Jump to content
Аврам Гојић

Beli Schengen

Pada sengenski zid?  

270 members have voted

1. 1. Verujete li da ce ove godine biti doneta odluka o ulasku u Schengen?

• Verujem
      113
    • Ne verujem
      86
    • Ne znam
      43
    • Ne zanima me
      29
  2. 2. Koliko na vas zivot utice obaranje sengenskog zida?

• Utice u veoma velikoj meri
      100
    • Donekle utice
      87
    • Utice veoma malo
      31
    • Ne utice uopste
      53

Recommended Posts

ravena

Dakle ogromna većina punoletnih gradjana.

Ravena?

Pa evo, ja nisam.  :fantom:

Kao ni mnogi u mom okruzenju. Vecina je zaposlena ili preko veze u drzavnim preduzecima ili radi na crno ili je nezaposlena. Uz to su i bez ikakve perspektive. 

Kao u onom vicu:

Otisao Ciga kod doktora. Doktor ga pregleda i kaze: "Ostaje vam jos jedna godina zivota." A ciga ce na to: "A od cega, doktore?"

Vec ti je odgovoreno. 

Uzeli ljudi nove pasose koji im uskoro nicemu nece sluziti. Treba li da napomenem da nisam izvadio novi pasos?  :fantom:

Dagmar

Vec ti je odgovoreno. 

Uzeli ljudi nove pasose koji im uskoro nicemu nece sluziti. Treba li da napomenem da nisam izvadio novi pasos?  :fantom:

Treba li da napomenemo da ti nisi svi građani Srbije. Tebi ne znači baš ništa, mnogima znači jako puno. I šta sad, ako tebi ništa ne znači, onda nek ni drugi nemaju?

Anonymous

Meni je super ova informacija za 4 miliona pasoša. Na stranu ono što slušam u autobusima za inostranstvo, ipak će se taj svet na neki način edukovati i biti manje prijemčiv za domaća lupetanja.

Dagmar

Meni je super ova informacija za 4 miliona pasoša. Na stranu ono što slušam u autobusima za inostranstvo, ipak će se taj svet na neki način edukovati i biti manje prijemčiv za domaća lupetanja.

Ma hajde, pa i u ona najcrnja vremena su bili redovi pred ambasadama, kad para nije bilo ni za hleb a ne za letovanje napolju, pa je opet bila velika potreba za odlascima u inostranstvo i mimo toga. Nismo mi USA pa da ne mora da se napušta zemlja nikada.

ravena

A mozda im ti pasosi samo sluze da posete Hrvatsku ili BiH (autoputem kroz Hrvatsku?)? 

Pored zivog interneta, da ce ljudi da se edukuju za tri dana mrcvarenja po zapadnoj Evropi?  :lol:

Dagmar

A mozda im ti pasosi samo sluze da posete Hrvatsku ili BiH (autoputem kroz Hrvatsku?)? 

Pored zivog interneta, da ce ljudi da se edukuju za tri dana mrcvarenja po zapadnoj Evropi?  :lol:

Ti imaš ne više od 22 godine.

renne

Pored zivog interneta, da ce ljudi da se edukuju za tri dana mrcvarenja po zapadnoj Evropi?

Koji si ti trol!

ravena

Ti imaš ne više od 22 godine.

"Ti nemas vise od 22 godine" je ispravno napisano. I netacno.  ;)

ravena

Pozajmicu post sa izbora:

Ljudi odavno nisu gore živeli, maltene na ivici gladi ...

... ali zato jedva cekaju da odu napolje i gube i ono malo para sto imaju.  :fantom:

Edited by ravena

Braća Strugacki

pasoš je neophodan za pos'o i zarađivanje tih para

pacey defender

ogroman broj ljudi što ima pasoš koristi pasoš za odlazak u halkidiki, gde se združe sa grkom koji im pokazuje tri prsta da im uval turistički giros. socijalizacija sa okruženjem je u šta nam rade fazonu. Odu u inostranstvo i lajkuju fb statuse dveri, čitaju dnevni horoskop i prate šta je sinoć zvezda uradila u nekoj vukojebini gde je igrala. 

da nastavim u današnjem pesimističnom modu.  :fantom:

Edited by pacey defender

Anonymous

ogroman broj ljudi što ima pasoš koristi pasoš za odlazak u halkidiki, gde se združe sa grkom koji im pokazuje tri prsta da im uval turistički giros. socijalizacija sa okruženjem je u šta nam rade fazonu. Odu u inostranstvo i lajkuju fb statuse dveri, čitaju dnevni horoskop i prate šta je sinoć zvezda uradila u nekoj vukojebini gde je igrala. 

da nastavim u današnjem pesimističnom modu.  :fantom:

Jeste, a ova ekipa koja ide za Beč je još grđa od tih, ali ipak na kraju odu negde gde stvari elementarno funkcionišu, pa vide da sve ne mora izgledati kao kod nas.

Što naravno ne znači da neće glasati za Vučića kad se vrate, ali to je već bezobrazuk, a ne ubeđenje.

Muwan

To je tvoj i problem tvojih predrasuda. Nemaš apsolutno nikakav argument da većina građana Srbije nema nikakve koristi od svojih pasoša ili belog Šengena, imaš samo predrasude formirane na fantastičnom uzorku od 1 samog sebe.

ravena

To je tvoj i problem tvojih predrasuda. Nemaš apsolutno nikakav argument da većina građana Srbije nema nikakve koristi od svojih pasoša ili belog Šengena, imaš samo predrasude formirane na fantastičnom uzorku od 1 samog sebe.

+ znanje o stanju u zemlji. :fantom:

To je pitanje za novi thread, koliko je za gradjane znacajno ukidanje viza. 

Ja kazem malo, neko drugi, povodeci se svojim okruzenjem kaze mnogo. Ne treba mi veci argument od pitanja: Sta ce nekome ko je puka sirotinja putovanje bilo gde da bi "video malo sveta"? 

Meni da plate ne bi isao bilo gde na tako ponizavajuci nacin na koji pojedini gradjani, kamoli da dajem tesko zaradjeni novac koji sluzi za najosnovnije potrebe.  

Anonymous

+ znanje o stanju u zemlji. :fantom:

To je pitanje za novi thread, koliko je za gradjane znacajno ukidanje viza. 

Ja kazem malo, neko drugi, povodeci se svojim okruzenjem kaze mnogo. Ne treba mi veci argument od pitanja: Sta ce nekome ko je puka sirotinja putovanje bilo gde da bi "video malo sveta"? 

Meni da plate ne bi isao bilo gde na tako ponizavajuci nacin na koji pojedini gradjani, kamoli da dajem tesko zaradjeni novac koji sluzi za najosnovnije potrebe.  

Na primer da bi kupio benzin, ili neke elementarne potrebštine u samiški, koje su svuda jeftinije nego u ovoj bednoj imitaciji od države.