Jump to content
IGNORED

NHL


malkin

1 Polllll  

17 members have voted

  1. 1. Ko će da pobedi i u koliko utakmica?

    • Detroit u 4
      1
    • Detroit u 5
      0
    • Detroit u 6
      2
    • Detroit u 7
      5
    • Pittsburgh u 4
      0
    • Pittsburgh u 5
      0
    • Pittsburgh u 6
      7
    • Pittsburgh u 7
      3


Recommended Posts

Večeras počinje finale fizički najzahtevnijeg playoff takmičenja i konačna borba za najstariji i najveći trofej u profesionalnom sportu.Kao i prošle godine, u finalu igraju Detroit Red Wings i Pittsburgh Penguins. Raspored utakmica finalne serije + glavni statistički podaci:47194_stanley_cup_finals.jpgGAME 1: May 30 @ DET, 8pm, NBC,CBC,RDSGAME 2: May 31 @ DET, 8pm, NBC,CBC,RDSGAME 3: June 2 @ PIT, 8pm, VS,CBC,RDSGAME 4: June 4 @ PIT, 8pm, VS,CBC,RDS*GAME 5: June 6 @ DET, 8pm, NBC,CBC,RDS*GAME 6: June 9 @ PIT, 8pm, NBC,CBC,RDS*GAME 7: June 12 @ DET, 8pm, NBC,CBC,RDS* If necessary; All times EasternTeme finalne serije:1. Prvi put od sezone 83/84 u finalu igraju iste ekipe kao i prethodne godine. Jedna od tema oko koj će se mnogo pljuvačke potrošiti tokom finala je poređenje ova dva finala. Tada je Edmonton sa mladim Gretzkyjem srušio dinastiju Islandersa nakon što je godinu dana ranije izgubio od njih u finalu. Ove godine bi Penguinsi mogli da urade nešto slično, predvođeni Crosbyjem i Malkinom. 2. Marian Hossa. Prošle godine je igrao finale za Penguinse, a po završetku sezone je odbio njihovu ponudu za višegodišnji ugovor i prihvatio jednogodišnji ugovor sa Red Wingsima navodeći želju za osvajanjem Stanley Cupa kao razlog. Sad do tog trofeja će morati da dođe upravo preko ekipe kojoj nije davao ni najmanje šanse da se bori za trofej ove godine. Malo je reći da će on biti igrač prema kome će najviše mržnje biti upereno tokom serije.3. Iskustvo protiv Mladosti. Ovo je faktor koji je prošle godine itekako išao na ruku Red Wingsima. O relativnoj razlici u godinama možda najbolje govori podatak da je Chelios imao 60+ playoff utakmica i osvojen Stanley Cup u trenutku kad se Crosby rodio. Ove godine to ipak ne može da bude izgovor za Penguinse koji su od tada do danas mnogo toga preturili preko glave (negde polovinom februara je čak izgledalo da nemaju šanse da dođu do playoffa).4. Povrede. Večeras se u postavu Detroita vraćaju Lidstrom i Ericsson, ali po poslednjim informacijama Datsyuk i Draper neće igrati. Koliko će dugo odsustvovati još nije poznato. Pittsburgh nema takvih problema, iako se činilo da će izgubiti Gončara u drugoj rundi.5. Power Play Penguinsa vs. Penalty Kill Detroita. Detroit se katastrofalno brani sa igračem manje i to im je ? uz povrede ? verovatno najslabija tačka. Prva power play postava Penguinsa (Crosby-Malkin-Guerin-Gonchar-Letang) je veoma opasna i sve bolje igra. Ovo bi mogao da bude jedan od bitnijih faktora prevage u seriji.6. Crosby i Malkin protiv bekova Detroita. Imaju po 28 poena u post-sezoni. Najbolji Red Wing ima 19. Igraju izuzetno dobro i nema ni tragova umora od duge sezone, za razliku od prošle godine. Biće zanimljivo videti koji bekovski par Detroita će da ih prati na ledu. Kronwall i Stuart na Crosbyja, Ericsson i Lebda na Malkina? Možda Lidstrom i Rafalski na prvi napad Pittsburgha? Videćemo...7. Osgood vs. Fleury. Večito u senci Brodeura i Luonga, 3. i 4. golman Kanade su ponovo stigli do finala i tako (još jednom) zapušili usta svim kritičarima. Prednost u ovom duelu ima Osgood zbog iskustva i bolje statistike, ali videćemo kako će se snaći sa oko 35 udaraca na gol koliko po utakmici imaju Penguinsi. Fleury mora da se čuva svoje dve najveće boljke: ostavljanja krupnih rebounda i nespretnih ekskurzija iza mreže. Obojica će morati da igraju na jako visokom nivou da bi njihove ekipe imale šanse za pobedu.8. Babcock vs. Bylsma. I kad je klupa u pitanju Detroit ima prednost. Babcock zna kako da pobedi i ima dobro uhodan sistem koji odlično funkcioniše. Bylsma je ovog proleća debitovao kao trener i nikad nije učestvovao u ovako važnim utakmicama. Ipak, njegov sistem (agresivna igra sa puno forechecka i sa konstantim sabijanjem protivnika u sopstvenu trećinu) prija ekipi i očigledno je da ga dobro razumeju. 9. Serija počinje back-to-back utakmicama u Detroitu. Ovo ne samo da govori puno o jadnoj NHL ligi koja mora da se bori za gledanost sabijanjem što više utakmica finalne serije u vikend, već može i da utiče na tok serije. S obzirom na povrede Red Wingsa i činjenicu da se igra dan za danom, Penguinsi imaju veliku priliku da već na početku uzmu jednu utakmicu u gostima. Moja prognoza: Penguinsi, naravno, i to u 6 utakmica.Myp2p će imati nekoliko dobrih strimova, meni su do sada puckyou i još jedan (ne mogu sad da se setim koji) sa ustreama radili najbolje. Ne znam da li neko prenosi u Srbiji kao što je Sport Kanal to radio prethodnih godina.Za kraj, jedno objašnjavanje iz finalne serije istočne konferencije, a onda neka već jednom bace pak i neka pobedi bolji!

