Jump to content
Аврам Гојић

Beli Schengen

Pada sengenski zid?  

270 members have voted

1. 1. Verujete li da ce ove godine biti doneta odluka o ulasku u Schengen?

• Verujem
      113
    • Ne verujem
      86
    • Ne znam
      43
    • Ne zanima me
      29
  2. 2. Koliko na vas zivot utice obaranje sengenskog zida?

• Utice u veoma velikoj meri
      100
    • Donekle utice
      87
    • Utice veoma malo
      31
    • Ne utice uopste
      53

Recommended Posts

Idioteque
Tadić je novinarima rekao da je dogovoreno da se nabavi nova oprema za izdavanje novih pasoša građanima Srbije.Nadležni ministri su predsedniku Tadiću danas podneli izveštaj o napretku Srbije u procesu liberalizacije viznog režima sa EU i o ispunjavanju obaveza iz "mape puta".Zbog obimnog posla i izdavanja nekoliko miliona novih pasoša, dogovoreno je i da se preraspodele ljudi koji rade u opštinskoj administraciji da, zajedno za zaposlenima u MUP-u, rade na izdavanju novih dokumenata, rekao je Tadić.
Ovako gledano ispada da nam EU neće dati bezvizni režim zato što nisu svi građani dobili novi pasoš. Ne razumem tu logiku. Zašto ne bi doneli odluku da bezvizni režim važi samo za nove pasoše, šta njih briga da li u Srbiji novi pasoš ima 8 ili 8 miliona ljudi?Mazanje očiju tehnikalijama...

Razzmatazz

Ma nije on nezadovoljan Dačićevim "licitiranjem", nego da se ogrebe o Dačićev istup i malo podmetne svoje jedro pod taj vetar. Mogao je tako Đeliću da kaže da začepi u njegovih prethodnih 13345234563457 licitiranja.

Аврам Гојић
Ma nije on nezadovoljan Dačićevim "licitiranjem", nego da se ogrebe o Dačićev istup i malo podmetne svoje jedro pod taj vetar. Mogao je tako Đeliću da kaže da začepi u njegovih prethodnih 13345234563457 licitiranja.
Haha, mislis kao ovo je odmereni drzavnicki nastup, kao ravnoteza Dacicevoj euforiji

MancMellow
mozda, ali u odgovoru na ovo :
Da, ja sam pisao o pojedincima. Ako im je skinuta zabrana-odlicno. To je dobra vest. Bar za mene.
Boris Broz nije zadovoljan Dacicevim "licitiranjem" o liberalizaciji, izgleda da ga niko nije obavestio da je Dacic samo preneo Busekovu procenu.
Dacic o ukidanju, ali Brozu je miliji termin "liberalizacija". Dobro

harper
Ovako gledano ispada da nam EU neće dati bezvizni režim zato što nisu svi građani dobili novi pasoš. Ne razumem tu logiku. Zašto ne bi doneli odluku da bezvizni režim važi samo za nove pasoše, šta njih briga da li u Srbiji novi pasoš ima 8 ili 8 miliona ljudi?Mazanje očiju tehnikalijama...
Ma, ne ide to na taj nacin. To bi jedino moglo ako bi se stari pasosi proglasili potpuno nevazecim pa bi znacilo da bez novog pasosa pasos uopste i nemas, a to ne moze da uradi EU a trenutno ne moze ni Srbija jer je zakomplikovala proceduru dobijanja novog pasosa pa bi se suocila sa kukom i motikom. Ne mogu neki pasosi za gradjane iste drzave da vaze u nekim zemljama a neki u nekim drugim. U stvari, sve moze ali bi tako nesto bilo neozbiljno. Mogle bi ambasade takodje da zadrze vizna odeljenja pa da izdaju vize samo onima sa starim pasosima ali to bi opet bila diskriminacija. Istini za volju, ima i toga da su kod nas ljudi potpuno nediciplinovani i nonsalantni. Ja sam izvadio novi pasos za nedelju dana sa ukupno cetiri sata cekanja iako mi nije bilo "o glavu" jer svake godine bez problema dobijem jednogodisnju sengen vizu. Sa isto toliko cekanja su dobili pasos i svi drugi koji su tog dana sa mnom cekali u MUP Stari Grad, osim onih koji su ranije zakazali pa nisu cekali uopste.Sto se tice toga da li ove "tehnikalije" sluze necemu drugom, recimo, nekoj politickoj odluci koju neko nece da donese, sta da ti kazem. Hajde da mi zavrsimo nas deo posla pa cemo onda lako da vidimo u cemu je stvar.

Razzmatazz
Haha, mislis kao ovo je odmereni drzavnicki nastup, kao ravnoteza Dacicevoj euforiji
Ma ne, nego odbacivanja hronoloških stega, računanja vremena i izbacivanja tajminga iz roadmapova i "akcionih planova" da se ljudi ne bi nervirali. Uvodi se olimpijski princip: važno je učestovati. Edited by Razzmatazz

Аврам Гојић

Tadic je blebetao ponesto i o tome da drzava nema para za sluzbenike na poslu izdavanja pasosa, ali da ce usmeriti opstinske sluzbenike na te poslove kako bi se ubrzalo izdavanje. Cinik bi mogao da izracuna i sledece: ako je godisnja plata cinovnika 5.000 dolara, za 1.000.000 dolara se moze zaposliti 200 cinovnika koji bi radili samo taj posao. Ako za 8 sati 1 cinovnik obradi 32 zahteva za pasos, tih 200 ljudi ce za 300 radnih dana obraditi oko 2 miliona zahteva za biometrijski pasos.

