Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

zasto potcenjujete simka cokolade? ne znam da li su se pogorsale ali ona njihova giandua bese pristojna pre 5-6 godina, a sada one njihove praline sa kafom, kapucinom i irskom kafom, u eko pakovanju od kartona su ubistveno dobre za te pare (oko 150din, 150 grama).
ma simka cokolade su bile super kad su se tek pojavile...i ona obicna i ona s lesnicima. posle su se grdno pogorsale, odavno sam prestala da ih kupujem. zadnji put kad sam probala obicnu simku (pre neki dan) bila je dosta gadna. simce nikad nisam probala
Link to comment

ne, pazi, ubice i ostale nasilne persone ne jedu cokoladu:Adam Drewnowski at the University of Michigan researched whether chocolate triggers the production of opioids. Opioids are chemicals, such as those found in opium, that produce a feeling of well-being (euphoria). Drewnowski found that eating chocolate causes the brain to produce natural opiates, which dulI pain and increase a feeling of well-being. If the receptors in the brain that signal the presence of opioids were blocked, chocolate bingeing decreased. It was not shown, however, if this was caused by the high fat or sugar content of chocolate candyhttp://faculty.washington.edu/chudler/choco.html

Link to comment
:Hail: ledena dorina i najlepse zelje sa keksomseca li se ko cokolade baltazar? :rolleyes:
Jel to bese Krasova cokolada? Ja se secam Zivotinjskog carstva... uh, kakvo je uzivanje bilo smazati tu cokoladicu, tanku kao list papira... vise komada dnevno... :wub: Danas, cokoladu najvise volim u filovima torti. Naravno, prethodno se olize cokoladni fil iz cinije u kojoj se pravi.
Link to comment

Mislim da je Baltazar bio Krasova cokolada ali ne mogu da se setim kakvog je ukusa bila. Secam se da mi je ambalaza bila jako lepa zbog one duge... :wub: Zivotinjsko carstvo je takodje bila super; imala je jako lepe slicice zivotinja koje smo sakupljali. Danasnja varijanta je dosta losija...Setih se jos jedne - Riter. Omiljena mi je sa marcipanom; ipak, Najlepse zelje je neprikosnoveno number :thumbsup:

Link to comment
  • 2 months later...
Nisam video kod nas. Lindt cokolade inace i ne volim, ovo je ona njihova kombinacija sa 47% kakaoa koja je meni preslaba, al svidja mi se ideja. U poslednje vreme primecujem tendenciju da mi se vise dopadaju cokolade sa egzoticnim dodacima, a ova sa solju je vrh.Taj grand cru je ladno trebalo da precutis :cry: al kad si vec tu, je l ti se dopala kombinacija?
Od tih "svežijih" Lindtovih experimenata probao u poslednje vreme Lindt Citrone-Basilikum (limun+bosiljak) i Lindt Earl Grey. Ova prva je malo suviše kisela, ali mi je zato Earl Grey odličan.Btw, ovo ne verujem da bih mogao da jedem:00034203.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...