Jump to content
IGNORED

dvd, blureji, itd.


Musharaf

Recommended Posts

Aj da ovde pitam:

 

Imam već gorepomenuti blu ray LG BD 390. Ali sada bih da kupim još jedan za spavaću sobu. Ono što me zanima je sledeće: PC je nakačen na ruter. Sve strimujem sa kompa koji je nakačen na isti ruter i to stvarno šljaka barem 5 godina već besprekorno. Međutim, sada se setih da on ima wi fi podršku pa se nadam da neću morati da razvlačim kabl kroz zid, msm LAN kabl kako bih i drugi blu ray nakačio na ruter. Drugim rečima: jel ja samo treba da nakačim novi blu ray na wifi i on će da čita šerovan sadržaj sa kompa? Ili moram direktno komp da učinim nekim wi fi dongletom vidljivim?

Link to comment

Trebalo bi da radi, mada zavisi od rutera. Ako su ti WiFi i ethernet ista mreza, svejedno je da li je kabl ili WiFi. Ako upadnes u isti subnet, sto je najverovatnije, moralo bi  da radi.

Link to comment

Trebalo bi da radi, mada zavisi od rutera. Ako su ti WiFi i ethernet ista mreza, svejedno je da li je kabl ili WiFi. Ako upadnes u isti subnet, sto je najverovatnije, moralo bi  da radi.

 

Hvala.

 

Stiže uskoro, pa ćemo da vidimo kako i da li radi. :)

Link to comment

Stigao je..

 

Čudne stvari su se desile ali bitno je da wi fi stream jbno radi... Imam taj plejer 100 godina, oduvek mi je na kablu i nisam ni pomišljao da testiram wifi i sl. Ali sada kada sam probao... Preterano dobra stvar. Odmah sam pustio avatar od 16GB jer sam kontao da je dobar test za protok. Sve je ok radilo, ali kada sam ga premotao na kraj, počeo je da štuca. Kontao sam da bi došao sebi ali nisam mogao da čekam. Neke manje filmove, uslovno manje, tipa 5, 8 gb sam puštao bez problema, i premotavao sa poočetka na kraj i sl, ma milina!

Međutim, pojavio se drugi vid problema. Pošto sada imam dva bukvalno ista plejera nakačena na jedan ruter, dolalzi do nekog konflikta. Npr, kada sam probao posle plejer u dnevnoj sobi, odmah mi je rekao da je mreža poremećena i kada sam probao da sredim i birao wired kaže da je cable unplugged iako nije. :( Nisam uspeo to da sredim, resetovao sam ruter, odkačio i zakačio kabl... Probao sam i njega wifi i radi i on. Posle sam kontao da probam da ne stavim dynamic IP tj automatsko setovanje, već da im dodelim IP adresu, i oba da koristim preko wifi? Pošto ovako očigledno ne mogu oba da rade u isto vreme.

 

Neko ideje?...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...