Idioteque
Ma, ne ide to na taj nacin. To bi jedino moglo ako bi se stari pasosi proglasili potpuno nevazecim pa bi znacilo da bez novog pasosa pasos uopste i nemas, a to ne moze da uradi EU a trenutno ne moze ni Srbija jer je zakomplikovala proceduru dobijanja novog pasosa pa bi se suocila sa kukom i motikom. Ne mogu neki pasosi za gradjane iste drzave da vaze u nekim zemljama a neki u nekim drugim. U stvari, sve moze ali bi tako nesto bilo neozbiljno. Mogle bi ambasade takodje da zadrze vizna odeljenja pa da izdaju vize samo onima sa starim pasosima ali to bi opet bila diskriminacija. Istini za volju, ima i toga da su kod nas ljudi potpuno nediciplinovani i nonsalantni. Ja sam izvadio novi pasos za nedelju dana sa ukupno cetiri sata cekanja iako mi nije bilo "o glavu" jer svake godine bez problema dobijem jednogodisnju sengen vizu. Sa isto toliko cekanja su dobili pasos i svi drugi koji su tog dana sa mnom cekali u MUP Stari Grad, osim onih koji su ranije zakazali pa nisu cekali uopste.Sto se tice toga da li ove "tehnikalije" sluze necemu drugom, recimo, nekoj politickoj odluci koju neko nece da donese, sta da ti kazem. Hajde da mi zavrsimo nas deo posla pa cemo onda lako da vidimo u cemu je stvar.
Da, sad mi je jasnije, u pravu si skroz. Samo se plašim da taj tehnički deo na kome BoTa potencira nije jedina pretnja stizanju na belu listu. Al da ne licitiramo... :D

Teja
Da, ja sam pisao o pojedincima. Ako im je skinuta zabrana-odlicno. To je dobra vest. Bar za mene.
Nikada ta zabrana nije ni postojala. Ne i zvanicno. Ali u glavama ljudi postoji i nista tu nece administracija niti EU birokratija da izmeni.Jedan Poljak ili Ceh ( o Rumunima ili Bugarima i da ne govorim) nikada nece imati istu "vrednost"kao jedan Francuz ili Britanac ( ovde govorim o Nemackoj).

jms_uk
Ne mogu neki pasosi za gradjane iste drzave da vaze u nekim zemljama a neki u nekim drugim. U stvari, sve moze ali bi tako nesto bilo neozbiljno.
kako gde :)
The United States Government has announced changes to the conditions of the VWP, which will affect holders of non-machine-readable British passports, and also children included in parents' passports. * With effect from 26 October 2004 all British passport holders, including children, travelling to the US under the VWP will need their own machine-readable passport (MRP). From this date anyone travelling to the US under the VWP without a machine-readable passport, including children who are currently on a parent?s passport, will need a visa to travel to the USA.

harper
kako gde :)
Rekoh ja da moze ali da je neozbiljno, a ti uzimas Amerikance za primer. <_< :lol:

braca
Nikada ta zabrana nije ni postojala. Ne i zvanicno.
Postojala je, ne zbunjuj ljude. I postoji jos uvek za Rumune i Bugare.
Jedan Poljak ili Ceh ( o Rumunima ili Bugarima i da ne govorim) nikada nece imati istu "vrednost"kao jedan Francuz ili Britanac ( ovde govorim o Nemackoj).
To je vec drugi par cipela i to se zove predrasuda, rasizam itd.

Teja
To je vec drugi par cipela i to se zove predrasuda, rasizam itd.
Izvini Braco, a da li sada to , sto ti nazivash drugim parom cipela, nestomenja na stvarnosti, a stvarnost jeste bash takva kako ja rekoh, a ti tvrdishda tvoju drug Ceh to sve tako ne razume.Naravno da su dobrodosli svi genijalni Cesi,Poljaci,Indusi i Srbi , ali nema mnogogenijalnih ljudi, a i ti najgenijalniji uglavnom idu u neke Jamerike.

braca
Izvini Braco, a da li sada to , sto ti nazivash drugim parom cipela, nestomenja na stvarnosti, a stvarnost jeste bash takva kako ja rekoh, a ti tvrdishda tvoju drug Ceh to sve tako ne razume.Naravno da su dobrodosli svi genijalni Cesi,Poljaci,Indusi i Srbi , ali nema mnogogenijalnih ljudi, a i ti najgenijalniji uglavnom idu u neke Jamerike.
Pricamo o dve razlicite stvari. Jedno je to sto danas svaki Poljak, Ceh, Slovenac itd. kome se prohte moze da uzme pasos i da ode da se nastani u bilo koju zemlju clanicu EU. Drugo je to sto ce ga zbog gorenavedenih predrasuda neko teze zaposliti (izdati mu stan itd.) nego nekog domaceg ili nekog iz "prvog kruga" Evropske Unije.

Tresko
To možda znači da Broz ima informacije da ne postoji politička saglasnost u okviru EU da se gradjanima Srbije ukinu vize još uvek. Pa, kako je prvi imao informacije, krenuo je da sebi stvara na vreme alibi.