljubavi u svim sportovima, pošto su momci stvarno zaslužili svaki respekt svojom dosadašnjom plejof pričom. A uz to u Fili igra jedan od mojih omiljenih hokejaša Simon Gagne.U svakom slučaju, ostajem pri svojoj prognozi - rekao bih Chicago u 6.

Link to comment
Meni su BlackHawksi potpuno fascinantna ekipa. Iz nekog nepoznatog razloga na svakoj utakmici imam utisak kako su u potpunoj kontroli i kako mogu da postignu gol kad god požele. Znam da su mnogi najavljivali dinastiju Penguinsa u narednoj dekadi, ali meni se čini da više šansi za uspostavljanje dinastije imaju Blackhawksi - na moju, a naročito tvoju žalost. Kompletna su ekipa - bekovi, talentovani napadači, napadači razbijači, mnogo igrača daje golove, dobar golman itd. Čini mi se da imaju sve što treba kako bi se postao šampion Stanley cupa. Kao što već rekoh, jedini čovek koji može da ih sjebe je Marian Hossa. :D
Ne verujem mnogo u mogućnost stvaranja dinastija u ovoj salary cap eri. Upravo će Blackhawksi imati problema kako da izgrade ostatak tima sad kad su Kane, Toews i Keith potpisali duge ugovore. Ali slažem se da ako iko ima čemu dobrom da se nada na duže staze onda su to timovi koji imaju ugovorom vezane zvezde koje još ne mogu ljudski da puste playoff bradu. Dakle, Čikago i Pitsburg su tu svakako, a sa njima Capitalsi, pa i Kingsi. Koliko god da stvari zavise od glavnih igrača, zavisiće i od toga šta GMovi ovih ekipa urade na tržištu. Nije slučajno Pitsburg išao do finala u godinama kada je Ray Shero dovodio Hosu ili Guerina a ispušio u godini kad je doveo Ponikarovskog koji se pokazao kao priličan promašaj...
Link to comment

Patrick Kane - kakav igrač. Elegancija kao da je rođen u Magnitogorsku, a ne negde u USofA.Strašna asistencija Hartnella. Ja ko da gledam direktan prenos. :D

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Kakav sexy gol Bollanda :) U drugom delu prve trećine Hawksi izgledaju baš kako ih je Ivo opisao, svaki put kad unesu pak u trećinu ispred Leightona mogli bi da daju gol. Momentum je keva u hokeju, loš PP Flyersa i Hartnellovo isključenje pri njegovom kraju su direktno uveli igru u period totalne dominacije Čikaga.Evo i treći zabiše... Ko o čemu - ja o Pitsburgu, ali ovo počinje jako da liči na petu utakmicu prošlogodišnjeg finala. Sa 2-2 se ušlo u utakmicu u kojoj šampion zapada razvaljuje (5-0 prošle godine).

Edited by malkin
Link to comment

Nisam izdržao da ne pogledam tvoj post i highlightse, pre gledanja snimka. Peti gol Chicaga je apsolutna poezija. Kakav pritisak na početku - ne pamtim kad sam ovako nešto video. :Hail: btw, gledao sam malo kako Hawksi stoje sa ugovorima - oni su Hossu potpisali na neverovatnih 12 godina, a Keitha na čak 13, uz višegodišnje ugovore za Kanea, Toewsa, Versteega, a čini mi se i Sharpa. Ne znam samo za Seabrooka.btw, lepo je videti da Jordana više zanimaju Blackhawksi od toga da li će mu se Kobe primaći na samo jednu titulu ili ne. :)Kakav prodor Leina za Gagnea - kao na EAsportsovom NHLu.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
Peti gol Chicaga je apsolutna poezija. Kakav pritisak na početku - ne pamtim kad sam ovako nešto video. :Hail:
Vaistinu strašan PP :) To je Flajersima falilo u ovoj utakmici. Prvi put u seriji nisu dali gol sa igračem više. A pomoglo bi i da Pronger nije imao -5 juče. Byfuglien je zver, svaka majka bi takvog igrača poželela ispred protivničkog golmana na power playu. Opasno leši Flajerse, juče je imao 9 hitova. On 4 poena, Hosa -3 na utakmici.Šesta će da bude gadna utakmica. I dalje mislim da Hawksi moraju da pobede u 6. Nisu do sada igrali sedmu utakmicu u plejofu, a nisu ni mnogo iskusni sveukupno. Uz to, u NHLu se ustalio trend da gosti dobijaju sedmu utakmicu pa im i to kao ne ide na ruku. Najgore od svega je to što se Flajersi bore kao ranjene zveri kad im preti eliminacija. Moja prognoza: dobijaju Hawksi, uprkos Hosi, a Toews daje gol za pobedu. Biće malo golova.
Link to comment

Ja bi voleo da Hawksi dobiju. Osim što su mi simpatični, i za celu ligu bi dosta značila ekspanzija hokeja u jednom od najvećih američkih gradova.

Link to comment

Patrick Kane na kraju rešio. Hossa u neverici. :lol: Fantastična utakmica, Flyersi ipak nisu mogli sa samo jednim napadom protiv dubine Blackhawksa. Ja sam potpuno impresioniran Kaneom. Tvrdim da trenutno nema 5 boljih napadača od njega.Toews MVP. Ua!

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Sad si uzo trofej Marjane... 9443413834c10c64ab61e0352611934.jpg :) Na kraju mi je drago što su Hosa i Hawksi uzeli titulu. Za MVPa su verovatno izvlačili slamke, Hawksi su ovo pre svega dobili timski. Imaju ozbiljnog materijala za vladanje Zapadom, sad kad je Detroitova generacija na zalasku, San Jose i Vankuver standardno chokerski nastrojeni a LA i dalje work in progress.

Link to comment
  • 3 months later...

Почела NHL сезона. Одгледао Philadelphia Flyers 3-2 Pittsburgh Penguins. Руки из Русије, Сергеј Бобровски(22 године), на голу Flyersа чуда правио у прве две трећине.Узгред,NHL Premiere Challenge. Ska St. Petersburg - Carolina Hurricanes 5:3 [04.10.2010] http://www.youtube.com/watch?v=RGTRmcZ1ysY&feature=relatedхихи

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...