Jump to content
IGNORED

NHL


malkin

1 Polllll  

17 members have voted

  1. 1. Ko će da pobedi i u koliko utakmica?

    • Detroit u 4
      1
    • Detroit u 5
      0
    • Detroit u 6
      2
    • Detroit u 7
      5
    • Pittsburgh u 4
      0
    • Pittsburgh u 5
      0
    • Pittsburgh u 6
      7
    • Pittsburgh u 7
      3


Recommended Posts

kao i prosle godine... i nista cudno. Detroit je shvatio ono sto je u US of A jako tesko za shvatiti i prihvatiti. pobedjuje ekipa a ne pojedinci, tako da koliko god Rusi i Kanadjani odskakali po pojedinacnom kvalitetu, toliko su Swedi poznati da igraju najkolektivniji hokej od svih. ah, da, pored toga, Lidstrom i Kronwall su bogovi odbrane a Crosby je pizdulin mali nakurceni. i Ivan ce opet da place na simultanom porazu Lakersa i Penguinsa
možda si ti u pravu kad su u pitanju škole hokeja, ali do kraja playoffa se ne stiže bez timske igre. Prevaga u korist Detroita se više tiče veće dubine tima, pre nego neke kolektivnije igre.Po meni, tri su razloga za 2-0 u seriji:1. Osgood > Cvetić2. Detroit se bolje prilagodio na sudijski kriterijum koji dopušta puno lešenja i shodno čemu utakmice izgledaju kao flešbekovi iz sredine devedesetih. Dovoljno je pogledati Dupjua kako sinoć staje i širi ruke usred igre nakon što mu Hossa (protiv pravila, naravno) izbija štap iz ruku i upućuje se ka golu za 2:1. 3. Detroit je prosto imao više sreće. Odnos u udarcima na gol u ove dve večeri je +9 u korist Pittsburgha. Sinoć su tri puta pogađali stativu. Da su tih 9 više udaraca i tri stative pretvorili u bar 2 gola, vrlo je moguće da bi serija bitno drugačije izgledala. Takođe, videti pod 1.Kronwall manje-više, ali za Lidstroma se slažem. Retko inteligentan i koristan igrač. Ne znam da li iko u ligi bolje od njega anticipira protivničke napade i putanje pasova.Najzabavnija stvar u onako tužnoj nedeljnoj noći mi je bila učestalost sa kojom su razni komentatori ponavljali kako 'u playoffu nisi u problemu dok ne izgubiš kod kuće' i u istom dahu dodavali kako je Montreal iz 1971. jedina ekipa koja je pobedila u finalu nakon što je izgubila prve dve u gostima. :D E sad, nada umire poslednja, ljucki je boriti se do zadnjeg daha, kolo sreće se okreće, itd. Ako su prošlogodišnji Pensi mogli da budu razmontirani na prva dva gostovanja prošle godine i potom zamalo dođu do 7. utakmice, ne znam zašto ovogodišnji Pensi koji - osim između stativa - nisu nadigrani ne bi mogli da se makar izbore za tu prokletu sedmu utakmicu. Naravno, dobiti Detroit 4 puta u 5 utakmica bi bilo pravo malo čudo, pa shodno tome ne očekujem bogznašta.edit: povlačim ono za Hossin navodni prekršaj nad Dupjuom. Čovek sam slomio štap. što njegovo širenje ruku čini još idiotskijim. Evo ga gif na kom se lepo vidi: http://www.kuklaskorner.com/images/uploads/hossa.gif Edited by malkin
Link to comment
  • Replies 693
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miljenko

    176

  • Prospero

    75

  • malkin

    72

  • Lrd

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

kada su u elemenu privilegija je gledati ih kako se poigravaju
Vaistinu privilegija -_- Sad će svi da pričaju i pišu o Crosbyjevom buđenju u finalnoj seriji, o Malkinovih 35 poena u playoffu itd. ali najvažniji gol u ovoj seriji do sada je postigao Staal. SHG na 1-2, to je potpuno preokrenulo momentum i izmenilo tok utakmice, možda i čitave serije. Biće mnogo čupavo u Detroitu, last line change za Babcocka i Yetterberg će opet moći svuda da prati Crosbyja. A verovatno će najzad igrati i Datsyuk, što će značiti da će i Malkin da dobije svog Yetterberga, time i manje prostora. Ono što mene ohrabruje je to što su Pensi dobili ove dve utakmice praktično tako što su odigrali po jednu sjajnu trećinu (što valjda mogu da ponove i u Detroitu), to što je Osgood slabiji nego što je bio u prve dve, i činjenica da ni u utorak ni danas Detroit nije uspeo da dobije treću trećinu u kojoj su obično opasni - uvlači se najzad umor u stare kosti, izgleda...Cvetić ušao u zonu, samo nek tako nastavi. Ovu seriju će, na kraju krajeva, da dobije ili izgubi golman.Još dve pobede pa da se po prvi put Super Bowl i Stanley Cup nađu u istom gradu. :)
Link to comment

