Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Da li je još nekom neubedljivo kako je lako Starbuck stigla do Roslyn? Potencijalni sajlonski atentator, pod vojnom prismotrom, stiže do kreveta predsednice, koji se BTW nalazi u sobi admirala Adame, verovatno najbolje čuvanoj na brodu.

najvise bih volela da se smuvaju starbak i sol taj.ko sid i nensi.
:wub: za Saula Edited by Weenie Pooh
Link to comment
:Hail: Nakon odgledane druge epizode :Hail: Prva epizoda je bila odlicna, ali druga... Sad tek i ima smisla komentarisati pocetak IV serijala. Da ne otkrivam detalje (verujem da prilican broj ljudi jos nije gledao)... Samo cu reci: zanimljive stvari se dogadjaju kod Cylons-a. Ne, ne mislim na 4 final, govorim o onima koje znamo od ranije. Sve vise lice na ljude (sto i jeste negde poenta citave serije ;) ).Ako je Baltar bio odlican u prvoj epizodi, a jeste, sve sa onom scenom kad se onako nag uvija u onu ponjavu (JesusChristSuperRockStar) sada je x2 odlican... Ko pogleda videce o cemu picam :)Hmmmm.... Sto se tice Weenie Pooh spoiler-a... Pa, istina je da mi i ne znamo kako je Starbuck stigla do Laure... Stize do Laure, ali bukvalno curi znoj sa nje... Uostalom, Starbuck (na ivici nervnog sloma) je u pitanju - citaj: spremna na sve.Ipak iz prethodne epizode najjaci momenat: Starbuck gleda u Andersa i sve sa osmehom mu kaze: Ti si bolji covek od mene... Ja da saznam da si Cylonac istog trenutka bih ti pucala u glavu :D Samuel gleda u nju... :huh: Iscekujem jos reakcija na Six of One.... Onda cu napisati jos zapazanja, ne bih da pokvarim drugima uzivanje u odlicnoj epizodi ;) Edited by Superior
Link to comment

hvala na uzdržavanju od spoilera. prva epizoda mi je delovala poprilično iznad dobrog dela treće sezone. nema lepše stvari nego kad studio objavi da sve mora da se završi u tom-i-tom broju epizoda.drugu za koji dan, raduje me da ne padaju.

Link to comment

Meni je druga epizoda prilična UEFA. Sajlonski mini-puč, desetominutna smaračina oko Apolovog povlačenja, nerezonski rasplet sa Starbuck...Nadam se da će se popraviti do kraja.

Link to comment

I, naravno, već su se popravili. Treća epizoda mi je odlična, Apollo vs. Roslyn, Torry vs. Cally. Starbuck vs. ostatak univerzuma... Čak ni sajlonski građanski rat ne deluje onako glupo kao u prvi mah. Sviđa mi se kako muzika pređe sa uobičajenih marševa na one sitar fore kad god gledamo Final Four...Ne znam kako nameravaju sve ovo da raspletu u preostalih desetak epizoda.

