Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Evo ovako: ako se ikada odam drogama, dajem dozvolu da me mlati svako ko me vidi na ulici. Lopatom, rukom i nogom. Ako je ovaj nesrecni momak potpisao da pristaje na ovaj tretman (a ovaj tip koji mlati mi se cini kao strucnjak u svom poslu koji apsolutno kontrolise svoju snagu), i ako se tako izleci od pajdoa, onda cu suspregnuti svoje gadjenje i reci: udri ga. Ne znam koliko od vas ovde je ikada imalo posla sa intravenoznim narkomanima koji nemaju para da finansiraju svoju naviku. To su ljudi bez stida, dehumanizovani lazovi koji uvek zele da se izvuku iz price, ali im je libidinozna ekonomija potpuno preokrenuta. Plac majke Bozije, to je njihov zivot, i ponekad ih samo krajnje ponizenje, krajnja negacija njihove slobodne volje, moze spasti.Naravno, bolja je prevencija. Ali o cemu mi jebote pricamo kada narkoman, a sto se toga tice, ni dijabeticar niti covek koji zeli da sam vakcinise macku ili psa, kod nas u privatnoj apoteci ne moze da kupi jebeni spric i iglu, zato sto apotekarke nece da pomazu narkomanima? Drustvo je te ljude sazvakalo i pljunulo, a poprilicno sam siguran da ih drzava, preko policije, cesto i opskrbljuje drogom. Ako ovi popovi ovako lece ljude, pa, neko mora, ne? Oni znaju ovako, a drzava i drustvo ne znaju bas nikako.
U ovom slučaju je prekršeno niz članova krivičnog zakona, što nijedan potpis ne može da opravda. S jedne strane imamo bolesne ljude, s druge strane šarlatane čije metode nemaju uporište u medicini i psihologiji.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Evo ovako: ako se ikada odam drogama, dajem dozvolu da me mlati svako ko me vidi na ulici. Lopatom, rukom i nogom. Ako je ovaj nesrecni momak potpisao da pristaje na ovaj tretman (a ovaj tip koji mlati mi se cini kao strucnjak u svom poslu koji apsolutno kontrolise svoju snagu), i ako se tako izleci od pajdoa, onda cu suspregnuti svoje gadjenje i reci: udri ga. Ne znam koliko od vas ovde je ikada imalo posla sa intravenoznim narkomanima koji nemaju para da finansiraju svoju naviku. To su ljudi bez stida, dehumanizovani lazovi koji uvek zele da se izvuku iz price, ali im je libidinozna ekonomija potpuno preokrenuta. Plac majke Bozije, to je njihov zivot, i ponekad ih samo krajnje ponizenje, krajnja negacija njihove slobodne volje, moze spasti.Naravno, bolja je prevencija. Ali o cemu mi jebote pricamo kada narkoman, a sto se toga tice, ni dijabeticar niti covek koji zeli da sam vakcinise macku ili psa, kod nas u privatnoj apoteci ne moze da kupi jebeni spric i iglu, zato sto apotekarke nece da pomazu narkomanima? Drustvo je te ljude sazvakalo i pljunulo, a poprilicno sam siguran da ih drzava, preko policije, cesto i opskrbljuje drogom. Ako ovi popovi ovako lece ljude, pa, neko mora, ne? Oni znaju ovako, a drzava i drustvo ne znaju bas nikako.
ko je ovaj covek i zasto je ukrao vasudevi nalog?moj drug iz klupe je narkoman. odavno je presao na iglu i do pre mesec dana je bio u zatvoru. ovo sto ti pises nema blage veze sa zivtotom. ne sme niko da tuce nikoga, pa makar i sam narkoman pristao na to. niko od njih na to ne pristaje, vec ih primoravaju porodice, a ovaj poremeceni pop koji glumi doktora to radi zato sto nista drugo ne zna. kada bih znao da se neko ovako izivljava nad mojim drugom pucao bih mu u glavu.
Link to comment

ma...u pravu ste...ja naprosto imam problem kada pričam o drogi, suviše toga sam video u svojoj neposrednoj blizini da bih o tome normalno rasuđivao.ne, ne treba tući ljude, ne znam šta mi bi.

Link to comment
izgleda sam u manjini, da sam roditelj, i da mi je dete stiglo do faze kada mu je umiranje jedina realna perspektiva a da nijedna druga metoda odvikavanja nije pomogla, definitivno bih uzeo u obzir i opciju bivenja.
Kako misliš umiranje jedina perspektiva? Sve se da rešiti, samo treba novca. Leči se lekovima, kao i svaka druga bolest, a ne batinama. Već smo imali ovde tu školu mišljenja by Kudravi da se voljom sve može rešiti. Volja za izlečenjem pomaže i mora postojati ali lekovi su broj 1.
Link to comment

Meni je interesantno da roditelji, koji su u najvećem broju slučajeva, svojim vaspitavanjem doveli dete u situaciju da se bode, sada stavljaju potpis na dalje maltretiranje svoje dece. Meni to liči na sadizam, pokvarenost i vrlo mi je spojivo sa manastirima i popovima koji određuju terapiju.