Sada mi se vratila nada,da bi Stanley Cup mogao opet doci u Pitsburg. :lol: :lol: :lol: Pre par sezona je to izgledalo kao SF.Medjutim,polako je sklapan tim.Pocelo se sa ulascima u playoff najpre,da bi se stiglo do finala prosle sezone.Meni je Malkin omiljeni igrac u ekipi.Gonchara sam cenio,ma gde da je igrao.Menadzment je imao strpljenja sa Fleury-em,sto se vratilo vec prosle sezone.Veceras je imao nekoliko sjajnih odbrana.Short hand gol uvek deluje lose,narocito kada je rec o ovako bitnom mecu.U ovom slucaju je delovao dobro. cool.gif Videcemo sta ce se desiti u 5. utakmici.Vreme je da se ponovi uspeh,Maria Lemieux-a,Francisa,Mullina,Jagra i ostatka ekipe,sa pocetka devedesetih. ;)

Link to comment

Sutra majstorica, kup Lorda Stenlija ide boljem u jednoj jedinoj utakmici. Biće što biti ne može.Lično, imam neprijatan osećaj da će prvi put u seriji da se igra produžetak.I opet kažem, ponavljam, bolji golman će ovo da odluči.Za one koji su se kasnije uključili, evo odlične analize finalne serije. Nikad nije kasno da se pohvata ko je ko.Guerin Bill, ovaj levo:guerin.jpg

Link to comment

Dobar, mada...

How can Chris Osgood be R2D2 when he plays for the empire?
So Zetterberg is Crosby's daddy? Makes sense to me.
:lol: p.s. sramota je da nisam uspeo da odgledam ni jednu utakmicu finala. Večeras definitivno uz tv i Pense.
Link to comment
Dobar, mada...
How can Chris Osgood be R2D2 when he plays for the empire?
Pokrio je i to neko u komentarima :P
Well, he DID belong to Anakin at first...
Još dva sata. Nemam pametnija posla pa se tešim statistikom.
HISTORICAL VICTORY PROBABILITIES: Tied WWLLWL @ HHVVHV:Considering win order; considering site order: The team winning Games 1-2, losing Games 3-4, winning Game 5, and losing Game 6 with Games 1-2 at home, Games 3-4 on the road, Game 5 at home, and Game 6 on the road (Detroit) has the following best-of-7 playoff series and games record through the 2009 NBA and NHL Semifinals:Game 7 record, all best-of-7 sports, all rounds: 24-9 (.727)Game 7 record, all best-of-7 sports, Finals round: 3-2 (.600)Game 7 record, NHL only, all rounds: 8-5 (.615)Game 7 record, NHL only, Finals round: 3-1 (.750)These records are drawn from the applicable 1083 best-of-7 NHL, NBA, and MLB series played through the 2009 NBA and NHL Semifinals.
After Game 6: The Pittsburgh Penguins hosted and defeated the Detroit Red Wings 2-goals-1 to tie MLB/NBA/NHL best-of-7 playoff series 1070 at 3-games-all, thereby forcing the 2009 NHL Finals to Game 7. The Game 7 record for the Detroit Red Wings is 12-7 overall (with a three-Game 7 winning streak) and 11-4 on home ice. The Game 7 record for the Pittsburgh Penguins is 6-4 overall (with a three-Game 7 winning streak) and 4-0 on road ice. In the history of NHL Game 7s, home teams have an 80-48 overall record and a 12-2 Finals record. The last MLB/NBA/NHL team to win a Finals-round Game 7 on the road was the MLB Pittsburgh Pirates, in series 366 in Baltimore over the Orioles in the 1979 World Series :lol: , thirty years ago; since then, MLB/NBA/NHL teams at home for Game 7 have an 18-0 record. The last NHL team to win Game 7 of the Finals on the road was the Montreal Canadiens, in series 238 over the Blackhawks in Chicago in 1971; since then, home teams in Game 7 of the NHL Finals have a 6-0 record.
Link to comment
Mislim da su Red Wingsi malo drugaciji rival od Oveckina i kompanije... sa druge strane, Pensima vise odgovara ovaj ubrzani ritam igranja. Detroit kroz PO opstaje zahvaljujuci igracima iz drugog plana, njihove "glavne zvezde" ne mogu da se sastave u proteklih par nedelja. Vidjeno za sedam meceva.
Nije sto sam si ja, ali sam genije.
Link to comment

resio sam da prvi put odgledam celu nhl utakmicu. ljudi, ja nevidim pak 90% vremena, a pre 10ak dana sam uzeo odgovarajucu dioptriju.

Link to comment
resio sam da prvi put odgledam celu nhl utakmicu. ljudi, ja nevidim pak 90% vremena, a pre 10ak dana sam uzeo odgovarajucu dioptriju.
oće to, posebno ako gledaš neki stream na kompu... ali poslušaj zen učitelja goranza, ne traži pak nego prati kretanje igrača, pak će sam da ti se ukaže kad treba. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...