Link to comment

Zaista se postavlja pitanje kako ce scenaristi u preostalim epizodama uspeti da na zadovoljavajuci nacin zavrse OVAKVU seriju? U svakom slucaju, sto bi ono rekli stari: zivi bili, pa videli :)Kao i do sada uzdrzacu se od komentarisanja trece epizode... Samo jedno opazanje (btw o tome se prilicno pise po net-u jos od prve epizode i scene u kojoj se vidi Baltarova slika na onom svojevrsnom altaru)... Sve vise dokumenata i papira imaju uglove, ili da budem jasniji: nisu odseceni uglovi na papirima! Do sada se u seriji vodilo racuna o svakom detalju, ne verujem da je u pitanju propust, ili slucajnost (poruka koju je Tigh ostavio Chief-u npr. ima odsecene uglove). Nemam ideju sta bi to moglo znaciti i nije da razmisljam o tome, ali neka ostane zapisano...Sledece... Razdor medju Cyloncima je sasvim logican. Vec duze vremena postoje nesuglasice (najblaze kucano). I ranije su se ubijali (ako je to prava rec...) medjusobno, ali ovaj put je to vise od mini pucha, ili pojedinacnog sukoba... Broj 6 je, zaimesvihbogova, uklonila onaj limitator svesnih funkcija kod (za sada nepoznatog broja) Centuriona. To otvara toliko mogucnosti (u 3. epizodi je samo delic prikazan)... Znamo koliko je opasno dozvoliti i ljudima da slobodno razmisljaju ;). D'Anna se nekako mora "vratiti" on line i to bi mogao da bude veliki preokret, mislim ona je videla sve modele i uvek je bila sklona MessiahLike ponasanju... I jos... U drugoj epizodi Baltar (ko o cemu, ja o Baltaru...), mislim na onog koji se "prikazuje" Baltaru, je obucen u identicno odelo ( prugasto-strukirano-lovemyself odelo) koje je nosio pre samog napada na Capricu u mini seriji. Opet ponavljam... Ne verujem u slucajnosti, narocito ne u BSG! Odelo je samo simbol i mislim da je uvod u moguce razjasnjenje citavog njegovog odnosa sa Caprica-Six... Tacnije-nadam se da ce taj odnos dobiti neko objasnjenje.I samo jos... Sa otkrivanjem final4 scenaristi su u isto vreme otvorili mogucnost da je bilo ko The Final One! (sem Baltara, iako i to nije sigurno, koji je bio na zarazenom Basestar-u i Apola, ako se dobro secam on je vodio swat tim na pomenutom brodu...). Po meni, dve su mogucnosti otvorene: 1. Cylonci mogu na neki nacin da simuliraju starenje (Tigh je verovatno preko 30 god u sluzbi, neko bi vec primetio da je za 30 god ostao isti.) 2. Ovo sto vidimo su kopije/klonovi ljudskih originalaHmmm... Toliko za sada :) (ima jos toliko toga, ali u 15h Milan igra... Nastavljam sledeci put...)

Link to comment
I samo jos... Sa otkrivanjem final4 scenaristi su u isto vreme otvorili mogucnost da je bilo ko The Final One! (sem Baltara, iako i to nije sigurno, koji je bio na zarazenom Basestar-u i Apola, ako se dobro secam on je vodio swat tim na pomenutom brodu...). Po meni, dve su mogucnosti otvorene: 1. Cylonci mogu na neki nacin da simuliraju starenje (Tigh je verovatno preko 30 god u sluzbi, neko bi vec primetio da je za 30 god ostao isti.) 2. Ovo sto vidimo su kopije/klonovi ljudskih originala
Naravno da 'lonci mogu da stare. Oni su synths, ne nekakvi roboti. Stare, krvare, jebu, umiru... samo im se internal programing razlikuje, i još poneke sitnice. A već pominjem seks, zašto niko od Final Four ne priča o sinu Tirola i Keli? Mislim, tolika frka je bila oko Here, prvog human/cylon hibrida, a za ovog slučajnog ih boli uvo. (Dobro, Tori se potrudila da ga spase na kraju E3, ali ništa nisu razgovarli o tome.)što se tiče poslednjeg neotkrivenog modela, sve mi je teže da verujem da je Roslyn u pitanju, sad kad je ponovo bolesna. To ostavlja Adamu kao glavnog kandidata, za Baltara baš ne verujem.Ja sam se negde nadao da možda ovih F4 nisu 'lonci, nego nekako mind-controlled ili nečim zaraženi ili nešto... ali s obzirom na to kako je Tori odvalila mladu majku, očigledno je non-human.BTW, zanimljiv detalj je broj one kabine u kojoj su se Final Four sastajali - 1701D. To je serijski broj SS Enterprise u Star Trek: TNG. cool.gifBT BTW, sad tek vidim da je Sharon/Boomer/Athena model broj osam. Zašto nije #7, ako su identiteti poslednjih pet tajni? Ispada da nedostaju modeli #9, #10, #11, #12, i #7. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Galaktika je dotakla dno. Tužno je gledati u šta se pretvorila saga o sukobu ljudi i mašina. Hipici, proroci, rezurektovanja, tinejdžerske "verujem u sebe/tebe", "imam snage" fore, nindže i supersabijači, neinspirisana slikarka, centurioni i sajloni. Neverovatno kakva zamena gomile besmislenih pričica sa glavnom, tako da sada trebamo da gledamo ko je tu Cylon a ko ne, kao da je nekoga briga. Umesto da to bude u pozadini i propratno. Zaista predivno. Ne čudi da su 5 puta manje gledani od Ghost Whisperera...:(Svim ljubiteljima SF-a preporučujem da skinu Legend of Galactic Heroes anime odnekuda i da uživaju, umesto da se cimaju oko ovakvih Lost u svemiru serija...Odgledaću i ja ovo do kraja, ali čisto jer me zanima šta će to da izvuku i smisle i kako će da predstave Zemlju, šta će na kraju biti sa mašinama. Nešto što uskraćuju već predugo, da bi nas bombardovali Karinim i Rozelininim mesijanskim naletima, aluzijama na dešavanja na ovoj planeti u proteklih 100-ak godina (umesto da nam prikažu kakvi bi to mogli biti potencijali i dostignuća ljudskih društava razvijanih u potpuno drugačijim uslovima) i lobotomisanjima rejdera...

