Jump to content
IGNORED

Gde biste voleli da budete sahranjeni?


Lale Gator

Recommended Posts

Zavisi kakav, morao bi biti vise neko zanimljiv, al dobro ako bih ga sam osmisljavao sigurno da bi morao postaviti svakakve satanisticke gluposti, stavio fetuse u temelje, smisliti neki mit i sl. Moralo bi se na tome ozbiljno poraditi, nemoze samo neki tamo obican mauzolej.

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    12

  • Indy

    11

  • Buck Naked

    8

  • Lale Gator

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vidis ta ti nije losa, ionako razmisljam o ideji za startap, pravljenje sektaskih nadgrobinh spomenika bi moglo biti unosno, a mozda jedna ozbiljna crkva obozavatelja vragova jos unosnija, al ona prava, krvolocna...poradit cu na tome

Link to comment

pepeo je dosta zahvalan za manipulaciju i komercijalu. meni je inspiracija Kit Ričards kad je skoro izbio tzv skandal jer je lik navodno šmrko pepeo rođenog ćaleta. recimo da se prodaje dop koji je sečen sa pepelom slavnih ličnosti i da nosi to ime, mislim kao ekskluziva bi dostizao rekordne vrednosti nan tržištu. da sam ja lerdi ja bi take neke kombinacije pravio.

Link to comment
Zavisi kakav, morao bi biti vise neko zanimljiv, al dobro ako bih ga sam osmisljavao sigurno da bi morao postaviti svakakve satanisticke gluposti, stavio fetuse u temelje, smisliti neki mit i sl. Moralo bi se na tome ozbiljno poraditi, nemoze samo neki tamo obican mauzolej.
Može, može! Slično razmišljamo!
Link to comment
Recimo da imate par hiljada evra u šteku i smatrate da je bolja investicija zakupiti parcelu na lokaciji koju ste već ošacovali kao dobru, a za koju ste sigurni da će biti prebukirana kad dođe vreme za umiranje, nego da spucate pare na auto koji uvek možete da polupate, da vam ga ukradu, ili da ga dajete zelenaškim lihvarima na poverenje...
Lale, Lale... ko je tebe ucio da raspolazes parama?Da li je STVARNO jedina mogucnost kada imas par sacuvanih hiljada da ih spalis na liabilities? Kola koja vrede 20% manje cim ih izvezes iz prodavnice, grob (?!?!) ili recimo novo perje, putovanje...Iz nepoznatog razloga ljudi vole da pricaju o svojoj sahrani. Mozda je to trenutak kada zamisljaju da ce moci da izmere sopstvene vrednosti po tome koliko ce biti zaljeni. Otkud znam.Ja nalazim takve price potpuno bezveznim. Mislim, stvarno, koji ces q'c da trazis na bilo kom mestu kad si mrtav???? A da trunes mozes bilo gde.Moj deda je govorio kada su mu deca predlagala da kupi porodicnu grobnicu (prodao neke vinograde pa se naslo para, ko i kod Laleta) da "zbrine" familiju (mislim... ne znam kome je od ujaka/tetki ovo stvarno palo na pamet) - kaze "nisam lud da trosim pare na grobnicu. Sta, valjda necu da budem sahranjen? Dal vi znate ikoga da je ostao nesahranjen?"
Link to comment

Uuu.. na Lenjina sam zaboravio!E tako nešto bih ja voleo za sebe! Ne zajebavam se!Edit: A voleo bih i da se neka seksi nagrada zove po meni. Ono, Oskar, Nobel, Pulicer, Sorokin (to sociolozi dele). I onda svi da se takmiče ko će da "dobije" Bak Nejkida. Ala je to do jaja.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Iskljucivo kremacija, Vrt secanja na, mislim, Novom groblju, ali bih bio najsrecniji da se moj pepeo baci u reku.Takodje bih voleo da se na dan moje kremacije napravi zurka.

Edited by uros_s78
Link to comment

Kremacija, pa da me sarane u nekoj bašti, a da iznad ozidaju jedan mnogo dobar roštilj, ovaki:SH04G006YARDKITCHEN_lg.jpgi kada se raspali žar, i stavi meso, zajebavaju na temu toga i mene pokojnog ispod.

