Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Video

Ubijanje Boga lopatomprvoslav karanovićU Duhovno rehabilitacionom centru Crna Reka, čiji je starešina Branislav Peranović, primenjuju se brutalne metode "lečenja". Na snimku koji je načinjen u ovom centru vidi se kako ovisnika prebijaju svim raspoloživim sredstvima; pesnicama, nogama, čak i lopatom. Rad ovog centra blagoslovio je vladika Artemije, a država Srbija im je dala dozvolu za rad. Pored toga što štićenike prebijaju lopatama, postavlja se pitanje imaju li medicina, psihijatrija i zakonodavstvo bilo kakav smisao, ako lekove dozira upravnik centra protojerej Branislav Peranović, koji je studirao poljoprivredu, "medicinske sestre" su ovlašćeni batinaši, a čuvari pitbul terijeri i dobermani...

Ne znam gde ovo da stavim. Možda je najbolj ovako, poseban topik pa se priča može proširiti i na slične kazamate, kojih verovatno ima. Da li je ranije pominjan DRC Crna Reka? Ko im dade dozvolu i ko ih kontroliše? Da li je neko čuo za slična iskustva iz DRCa? Prevrće mi se u stomaku, nisam još uvek pročitao tekst do kraja.

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Slična iskustva...Svojevremeno sam igrao fudbal sa nekim momcima, koji rade na psihijatriji... Privatno, rade odvikavanje od droge, uz slične, totalno nemedicinske metode...Roditelji, obično plaćaju, i ne pitaju ni za metod, ni za struku... Procedura je da se njih trojica menjaju na 8 sati u jednoj prostoriji sa osobom koja se drogira... Tokom perida odvikavanja, ta osoba ne može da napusti prostoriju, a na svaku naznaku divljanja bude bivena™... Ako se pojavi diler u kući, i on bude biven™...Pričali su da im je potrebno oko mesec dana da odrade posao... Uzimali su, ako se dobro sećam 50e dnevno...

Link to comment
Slična iskustva...Svojevremeno sam igrao fudbal sa nekim momcima, koji rade na psihijatriji... Privatno, rade odvikavanje od droge, uz slične, totalno nemedicinske metode...Roditelji, obično plaćaju, i ne pitaju ni za metod, ni za struku... Procedura je da se njih trojica menjaju na 8 sati u jednoj prostoriji sa osobom koja se drogira... Tokom perida odvikavanja, ta osoba ne može da napusti prostoriju, a na svaku naznaku divljanja bude bivena... Ako se pojavi diler u kući, i on bude biven...Pričali su da im je potrebno oko mesec dana da odrade posao... Uzimali su, ako se dobro sećam 50e dnevno...
Da, taj metod možda jeste efikasan, ali da li je jedini?! Ono što je opisano u tekstu liči na pakao. A siguran sam da su posledice takvog tretmana užasne.
Link to comment

Sjajno. Ovo je kao kad ti se zagnoji zanoktica, a doktor ti amputira ruku do ramena. Možda to nekom deluje preterano, ali zagnojene zanoktice više nema.

Link to comment
Sjajno. Ovo je kao kad ti se zagnoji zanoktica, a doktor ti amputira ruku do ramena. Možda to nekom deluje preterano, ali zagnojene zanoktice više nema.
Iz mog posta se ne vidi, prvo nisam hteo da dajem vrednosne sudove™, ali meni je to totalno pogrešno... Ja bih ostavio samo onaj deo sa dilerom i bivenjem™... Ostalo se, siguran sam, može i treba rešiti na neki humaniji način...
Link to comment
Da, taj metod možda jeste efikasan, ali da li je jedini?! Ono što je opisano u tekstu liči na pakao. A siguran sam da su posledice takvog tretmana užasne.
kako mislis "efikasan"? oni koji koriste taj "metod" bi morali da zavrse u zatvoru.
Link to comment
Ostalo se, siguran sam, može i treba rešiti na neki humaniji način...
Možda dekriminalizacijom ili legalizacijom? Ima nekih koji tvrde da problem sa drogama nisu droge same, već sve ono što je asocirano sa njihovom ilegalnošću (nedostupnošću, skupoćom, itd). Ne znam šta bi na to rekle tabadžije (verovatno bi tabali).
Link to comment
kako mislis "efikasan"? oni koji koriste taj "metod" bi morali da zavrse u zatvoru.
U smislu koji je Radiša pomenuo
Pričali su da im je potrebno oko mesec dana da odrade posao...
Naravno da bi morali završiti u zatvoru. Da problem bude veći, oni su dobili i blagoslov države za ovo što rade!
Link to comment

šta to znače da odrade posao? Da ga odviknu ili uzmu 50 jura dnevno. Pitanje je retoričko...Crna Reka i uterivanje Boga je i ranije pominjano, kao i fizičko kažnjavanje. Sami su o tome pričali. Znači praksa je, deo tretmana.

Link to comment

Potpunio sam neupućen u tematiku, pa bi molio nekoga da mi objasni - čemu lemanje? Zar nije isti efekat da se ti ljudi zaključaju u neku tapaciranu sobu i puste se da lude dok ih kriza ne prođe? To je valjda ta prvobitna detoksikacija - eliminisanje fizičke zavisnosti. Kako batine pomažu?Da ne pričam o vezi hrišćanstva i nasilja, mada je i to zanimljiva tema.

Link to comment
ma uopste nije tema "da li batine pomazu". niko ne sme da prebija ljude. tacka.
Naravno. Samo me zanima kako "vlasnici" centra objašnjavaju batinanje.
Link to comment
Naravno. Samo me zanima kako "vlasnici" centra objašnjavaju batinanje.
Roditeljske ćuške, blage zauške, bijemo ih za njihovo dobro...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...