Jump to content
IGNORED

Gde biste voleli da budete sahranjeni?


Lale Gator

Recommended Posts

Ja zivim u pokrajini gde je stanovnistvo pola-pola(katolici-protestanti).Zanimljivo je da se katolici uglavnom sahranjuju a protestanti uglavnomkremiraju.I urna sa pepelom moze da se "sahrani" tako da bi postojalo mesto gdebi "razgovor" sa dragim pokojnikom mogao da se nastavi.Ne znam od kud taj odboj prema kremiranju.U Srbiji krematorijum postoji valjda samo u Beogradu.

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    12

  • Indy

    11

  • Buck Naked

    8

  • Lale Gator

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam od kud taj odboj prema kremiranju.
Pa bilo je toga neko vreme, ali otkako je tata spalio Đenku - slabo ide posao. :( Edited by Lale Gator
Link to comment
Malcice je protivno pravilima pravoslavne crkve.
Ma nije samo pravoslavne. Ocigledno je protivno pravilima sve tri crkve.Ni muslimani , a ni Jevreji se ne spaljuju.Malocas malo guglah da vidim kako to Kinezi rade. I oni se sahranjuju.Ne znam, pomisao da se milijarde ljudi sahranjuju ,oprilicno mi je odbojna.
Link to comment

Da unesemo i malo geomehanike u temu - dodju iz Prishtine (valjda ili vec negde sa Kosova) pre 20+ godina kod rip Dr Rashe Stojadinovica (poznatijeg po tome sto je umeshao prste u nesto u vezi geomehanike Zvezdine 'Marakane') - dakle, dosli kod njega i pitaju kako da rese problem - iskopaju raku i dok prodje procedura i donesu 'kanidata' raka puno vode toliko da cujesh uredno pljuskanje kad spuste (kandidata) a to, eto, nije zgodno. Posalje Rasha svog vernog tehnicara (poshteno da kazem, sramota me al' nikako ne mogu da mu se setim imena) na teren, ovaj 'izmeri' i dodje nazad a gospodin rip Dr Rasha uskoro ode i sam u to mesto ( Prishtinu? ) da iznese detalje svog unikatnog reshenja: poenta je bila u vremenu izmedju kopanja i polaganja 'kandidata' - mora biti krace od XY sati/minuta/whatever... I tako, od tad, nadalje & ubuduce se znalo da sve mora da bude po satnici - da se ne bi culo pljuskanje... Ovo, naravno, nije bilo problem kod dopisnih clanova 'Veselog plamicka', njih je samo kisha mogla - onako remotely - da ometa u izlasku kroz dimnjak u novi zivot...

Link to comment

[

Da unesemo i malo geomehanike u temu - dodju iz Prishtine (valjda ili vec negde sa Kosova) pre 20+ godina kod rip Dr Rashe Stojadinovica (poznatijeg po tome sto je umeshao prste u nesto u vezi geomehanike Zvezdine 'Marakane') - dakle, dosli kod njega i pitaju kako da rese problem - iskopaju raku i dok prodje procedura i donesu 'kanidata...
New Orleans bash zbog tih podzemnih voda i straha od bolestina i epidemija ima groblja gde se mrtvi sahranjuju u mauzolejima.Od 1830 godine mrtvi se sahranjuju u ovim mauzolejima.Ta groblja (barem ono najstarije u centru) vaze se i za turistickuatrakciju.Zovu se "Cities of the dead". Grad ima i neku sopstvenu muzicku ceremoniju vezanu za sahrane.Tradicionalni Jazz-Funeral koga prati marching band svira tuznu muziku na putu prema groblju a onda poslesahrane okrene na hot jazz. Edited by Teja
Link to comment
New Orleans bash zbog tih podzemnih voda i straha od bolestina i epidemija ima groblja gde se mrtvi sahranjuju u mauzolejima.Od 1830 godine mrtvi se sahranjuju u ovim mauzolejima.
Eto morgani savršenog mesta za umiranje! :Hail: ^^^^ Inače Albanci, bar ovi islamskog svetonazora, sahranjuju se uspravno, ne horizontalno... ne znam ima li to uticaj na satnicu... :unsure: Edited by Lale Gator
Link to comment

Nemojte se kremirati, to je takva arogancija prema svetu bez nas! Ni hvala, ni molim, ni crvu nista, ni zemlji humus, ni buducim pokoljenjima svedocanstvo, niti humanoidu 1021-vog veka podatak o karici koja nedostaje... izmedju njega i hommo sapiensa. Sta fali da se vas cenjeni skelet kasnije upotrebi kao gradjevinski materijal, kao u slavnom Parizu?Catacombs-700px.jpg6 miliona kostura (ili tu negde) podupire temelje grada svetlosti, koji bi 100% i sam potonuo u prah , da su se svi oni dali kremirati, kako neki najsuvisniji visak. Neko ih je, eto, sve lepo poslagao u klot i frket, turistima na radost. :) Mislite o buducim usklicima odusevljenja, a ne o sitnom nihilizmu koji ce vas predati nistavilu, ili sta vec taj "...zam" propoveda.

Link to comment
Eto morgani savršenog mesta za umiranje! :Hail: ^^^^ Inače Albanci, bar ovi islamskog svetonazora, sahranjuju se uspravno, ne horizontalno... ne znam ima li to uticaj na satnicu... :unsure:
Najlepshi mauzoleji na tom groblju bash su i posveceni zenama.Naime, Luizijana je bila francuska kolonija, bilo francuskih vojnika, alinije bilo zena. Onda su dolazile mlade zene samo sa kofercetom u ruci,pa kad bi brod pristigao bila otimachina za najlepshe.To su bile devojke bez roditelja, dat im je majushan miraz i poslatesu u beli svet. Nego, od kud ti ovo za Albance? Ili mislish samo na to groblje u Prishtini koje Idemo pomenu?
Link to comment
Nego, od kud ti ovo za Albance? Ili mislish samo na to groblje u Prishtini koje Idemo pomenu?
Prošao svojevremeno pored puno sela na Kosovu (i Metohiji) i uvek mi upadalo u oko to što su stećci jako blizu jedan drugome.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...