Link to comment
(umesto da nam prikažu kakvi bi to mogli biti potencijali i dostignuća ljudskih društava razvijanih u potpuno drugačijim uslovima)
Ovo si isto tražio pre godinu-dve... mislio sam da si do sad shvatio da gledaš pogrešnu seriju. Ne znam odakle ti ideja da ćeš od Galaktike to sad videti? Od starta je u pitanju akcija & seks, sa začinom transhumanizma i spiritualizma...
Link to comment

Uopšte ni nemam iluziju da ću to od Galaktike sad videti. Pre dve godine sam se bojao da će se serija pretvoriti upravo u ovo što sada jeste, ali se ipak nadao da će biti nešto drugačije od obične frak-ačine. Nije da nije bilo osnova za to, posebno imajući u vidu početak serije. Bilo je osnova nadati se da će se sada nešto normalno desiti, računam poslednja je sezona, možda reše da polako zaključuju na drugi način, najdosadniji lik u seriji je zaginuo - kad ono, eto nam ga ponovo kroz božansko proviđenje, i to u svojstvu proroka, a sada i kapetana broda - frak me like it's end of the world...Sada još da vidimo šta će biti na kraju i to je to...Bar da ima neke akcije, pa i da čovek kaže "Darko, dobro ste se šibali". Ima akcionih komiteta, to priznajem, ali da me to zanima, gledao bih West Wing.edit: čisto da napomenem da je West Wing odlična serija i da ne želim da se gornja rečenica shvati kao kritika pomenutog ostvarenja.