Link to comment
  • Replies 693
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miljenko

    176

  • Prospero

    75

  • malkin

    72

  • Lrd

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

4. Povrede. Večeras se u postavu Detroita vraćaju Lidstrom i Ericsson, ali po poslednjim informacijama Datsyuk i Draper neće igrati. Koliko će dugo odsustvovati još nije poznato. Pittsburgh nema takvih problema, iako se činilo da će izgubiti Gončara u drugoj rundi.Myp2p će imati nekoliko dobrih strimova, meni su do sada puckyou i još jedan (ne mogu sad da se setim koji) sa ustreama radili najbolje. Ne znam da li neko prenosi u Srbiji kao što je Sport Kanal to radio prethodnih godina.
koliko mi je drago shto ne igra kandidat za mvp igracha™, mogu reci da mi je skoro podjednako milo shto draper nece igrati. jebem ti choveka koji uzima 90% face offova. shto se lidstroma tiche, vidim da su shpekulacije da neshto ozbiljnije nije u redu sa njim, tako da ce to makar izjednachiti ono shto pittsburgh gubi time shto gonchar nije skroz fit. prenosi valjda opet sport klub koji ja nemam (btw, matija, ko radi hokej sad?), u svakom sluchaju tu mi je espn america.pensi u 6, pa da onda krene barem kao oilersima posle cupa koji si ti pomenuo :D (detroitu ne mora bash kao islandersima, ali ne bih se ni na to bunio :lol:)da, samo josh da dodam da je gary bettman govno. jebesh ligu koja igra back-to-back utakmica finala. a to mu je otprilike najmanje sranje koje je napravio otkad vodi ligu u propast. Edited by Teixeira
Link to comment

Ove godine sam kao i obicno navijao za Sharkse ali je Thornton ponovo chokeirao i ostao sam razocaran po ko zna koji put.Ali ipak mi je tu ostala rezervna opcija-Penguinsi,prvenstveno zato sto mi je Malkin nevidjeno gotivan lik.Glasao sam da ce Red Wingsi uzeti u 7,prvenstveno zbog iskustva iako navijam za Penguinse.Ali,ako je tacno ovo da nesto ozbiljnije nije u redu sa Lidstromom,onda sanse PP znatno rastu.Detroit sa i bez Lidstroma nije isti tim.

