Jump to content
Аврам Гојић

Beli Schengen

Pada sengenski zid?  

270 members have voted

1. 1. Verujete li da ce ove godine biti doneta odluka o ulasku u Schengen?

• Verujem
      113
    • Ne verujem
      86
    • Ne znam
      43
    • Ne zanima me
      29
  2. 2. Koliko na vas zivot utice obaranje sengenskog zida?

• Utice u veoma velikoj meri
      100
    • Donekle utice
      87
    • Utice veoma malo
      31
    • Ne utice uopste
      53

Recommended Posts

radisa

Nije više baš tako.

Meni bilo tako sad kada sam ulazio u SLO, pre nedelju dana... Bukvalno...

U povratku su nam uzeli pasoš, otvorili, zatvorili i rekli "Sretan put"...

Dagmar

Biće isto za sada, ali je kolaps Šengena mogući uvod u vraćanje viznog režima. Bezvizni režim je umnogome vezan za zajedničku imigracionu politiku.

Videćemo šta donosi proleće. Ako izbeglice ponovo grunu u velikom broju, a ja nemam mnogo sumnje da hoće, sledi jako težak period za EU i Šengen.

Naravno da će da grunu, ko da imaju neki izbor. Svako tamo ko iole ima sredstava i može da mrda rukama i nogama mora da bar pokuša da izvuče porodicu iz tog haosa. Al dobro, ako je nešto pozitivno što je ta priča pokrenuta, makar smo svi zajedno sigurniji od oružja za masovno uništenje.

Anonymous

Nije više baš tako.

Ja sam u poslednjih 15 dana dvaput prešao mađarsku granicu i po jednom slovenačku i hrvatsku. Reč mi niko nije rekao, jedino što mi je Slovenac lupio pečat u pasoš na ulasku u Sloveniju iz Austrije.

Gastosi u autobusu za Beč kažu da sad naši drkaju deset puta gore od Mađara, ja nisam imao problema ni sa našima.

edit: problem je što če sad sve drkeljisati na dve granice (mađarskoj i austriskoj) već je i mađarska granica bila muka.

Edited by Anonymous

ravena

Prvo to nije istina a drugo u pitanju je neopisivo šupalj argument za bilo šta.

Nikakav argument, samo konstatacija da vecinu u Srbiji ne interesuje da li moze ili ne moze u inostranstvo. 

Аврам Гојић

Nikakav argument, samo konstatacija da vecinu u Srbiji ne interesuje da li moze ili ne moze u inostranstvo.

ne lupaj.

Dagmar

Razmišljam o nekoj svojoj okolini, ima ih koje ih zanima jer idu u Grčku na aranžmanima od 100 evra, ima ih koje ih zanima jer su potpuno pukli ekonomski u Srbiji pa se ide u poluilegalni bejbisiting i druge tipove povremenog rada na crno... što sve bez belog šengena uopšte ne bi bilo izvodljivo.

ravena

ne lupaj.

Ne lupam.

Vi zivite u nekom svom svetu. 

Sta ce prosecni gradjanin Srbije u inostranstvu? Kvalifikacija da nesto radi nema, da ode u Pariz da se eto kaze da je video Pariz - trosak. 

Nikakva steta ako ukinu Sengen, cak ce i ustedeti parice. 

Istina, ima ovih sto idu u Grcku ili Tursku na more, ali i to ce da se proredi. 

@Dagmar. Kazem, sudite po svojim iskustvima koja bas i nisu merodavna. 

Puni clanci o 80% mladih koji nikada nisu bili van granica zemlje, koliko njih je nezaposleno i zivi sa roditeljima? I bas ce vecina da place zbog Sengena?

Ajde.  :fantom:

Edited by ravena

Anonymous

Jel' tačna informacija da je u Srbiji izdato svega milion pasoša? Negde sam čitao, moguće i na ovom forumu.

Аврам Гојић

Jel' tačna informacija da je u Srbiji izdato svega milion pasoša? Negde sam čitao, moguće i na ovom forumu.

To znači da je svaka porodica u Srbiji životno zainteresovana za otvorene granice. Ne znam ni za jednu koja nije, ni u jednom stratumu društva.

Malkmus

Petak 20.04.2012.
15:10
Beta Dačić: Izdato četiri miliona novih pasoša
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da je za četiri godine izdato oko četiri miliona biometrijskih pasoša i da nije bilo nijednog pokušaja falsifikovanja novih pasoša.

Anonymous

U, pa to je mnogo. Ne znam gde sam našao to za milion.

ravena

Pa evo, ja nisam.  :fantom:

Kao ni mnogi u mom okruzenju. Vecina je zaposlena ili preko veze u drzavnim preduzecima ili radi na crno ili je nezaposlena. Uz to su i bez ikakve perspektive. 

Kao u onom vicu:

Otisao Ciga kod doktora. Doktor ga pregleda i kaze: "Ostaje vam jos jedna godina zivota." A ciga ce na to: "A od cega, doktore?"

Аврам Гојић

Dakle ogromna većina punoletnih gradjana.

Ravena?

Аврам Гојић

Pa evo, ja nisam. :fantom:

Kao ni mnogi u mom okruzenju. Vecina je zaposlena ili preko veze u drzavnim preduzecima ili radi na crno ili je nezaposlena. Uz to su i bez ikakve perspektive.

Kao u onom vicu:

Otisao Ciga kod doktora. Doktor ga pregleda i kaze: "Ostaje vam jos jedna godina zivota." A ciga ce na to: "A od cega, doktore?"

Pišeš na nivou komentara u Blicu, nećemo se dalje družiti. Edited by Аврам Гојић

Dagmar

@Dagmar. Kazem, sudite po svojim iskustvima koja bas i nisu merodavna. 

Puni clanci o 80% mladih koji nikada nisu bili van granica zemlje, koliko njih je nezaposleno i zivi sa roditeljima? I bas ce vecina da place zbog Sengena?

Ajde.

Prvo i 20% koji su bili van nije malo za takav dismissal. Šta sad, ništa bez 50%? Drugo moja okolina grabi kroz sve slojeve društva, ima ih koji u inostranstvo idu da im dupe vidi Pariz, a ima ih i koji su po inostranstvu u radu na crno, na građevini i slično. Beli šengen je tu omogućio onaj startni ulazak izlazak dok se nije našla trajnija crna varijanta, a znam i ženu koja ulazi i izlazi svaka tri meseca sa bejbisit varijantama. Meni je svojevremeno vizni sistem otežao život kad sam tražila posao vani, još se sećam tog stresa kad pozivno pismo poslato Fedeksom ne stiže, a ambasada ima svoje vreme da ti odobri tu vizu. Treće, svaku statistiku iz Srbije okači mačku na rep. Eventualno kad je prezentuju sa detaljnim podacima koliko je mladih anketirano i iz kojih delova zemlje. Ali Srbija je mala zemlja, i zanositi se time kako nema veze dal imamo vizni sistem ili ne prema okolini je nerealno.