Link to comment
Ja nalazim takve price potpuno bezveznim. Mislim, stvarno, koji ces q'c da trazis na bilo kom mestu kad si mrtav???? A da trunes mozes bilo gde.Moj deda je govorio kada su mu deca predlagala da kupi porodicnu grobnicu (prodao neke vinograde pa se naslo para, ko i kod Laleta) da "zbrine" familiju (mislim... ne znam kome je od ujaka/tetki ovo stvarno palo na pamet) - kaze "nisam lud da trosim pare na grobnicu. Sta, valjda necu da budem sahranjen? Dal vi znate ikoga da je ostao nesahranjen?"
gresis ovde... nije bitna sahrana, nije bitno zaljenje... ali grobovi su bitni, ne zbog nas, ne zbog smrti, nego zbog toka zivota pre i posle nas...pominjes svog dedu... moj deda (drugi je umro pre mog rodjenja), sem sto je bio alkos i beogradski boem do smrti (sa sve odelom i sesirom), jednog leta je lepo dosao kod mene i rekao da ce da ide u svoje rodno selo tog leta i da umre. kaze, zeli tamo da bude sahranjen.bila sam zabezeknuta time sto prica a on je insistirao da se pozdravimo (bila sam mu omiljeno unuce)... otputovao je tamo i umro u avgustu iste godine.nije on jedini kome je bilo bitno gde ce da umre... tako je to...
Link to comment

Izvini, imam problem sa izjavom "gresim".Gresim u odnosu na STA? Na tvoje misljenje? Na misljenje tvog dede? OK, slozicu se da gresim ako mi dokazes da je to apsolutna istina i standard ponasanja kojeg treba svi da se drzimo.Mozda sam mlada, a mozda nemam vremena da mislim o takvim stvarima. U ovom trenutku mog zivota misliti na to gde ce moj grob da bude je totalna glupost.Groblje je po mom misljenju samo nuznost. Les zaudara i predstavlja potencijalno leglo zaraze, treba mu zemlja da istrune, a i da familija ima gde da ode da oplace pokojnika. Da li pokojnik cuje? Da li pokojniku treba grob sa pogledom na Ajfelov toranj? Da li je cilj ljudima omoguciti spektakularan vizuelni dozivljaj da bi dosli na grob? Da li iko ide na grob da uziva?Ne znam, pitam se.

Link to comment
Izvini, imam problem sa izjavom "gresim".Gresim u odnosu na STA? Na tvoje misljenje? Na misljenje tvog dede? OK, slozicu se da gresim ako mi dokazes da je to apsolutna istina i standard ponasanja kojeg treba svi da se drzimo.Mozda sam mlada, a mozda nemam vremena da mislim o takvim stvarima. U ovom trenutku mog zivota misliti na to gde ce moj grob da bude je totalna glupost.Groblje je po mom misljenju samo nuznost. Les zaudara i predstavlja potencijalno leglo zaraze, treba mu zemlja da istrune, a i da familija ima gde da ode da oplace pokojnika. Da li pokojnik cuje? Da li pokojniku treba grob sa pogledom na Ajfelov toranj? Da li je cilj ljudima omoguciti spektakularan vizuelni dozivljaj da bi dosli na grob? Da li iko ide na grob da uziva?Ne znam, pitam se.
Gresis kad kazes da telo moze da trune bilo gde - u smislu da to tvoje misljenje ne dele svi ljudi.Ne kazem da treba osmisljavati gde ce nekom da bude grob i ne kazem da ljudi uobicajeno aktivno misle o smrti (pa i o tome).Samo kazem da akcenat nije (kada ljudi to ipak ucine) na zamislajnju ko ce ih zaliti (a iz tvojih postova to nekako ispada), vec na necemu drugom, iskonskom i jakom. Barem se meni tako cini na osnovu nekoliko umiranja kojima sam prisustvovala.Ti ljudski zivot (cini mi se) posmatras individualnisticki i materijalisticki. Ja ga posmatram u kontekstu porodice, drustva.I ne - nisu groblja samo mesta gde ozaloscena porodica i prijatelji oplacu pokojnika.Groblja su i istorija i kultura i uteha.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...