Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

Lindt Excellence Chocolate with Caramelized Walnut :Hail: kao neka divna domaca torta koju je spravila neka super tetka bez dece
? + <_< moja tetka ima decu i svejedno pravi divne torte, posebno cokoladne. jes da nama "malima" ostane samo cetvrtina ako joj je i stariji sin tu, ali to su vec detalji
Link to comment
? + <_<
Ja sam izrasla iz seljackih mnogoljudnih porodica s puno dece: kod mojih rodjaka, a ni u roditeljskoj kuci, nikad nije bilo finih domacih poslastica. E, ali oni drugi, potomci gradjanskih porodica, unuci kraljevih sofera i dvorskih dama, oni kojima su dede skolovane u Becu i Parizu, e njime je vec bilo mnogo drugacije: slave, rozen end vasine torte, sitni kolacici i londoner stangle... Obicno bi se njima posrecilo i sa dve tetke: jedna teka bez dece u emigraciji (to je ona sto salje sarene olovke i straNjske cokolade) i jedna baba tetka bez dece sto pravi reformu najbolju na svetu i nema kome da pravi osim tebi... (Ako ima decu, onda ce da kupuje olovke svojoj deci i pravi kolace svojoj deci, koja ce sve da pojedu i potrose, takve tetke su uglavnom beskorisne, znam po sebi).
Link to comment
Ja sam izrasla iz seljackih mnogoljudnih porodica s puno dece: kod mojih rodjaka, a ni u roditeljskoj kuci, nikad nije bilo finih domacih poslastica. E, ali oni drugi, potomci gradjanskih porodica, unuci kraljevih sofera i dvorskih dama, oni kojima su dede skolovane u Becu i Parizu, e njime je vec bilo mnogo drugacije: slave, rozen end vasine torte, sitni kolacici i londoner stangle... Obicno bi se njima posrecilo i sa dve tetke: jedna teka bez dece u emigraciji (to je ona sto salje sarene olovke i straNjske cokolade) i jedna baba tetka bez dece sto pravi reformu najbolju na svetu i nema kome da pravi osim tebi... (Ako ima decu, onda ce da kupuje olovke svojoj deci i pravi kolace svojoj deci, koja ce sve da pojedu i potrose, takve tetke su uglavnom beskorisne, znam po sebi).
umetnost extrapolacije :frust:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Milka saS lubenicom. Ljubav na prvi miris. Nesto kao ono "Mmm, fe chan hao" ili kako vec kaze onaj Kinez sto reklamira Dorinu (i pod uslovom da to znaci: "Mmm, sto volim ovu cokoladu"). :lol:One puckave zezalice (popping candies) su mozda visak, ali se na kraju ipak slazu uz ovaj ukus. Cini mi se da bi bez toga bilo previse (!) ukusa cokolade a premalo lubenice.

Link to comment

Mozda jeste jeftin(ij)a, ali to samo sladokusci vole. :blush:Ranije, "pre ovih ratova", bilo je dobrih cokolada za kuvanje - a ja sam ih jela.Danas ima svakakvog bofla, a najgori je onaj pod nazivom "secerna tabla" - to ni u kolacima ne prolazi. :ph34r:Uh, mozda se neko seca onih cuda koja su se prodavala na buvljacima devedesetih: neke ruske i ko zna cije smejurije od "cokolada", barem sudeci po omotima. Da l' se iko usudio da proba? :ph34r: Verujem da ukus odgovara ambalazi. :ph34r:Na buvljacima se tada bas svasta prodavalo, secam se da mi je neko dao etiketu nekog dzema iz Gruzije. Prava jezicka egzotika, jos je cuvam! :)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

sladokusac.. hmmmm... kako se ovde stice pravo na kastom tajtl?

secam se da mi je neko dao etiketu nekog dzema iz Gruzije. Prava jezicka egzotika
ju, naopako! nisi valjda na jezik metala?!
Link to comment
Uh, mozda se neko seca onih cuda koja su se prodavala na buvljacima devedesetih: neke ruske i ko zna cije smejurije od "cokolada", barem sudeci po omotima. Da l' se iko usudio da proba? :ph34r: Verujem da ukus odgovara ambalazi. :ph34r:Na buvljacima se tada bas svasta prodavalo, secam se da mi je neko dao etiketu nekog dzema iz Gruzije. Prava jezicka egzotika, jos je cuvam! :)
Kako da nisam probala. :lol: Najjače je bilo kad dođe neka tetka, strina & co. pa ti donese tu "čokoladu".Ukus je nezaboravan. Otprilike kao zašećeren sapun.
Link to comment
Kako da nisam probala. :lol: Najjače je bilo kad dođe neka tetka, strina & co. pa ti donese tu "čokoladu".Ukus je nezaboravan. Otprilike kao zašećeren sapun.
Mi smo takve čokolade zvali ''margarinuše'' jer procenat margarina u njima je otprilike jednak procentu vode u pivu. A ništa bolje nisu ni one (uslovno rečeno) čokolade što su se prodavale po pijacama i podzemnim prolazima, a koštale su 100 dinara za tri komada i na omotu je pisalo ''Milke'', a trebalo je da zavaraju prolaznika koji bi od sličnosti pomislio da se radi o pravoj ''Milci''. Valjda, ako ih je tri, pa da napišu u množini...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...