Jump to content
Аврам Гојић

Beli Schengen

Pada sengenski zid?  

270 members have voted

1. 1. Verujete li da ce ove godine biti doneta odluka o ulasku u Schengen?

• Verujem
      113
    • Ne verujem
      86
    • Ne znam
      43
    • Ne zanima me
      29
  2. 2. Koliko na vas zivot utice obaranje sengenskog zida?

• Utice u veoma velikoj meri
      100
    • Donekle utice
      87
    • Utice veoma malo
      31
    • Ne utice uopste
      53

Recommended Posts

Аврам Гојић

Stvari postaju ozbiljne. 18. maja navodno cemo dobiti preporuku od EK, nakon cega sledi ratifikacija zemalja clanica EU. Da li mislite da je ovo jos jedna lozana posle koje ce nam vize biti jos nedostupnije (setimo se "olaksica" novijeg datuma), ili verujete da cemo najzad moci da bez konzularnog izivljavanja bauljamo po Evropi, ispijamo piva unter der Linden, duvamo vutru u Alkmaaru, pijemo porto u Portou, i peremo sudove u Zenevi?Najvise bih voleo da se ovaj topic pretvori u play-by-play ukidanja viza...

KNKNPNKN

da iskoristim priliku, jel sengen ima veze sa svajcarskom?

Filipenko

Glasao, nažalost obe stavke broj 4...

Кристофер Лумумбо
da, mozes uci u svajcarsku ako imas sengen vizu.onne verujem nista dok taj proces vodi bozidar djelic

pacey defender
ne verujem nista dok taj proces vodi bozidar djelic
verujem dok taj proces vodi ivica dacic.

Аврам Гојић

Od kada Djelic cuti o ovome stvari postaju sve bolje i bolje.

Кристофер Лумумбо

nisam znao da je drug ivica sada nadlezan

Аврам Гојић

Kao resorni ministar, vrlo je nadlezan u ovoj fazi.

Кристофер Лумумбо

kapiram to, ali sam mislio da djelic kordinise sve aktivnosti. juce sam video da je delio neke sadnice na kalemegdanu. izgelda da je bota shvatio koji su mu dometi.

Mp40

Spremam se otkucati nesto zbog cega bih voleo da budem kaznjen i pljuvan ali...Drug Gica je u ovoj vladi jedini lik koji je nakon izjava koje su bile jasne, precizne i vremenski orocene, zaista odrzavao rec. Zato mi se cini da ce ovaj put biti nesto jer je ovaj rekao konkretan datum i ne kao "voleo bih/moglo bi/bilo bi realno...".Ja, cim ukinu vize idem da se usvinjim u njemacku prvi sledeci vikend. A mozda i zapjevam i zasviramo kad sam tamo...

Tresko
Da, s obzirom da je švajcarska postala deo šengenske zone u Novembru prošle godine.Inače, moram da se složim sa MP-jem. Drug Gica je najkonstruktivniji ministar u ovoj Vladi. Sve što je zacrtao do sada je završio, onda kada je rekao, daje smislene izjave, bez elemenata koji tanje živce gradjanima (za razliku od Miki Mausa koji je sto puta dao izjave koje nemaju veze s mozgom, kad se tiče ukidanja viza). I ovaj put je Gica smisleno izjavio da neće da licitira nikakvim datumima (što i nema smisla, jer ne zavisi od njega), ali da očekuje pozitivne vesti.Ono što čujem od izvora van Srbije, i uzdržanost ljudi u Srbiji koji se bave tim poslovima, mi daje nadu da ovaj put stvarno može da se desi da nam od 1.1.2010 ukinu vize.

pt 2.0

prosek poslednjih godina mi je oko 5 putovanja u inostranstvo, a smaranje oko viza razlog sto sam morala dao dustanem od nekih putovanja... ukidanje viza ce u bitnoj meri da utice na moj profesionalni (a i privatni) zivot. edit: da i ne govorim o tome koliko ce putovanje koje mozes da planiras dovoljno unapred bez bojazni od REJECTED biti u svakom smislu jeftinije...

Edited by PointTaken

MancMellow

Realno, u sadašnjoj situaciji, ukidanje viza je najbolja moguća pojedinačna vest koja može doći.

TheBigFlegma

Da mi je neko pre 2 godine rekao da ću biti zadovoljan kako Ivica Dačić obavlja ministarski posao, pljunuo bih ga i izgazio.

Razzmatazz

Pa da, nastaviće HR da primaju, a nama će šengen, da se ne durimo.