Edited by clever bastard
Link to comment
(btw, matija, ko radi hokej sad?)
Zhule + 1. Taj jedan je ponekad Dzankic (momak koji uglavnom radi Tenis i auto-moto), a ponekad uskoci i neko drugi, ako je stanje isto ko kad sam otish'o.
da, samo josh da dodam da je gary bettman govno. jebesh ligu koja igra back-to-back utakmica finala. a to mu je otprilike najmanje sranje koje je napravio otkad vodi ligu u propast.
Zanima me da li bi on i Selig uspeli i jedan NFL da useru. i pod "da li" mislim - koliko brzo ?
Link to comment
Zhule + 1. Taj jedan je ponekad Dzankic (momak koji uglavnom radi Tenis i auto-moto), a ponekad uskoci i neko drugi, ako je stanje isto ko kad sam otish'o.Zanima me da li bi on i Selig uspeli i jedan NFL da useru. i pod "da li" mislim - koliko brzo ?
aha, nisam u toku. nisam ni znao da si batalio sport klub shljaku.ne znam samo da li bi selig izdrzao da prima dve plate od po $15M+ kada bi prezumeo nfl. ili bi mozda, zbog krize naravno, spustio bejzbol platu na $14.8M.
Link to comment

Verovatno ipak Dtroit na iskustvo uprkos svemu. Mada ni Crosby sa trofejom ne bi bila bas lepa slika Bio je ovo jos 1 tezak plejof za gledanje, barem po meni

http://www.ndsports.webs.com/sopcast.html

najjaci sopcast ikada. Nije jos sigurno za finale, ali valjda ce biti u redu

Link to comment
3-1. <_< Ovo lici na kompleks.Ne mogu ih dobiti ni ovako oslabljene.Ponadao sam se da ce se titula vratiti u Pitsburg,ali...
Pa dobro, daleko je ovo još od kraja serije. Od Ovečkina su gubili 2-0 pa prošli dalje. Detroit je za sada bolji za dva smešna, slučajna gola. Sa druge strane, i bez Drapera su odrali Penguinse u bulijima + je Pittsburgh odigrao valjda dva najanemičnija power playa ove sezone. Ne znam samo šta Bylsma čeka da stavi Crosbyja i Malkina u isti napad...
Link to comment

Mislim da su Red Wingsi malo drugaciji rival od Oveckina i kompanije... sa druge strane, Pensima vise odgovara ovaj ubrzani ritam igranja. Detroit kroz PO opstaje zahvaljujuci igracima iz drugog plana, njihove "glavne zvezde" ne mogu da se sastave u proteklih par nedelja. Vidjeno za sedam meceva.

Link to comment

Mnogo su drukčiji od Vašingtona, nema sumnje. Ja sam samo hteo da kažem da je suviše rano za otpisivanje Pensa. Prva utakmica finala prošle i ove godine se jesu završile pobedom Detroita, ali su kao nebo i zemlja. Osim u bulijima, Pittsburgh je makar parirao Detroitu u svim elementima igre, a čak se može reći i da je imao više dobrih šansi. Večeras opet ne igraju Datsjuk i Draper. Ako Pensi uzmu bar 40ak posto bulija mislim da imaju dobre šanse da pobede. Naravno, pod pretpostavkom da će da ponove bar onakvu igru kao juče.edit: eto, jednom da se pak odbije kako treba ^_^ ali koliko je samo značilo to što je Crosby uzeo buli Yetterbergu na početku power playa...juče je oba izgubio u tim situacijama i Pensi nisu mogli da se sastave posle toga.Detroit je u ovogodišnjem playoffu izgubio obe utakmice u kojima je gubio na kraju prve trećine.

Edited by malkin
Link to comment

kao i prosle godine... i nista cudno. Detroit je shvatio ono sto je u US of A jako tesko za shvatiti i prihvatiti. pobedjuje ekipa a ne pojedinci, tako da koliko god Rusi i Kanadjani odskakali po pojedinacnom kvalitetu, toliko su Swedi poznati da igraju najkolektivniji hokej od svih. ah, da, pored toga, Lidstrom i Kronwall su bogovi odbrane a Crosby je pizdulin mali nakurceni. i Ivan ce opet da place na simultanom porazu Lakersa i Penguinsa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...