Jump to content
IGNORED

Gde biste voleli da budete sahranjeni?


Lale Gator

Recommended Posts

ma jel to dozvoljeno cedotu treba ovce da pasu, a ljudi da se setaju i uzivaju u prirodi a ne da ih ti strecas kao pokojnik
Jeste, u pravu si. :) Kada sam video temu, moja prva reakcija je bila u stilu : "Koji je klinac ovom Laletu da uopste pokrece ovakovu temu (pretpostavljam da je mlad chovek, u najmanju ruku nije pred umiranjem)?" i nisam hteo da uopshte napishem niti redak, pa ni neku zajebanciju.Ne lezi vrazhe, imadoh 10-ak minuta praznog hoda na poslu i neshto mi dodje na um ova tema.Rekoh, lakshe je da postavim neku sliku, nego li da pishem...U principu mi uopshte nije bitno gde cu da budem pokopan, da li cu da budem kremiran,... Verovatno cu to ostaviti zheni i deci na volju, pa kako im bude lakshe. Meni to tada i onako nece biti vazhno.Ono shto mi jeste palo na um jeste to da, kada ostanem sam, chesto u svojim mislima prebiram slike iz detinjstva i poseta tim krajevima, iz kojih sam poreklom, rodbini, ljudima. Siguran sam da te slike u meni nikada nece izbledeti, iako tamo nisam bio x godina a u mom zhivotu cu tamo mozhda otici josh neki put.Tamo ljudi ima malo, josh manje starosedelaca, a mnogi su se tamo i vratili samo da ostave kosti te je i sa te strane, na zhalost, mogucnost da obidjem te krajeve je svedena na minimum.Valjda su i ove moje slike, kako ove chetiri shto ih ostavih ovde, tako i one u mojoj glavi, neki izraz zala za proslim vremenima, nasmejanim i dobrim ljudima,...One su neka projekcija nechega shto mi neizmerno nedostaje, pa kao takovo mozhda i jeste neka zhelja za mestom gde bih voleo da odem u vecna lovishta, ma kako ta zhelja bila nebitna.edit: @Pikoleta uh, zaista da chovek pozheli momentalno spaljivanje :lol: Edited by cedo
Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    12

  • Indy

    11

  • Buck Naked

    8

  • Lale Gator

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

kremacija i prosipanje pepela u kakvu tekuću vodu, rijeku ili potok, je moj izbor. ali ko će se cima do vode, zato ću s putem oporuke obavezati da me prospu u wc i pošalju na zadnji rolerkouster rajd. ideju mi je dala šveca kad smo kao klinci saranjivali krepale ribice iz akvarijuma. tripovo sam što bi ja voleo tako samo kako ću proć, mogu ili u komadima ili kao pepeo.e pošto i ti komadi mogu da zapuše cijevi, a ja ne bi da budem na smetnji, onda dakle pepeo i sloboda iz vodokotlića.

Link to comment
41R9XH32YPL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA240_SH20_OU01_.jpgEndings: a sociology of death and dyingBy Michael C. KearlEdition: illustratedPublished by Oxford University Press US, 1989ISBN 0195045157, 9780195045154521 pagesArguing that death is the central force shaping our social life and order, Michael Kearl draws on anthropology, religion, politics, philosophy, the natural sciences, economics, and psychology to provide a broad sociological perspective on the interrelationships of life and death, showing how death contributes to social change and how the meanings of death are generated to serve social functions. Working from a social as well as a psychological perspective, Kearl analyzes traditional topics, including aging, suicide, grief, and medical ethics while also examining current issues such as the impact of the AIDS epidemic on social trust, governments' use of death symbolism, the business of death and dying, the political economy of doomsday weaponry, and death in popular culture. Incisive and original, this book maps the separate contributions of various social institutions to American attitudes toward death, observing the influence of each upon the broader cultural outlook on life.http://books.google.com/books?id=oaQ0xDsk65UC(najveći deo knjige može slobodno da se pročita) Edited by Buck Naked
Link to comment

A ono što sam pričao o sahranjivanju u bibliotekama, mislio sam na ovako nešto:BNF-PARIS.jpgBNF, ParisBRITISH-LIBRARY-LONDON.jpgThe British Library, LondonRIJKMUSEUM-AMSTERDAM.jpgRijkmuseum, AmsterdamTRINITY-COLLEGE-LIBRARY-DUB.jpgTrinity College Library, Dublin

Link to comment

Kad mi je umro otac, brat se zajedno sa mojim muzem starao o administrativnim pitanjima koja se tada moraju brzo resavati. Samo jednom sam isla sa njima, da uredimo sa grobljanskom administracijom vreme sahrane. Stize ustogljeni administrativni undertaker i skruseno pita : - hoce biti pop?Na sta ja vec umirem od smeha u napred i slusam obojicu kako govore u glas - neeeee, bice rock !E tako i mene veselo da metnu gde god kad umrem. Da posle ne chlove nad tom zemljom, niko..da ne obilaze i ne sade ruzice , nego da me se secaju kakva sam bila dok sam bila ziva.

Link to comment
kako ste svi skromni...ja bih mauzolej
Preporucio bih ti groblje u Velikom Mokrom Lugu. Ne mogu da nadjem slike, ali to je 1 pravo :kdp: groblje. Svaki grob je mauzolej za sebe, a neki imaju i cele kuce. Vidi se sa autoputa na izlazu iz Beograda ka Bubanj Potoku sa leve strane.
Link to comment
kako ste svi skromni...ja bih mauzolej
ja isto.naravno da će mi biti potpuno nebitno kada umrem, jer neću postojati, ali sada dok živim, ne bih se bunio za mauzolej. Ili nešto kao ona sranja što prave u Dubaiju. I da nosi moje ime, i da ga ima u istorijama umetnosti i arhitekture, i turisti da dolaze da se slikaju ispred i sve. Što je sve skromnija verzija. Edited by Buck Naked
Link to comment

Bolje nesto sto bi privuklo sektase sa svih krajeva sveta, da vrse obrede po grobu, polivaju se krvlju i sekretom, zacinju decu na tvom grobu, vrse grupna samoubojstva i tako

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...