Jump to content
IGNORED

Gde biste voleli da budete sahranjeni?


Lale Gator

Recommended Posts

Kako dobra i pametna tema, samo mi se nije dalo da citam prethodnike da ne izgubim svoju viziju; krematorij, dakle spaljena, a nakon toga jedna fina zurka gdje bi Marvin odrzao kratak govor; nestu u stilu; da, bila je luda, ali je bila nasa i znala je da je odgovor na sva pitanja "42!". Treba li jos sto reci? Neka joj je lako ovo more, po kojem cemo rasuti njen pepeo.MMM, perfect! :wub:

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    12

  • Indy

    11

  • Buck Naked

    8

  • Lale Gator

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moja drugarica je radila dugo godina u kanadskoj ambasadi u Beogradu. I pre ,recimo dvajes godina,dosao novi ambasador i doneo sa sobom urnu sa pepelom svoje maman.Bila frka oko uvoznih ceremonijai certifikata, ali je i to sredjeno. Covek je ( prema prichi moje drugarice koja je bila njegov prevodilaci putovala s njim po bishoj nam drzavi) tu urnu stalno vucarao sa sobom.Pricala je da i tako nije bio cis u glavu, al to sada za ovaj nash topik nije ni vazno.Mislim da to u Evropi nije dozvoljeno. Da vucarash pepeo sa sobom ili da stavish urnukao ukrasni predmet na shemizet u kombinovanoj sobi stila Tito I.

Link to comment

Držanje urni je kripi. Kad odrapim, biću interventna:MV5BMTgwOTI2NjIwNF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTg0OTM1MQ@@._V1._SX281_SY400_.jpgA sve organe, koje zamene pentijumima, ostavljam onima kojima su hitno potrebni (ženski svete, bez kikotanja).Mada niko nije pominjao kakav bi signature želeo na tabli (ukoliko se pepeo ne rasipa po Gangu ili Adi Međici).

Link to comment
Mada niko nije pominjao kakav bi signature želeo na tabli (ukoliko se pepeo ne rasipa po Gangu ili Adi Međici).
Tnks da si setila pepela po Gangu ;) Taj luksuz sebi mogu da dozvole samo imucniji ljudi, a to su oni koji mogu da plate naramak sandalovog ( al mozda i obicnog) drva.San svakog Indusa( Hindi religije) je da bude spaljen na obali Ganga u gradu Benares( Varanasi).To je kao vrsta hodocashca.Siromashni ljudi nemaju para ni za taj naramak drva i onda jednostavno"svoje" lesheve shibnu u reku.Ja sam bila tamo u vreme monsuna,Gang je nako bio nadosho ko trudna zena,plovila nekim camcem a oko mene leshevi u raspadanju.Nije mi to nista smetalo, ali me je cudiloda ljudi samo nekoliko metara dqlje piju vodu iz reke,peru zube,kupaju se.Uvece bila u hotelu na meniju riba iz Ganga. Ali sam bila vegetarijnka te veceri ;)
Link to comment
Pa setila sam se, kako da se ne setim.
hm. vec pocelo doniranje organa?meni na spomenik obavezno da stave fotoshopiranu sliku iz mladjih dana, da se ne brukam pred komsinicama.btw, ima dostojevski jednu odlicnu pricu o zagrobnom zivotu i zivotu groblja - bobok, pa ko hoce i stigne da procita.
Link to comment
hm. vec pocelo doniranje organa?meni na spomenik obavezno da stave fotoshopiranu sliku iz mladjih dana, da se ne brukam pred komsinicama.btw, ima dostojevski jednu odlicnu pricu o zagrobnom zivotu i zivotu groblja - bobok, pa ko hoce i stigne da procita.
Ja cu je procitati,volim te priche o grobljima i zagrobnom zivotu.Negde pomenuh "Plavu Grobnicu" (nema veze naravno sa Dostojevskim) ali ni sapesmom Stojte galije carske nego sa stvarnom plavom grobnicom.Preko puta ostrva Krf je ostrvce Vid gde su sahranjivani umrli ili poginuli srpski vojnici u WWI.Ostrvce je malo, nije bilo mesta za tolike mrtve pa su lesevi bacani u more.Otuda i izraz Plava Grobnica.Prosle godine ( sada je kriza pa verovatno to momentalno nije aktuelno) je kompanija Hiltonhtela da kupi od Grka to ostrvce ( ili da ga zakupi sto ej verovatno korektnije) i da pravi hotelena njemu.Grci su to odbili iz razloga pijeteta ili vec cega. Naravno ako se ponude bolji uslovi zasto bi oniimali vishe osecaja za pijetet ako ga mi vec nemamo.
Link to comment
  • 2 weeks later...

nista fensi - kremacija pa neko groblje u blizini, Don't care.jedina izricita zelja koju imam je da se ljudi ne ozderavaju na mojoj sa'rani. moze (i treba) da se pije ali hrana - nix.

Link to comment

Ima jedno selo u šumadiji gde je moj ćale svu svoju dedovinu ispoklanjao rodbini i nije mu ostalo ništa. Ovi dalje prodali da kupe kola i odu u Grčku na more. Voleo bih na tom groblju, iako to selo nikad nisam video, nije frka za mesto, a da bude sa svim džukačkim običajima

Link to comment
Malcice je protivno pravilima pravoslavne crkve.
Е, да то ме подсети... волео бих оно, са кремирањем и повлачењем воде из вукашина (рачунам једно шест повлачења, зачепљивање нам је обичај), или још боље негде уз друм али да посаде дуд, па да бар ђубрим нешто. Па ако неко и сврати једном, да бар има да је дуда.Него, жеља пуста, да ми је да имам нешто да завештам у добротворне сврхе, али да лепо напишем да ако на сарани неко почне да се бацака са религијом, спомиње свог измишљеног другара или ако се убаци некакав поп, ником не дам ни кинте ако реченог не умлате на месту. Да се овери са све адвокатима, све да се снима и да нема лабаво. Мисс'м, моја сарана, могу мало да пођебавам кад ми не могу ништа. Такође и за политичаре, ако присмрде и почну да држе реферате, ал' рачунам да њима не бих био занимљив.Остаје пар омањих проблема, прво - а шта бих ја то па могао да завештам, друго - кад бациш кашику, ко те шта пита, склони се и не сметај више.
Link to comment

nema sanse da mene neko spali... a neche bogme ni gliste da me jedu..... ja kad budem resila dumrem ima didem u neki besmrtni kovceg; otporan na sve bube, slonove, poplave, gromove, ratove, vulkane.. komete.... smakove sveta....... na nekom lepom planinskom vrhu na kome ljudi ne dolazu.... ispod velikog drveta gde raste puno niskog em sarenog livackog cvecha gde che biti vecnog prolecha

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...