Edited by Filipenko
Link to comment
Pre dve godine sam se bojao da će se serija pretvoriti upravo u ovo što sada jeste, ali se ipak nadao da će biti nešto drugačije od obične frak-ačine. Nije da nije bilo osnova za to, posebno imajući u vidu početak serije.
I dalje mi nije jasno, gde si u početku serije video analizu "ljudskih društava razvijanih u potpuno drugačijim uslovima"? Od samog starta je društvo svedeno na "survivalists trying to rebuild", i to što oni rebilduju je bilo manje-više karikatura današnjeg zemaljskog društva. Nikakvog tu alternate-dimension Star Trek-a nema. (Naravno, prisutstvo jeftine akcije i romanse su nužno zlo u ovakvim serijama, nerealno bi bilo očekivati da ih ne bude.)Ono čime je mene serija kupila na početku je scena kad Six dolazi do onog matorog vojnog lica i spopada ga uz pitanje "Are you alive?", i propratna apokalipsa. Meni je to "ko je čovek a ko 'lonac" pitanje razvučeno kroz četiri sezone sasvim dovoljno zanimljivo. Uz njega idu i sveopšta paranoja i pitanje rasizma i (admittedly previše) pitanja vere, pa i ta društvena pitanja (vojna vs. civilna vlast i dalje komplikacije)... sve u svemu, dovoljno za moj ukus. Rasplet nestrpljivo očekujem, mada se (kao i obično) bojim da će biti nezadovoljavajući. :)
Link to comment
Naravno da 'lonci mogu da stare. Oni su synths, ne nekakvi roboti.
Nisam siguran da prvih 7 stare... Jos je Caprica 6 pominjala da su koristili crno-berzijance i krijumcare da se infiltriraju medju ljude na kolonijama. Takodje nismo videli da dosadasnji modeli menjaju svoj izgled. Tacnije... Napravljeni su da izgledaju kako izgledaju i to je to. Nije bilo ono tinejdzera na njihovim brodovima, ili bilo sta slicno... Upravo u tome i jeste poenta po meni. Poslednjih 5 su bitno drugaciji od prethodnih modela (ovo prethodni shvatiti u smislu: za koje smo mi u prethodno znali), ali sudeci po do sada poznatom poslednjih 5 su "stariji"...Za vreme poslednjih ratova sa Cyloncima nije bilo skinjobs-a. To je veoma jasno prikazano u mini seriji. Niko nije bio svestan da su u medjuvremenu "evoluirali" (mozda bi bilo tacnije reci: napredovali tehnoloski) i da se ne razlikuju od ljudi. Otkrivanjem F4 dolazimo do zanimljive situacije... Uzmimo Saul Tigh-a za primer! On se borio u poslednjem ratu, znaci bio je mladi oficir, ili sta vec, u to vreme! Znaci---->postojao je. Takodje i T. Anders je prilicno dobar primer. Da ostavimo po strani ono njegovo podsecanje na svoje detinjstvo i odrastanje u viperu tokom S04E01 (secanja bi mogla da se "falsifikuju"), ali on je bio superstar u pyramid game. Bilo bi za ocekivati da su novinari kopali po njegovoj proslosti, mislim nije se mogao tek tako pojaviti, stvoriti, ili sta vec... F4 nisu do sada pominjali bebu (Niki - mislim da se zove?) to jeste tacno, ali treba imati u vidu da oni jos nisu sasvim uspeli da racionalizuju ni ovo sto se njima dogadja (ako izuzmemo Tori u E03, koja izgleda mi uziva u novoj ulozi... Nije ni cudo, ona je i do sada bila u politici... Zar ima politicara koji bi se bunio da mu ponude super-moci? :) ). Anders je kao i ranije opsednut sa Starbuck (neko vreme sam verovao da je Lee cylon upravo zbog njegove veze sa Karom - devojka prosto privlaci cylonce), Tigh mi inace i ne deluje kao neko koga je briga za dete-hibrid, providjenja itd.Posada na Demetriusu nam jasno govori da ce taj deo price biti veoma interesantan (nisam ocekivao da ce na tom brodu biti tako "jaka" ekipa) i da ce se u narednim epizodama tu dogadjati zanimljive stvari... Ja i dalje najvise ocekujem nastavak price o sukobima kod Sajlonaca, ali moram priznati da moze biti zanimljiva i politicka prica: Lee-Roslin. Kad sam kod predsednice... Imali smo u prosloj epizodu onu scenu rasprave Adama-Laura, a na pocetku ove epizode... Heh, ne bih da otkrivam, ako neko jos nije gledao... Oni koji jesu gledali, znaju o cemu pricam. Vesto se igraju scenaristi sa prikazom njihovog odnosa ;) . btw Laura mi se ne dopada, pa nikako... Mozda suvise podseca na stereotip uciteljice, ne znam, ali bas mi se ne svidja... Ne bih da otkrivam detalje iz E03, ali moram da ukazem na komentar Saul-a u razgovoru sa Tori i Galenom... Ako niste odgledali epizodu, nemojte otvarati!

...now I've heard everything. Anders and Gaius frakkin' Baltar. That's just what we need,another cylon nymphomaniac.lol

Samo da se korigujem... Ucinilo mi se da dokumenti koje Zarek daje Lee-u imaju uglove, ali pogresio sam. Ostaje kao jedina slika sa uglovima ona iz prve epizode... Baltarova!@Filipenko - Serija jeste pocela sukobom ljudi i masina, ali kako se razvija prica...vidi se da postoji mnogo layer-a te price. Moze da se desi na kraju serije i mirenje i mogucnost sazivota... I dalje mislim da BSG ulazi dublje u mnoge aspekte zivota i drustva nego bilo koja trenutno aktuelna serija, ali ostaje cinjenica da je ovo ipak samo serija! @ Weenie - pitanje vere je zaista prenaglaseno. Kad si pomenuo oficira na tom brodu... Njegovog sina je Boomer spasila sa Caprice i on je po svemu sudeci jos uvek na nekom od brodova, pada mi na pamet da ce biti ubacen pred kraj u nekoj sceni... Cisto ono da se krug zatvori... Uhhh, ispisah citav esej, ali moram jos samo ovo: Boomer i Brother Cavil :rolleyes: (taj odnos mi je sumnjiv... Za Broj 1 znamo da je sklon manipulaciji, ali i Boomer nije nevinasce... Mudri ljudi kazu: videcemo :) )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...