Link to comment
Kako misliš umiranje jedina perspektiva? Sve se da rešiti, samo treba novca. Leči se lekovima, kao i svaka druga bolest, a ne batinama. Već smo imali ovde tu školu mišljenja by Kudravi da se voljom sve može rešiti. Volja za izlečenjem pomaže i mora postojati ali lekovi su broj 1.
I to, mnogo manje nego za nastavak drogiranja...
Link to comment
Kako misliš umiranje jedina perspektiva? Sve se da rešiti, samo treba novca. Leči se lekovima, kao i svaka druga bolest, a ne batinama. Već smo imali ovde tu školu mišljenja by Kudravi da se voljom sve može rešiti. Volja za izlečenjem pomaže i mora postojati ali lekovi su broj 1.
Istina, znam neke koji su se uspesno izlecili bez batina, doduse bili su u kucnom pritvoru, ne znam sta su ima roditelji radili kad su bili pod kljucem. Mada takodje znam i neke koji su se lecili, nesto se majali sa onim blokatorima, pa se nisu izlecili.... Prosle godine je jedan decko, koga sam poznavala u srednjoj, pa ga nisam videla nekoliko godina, umro od dopa, a navodno je bio izlecen. :( Valjda nema pravila kad je dop u pitanju.To, ipak, nije opravdanje da se ovako postupa sa bilo kim, tuci ljude uvek je kaznjivo. Edited by Paprichica
Link to comment

smrt se ne da rešiti, to previđate. svaka druga varijanta izvlačenja čoveka iz problema je bolja od toga, pa i bivenje. ako su zaista sve pokušali i ništa nije pomoglo, ne vidim zašto se ne bi probalo i to. lekove su verovatno prvo probali, pretpostavio sam da su normalni ljudi.potpuno se slažem sa vasudevom. pristanak na terapiju bivenjem od strane narkomana je ustvari možda za divljenje, jer je ipak bio u stanju da preduzme nešto, makar to bilo i putem odricanje od poslednjih tragova dostojanstva.

Link to comment
smrt se ne da rešiti, to previđate. svaka druga varijanta izvlačenja čoveka iz problema je bolja od toga, pa i bivenje. ako su zaista sve pokušali i ništa nije pomoglo, ne vidim zašto se ne bi probalo i to. lekove su verovatno prvo probali, pretpostavio sam da su normalni ljudi.potpuno se slažem sa vasudevom. pristanak na terapiju bivenjem od strane narkomana je ustvari možda za divljenje, jer je ipak bio u stanju da preduzme nešto, makar to bilo i putem odricanje od poslednjih tragova dostojanstva.
Ti misliš da batine mogu da reše nečiji problem koji leži malo dublje od debelog tkiva na pozadini narkomana?
Link to comment
smrt se ne da rešiti, to previđate. svaka druga varijanta izvlačenja čoveka iz problema je bolja od toga, pa i bivenje. ako su zaista sve pokušali i ništa nije pomoglo, ne vidim zašto se ne bi probalo i to. lekove su verovatno prvo probali, pretpostavio sam da su normalni ljudi.potpuno se slažem sa vasudevom. pristanak na terapiju bivenjem od strane narkomana je ustvari možda za divljenje, jer je ipak bio u stanju da preduzme nešto, makar to bilo i putem odricanje od poslednjih tragova dostojanstva.
Ova pretpostavka ti je pogresna. Roditelji cesto zive u poricanju da im se dete drogira, ako konacno prehvate tu cinjenicu, nastoje da ga udalje od kuce kako ih ne bi brukalo po komsiluku, tada ih smestaju u ovakve "institucije" za lecenje.
Link to comment
smrt se ne da rešiti, to previđate. svaka druga varijanta izvlačenja čoveka iz problema je bolja od toga, pa i bivenje. ako su zaista sve pokušali i ništa nije pomoglo, ne vidim zašto se ne bi probalo i to. lekove su verovatno prvo probali, pretpostavio sam da su normalni ljudi.potpuno se slažem sa vasudevom. pristanak na terapiju bivenjem od strane narkomana je ustvari možda za divljenje, jer je ipak bio u stanju da preduzme nešto, makar to bilo i putem odricanje od poslednjih tragova dostojanstva.
izvini sto moram ovako grubo, ali ovo su besmislice.
Link to comment
Ti misliš da batine mogu da reše nečiji problem koji leži malo dublje od debelog tkiva na pozadini narkomana?
garancije za rešenje problema ne postoje, ali postoji šansa. opet da ponovim, ako su sve druge opcije propale, ta šansa je bolja od nikakve.i, naravno da ljude ne treba tući i da je to kažnjivo zakonom. dilema je slična kao kod eutanazije. pomoći nekom time što vršiš nasilje nad njim.
Link to comment
garancije za rešenje problema ne postoje, ali postoji šansa. opet da ponovim, ako su sve druge opcije propale, ta šansa je bolja od nikakve.i, naravno da ljude ne treba tući i da je to kažnjivo zakonom. dilema je slična kao kod eutanazije. pomoći nekom time što vršiš nasilje nad njim.
a zasto, recimo, ne bi pokusali da lecimo narkomane tako sto cemo im amputirati penis ili ih naterati na sexualni odnos sa zivotinjama? mozda mozemo da ih izlecimo citajuci im pesme stojana simica krpice?
Link to comment

Da li znaš uopšte koje su druge opcije?Kako roditelji razmišljaju? Meni ovo liči na 2 u 1, da izlečimo dete narkomana i još se verski uzdiže, gde ćeš bolje dete od strejt pravoslavca? Pa još ako završi za popa preko veze u manastiru pa se oženi pa dobije zemlju i kuću...rešili smo se problema, tj. deteta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...