Jump to content
IGNORED

dvd, blureji, itd.


Musharaf

Recommended Posts

1) jel istina da je jedan od bedaka povezivanja tv-a sa raznoraznim sokoćalima preko hdmi-ja to što je hdmi nekakav kerber glede kopirajta, uključujući i regional unlock?2) ima li gdegod da se kupe regionalno otključani dvd-ovi?3) ima li dobrijeh duša koje otključavaju već postojeće dvd-ove? grehota mi da se rastajem od svog sonija sa sve hard drajv snimanjem.

Link to comment

treba da ima sajtova za otkljucavanje ali za neke modele tesko ide.ja sam svojevremeno uspeo da flashiram firmware na svom i da mu skinem macrovison i region codes.pravilo je da se za korejske mnogo lakse nalazi free firmware.

Link to comment

nema defaudea koji ne moze da se otkljuca, ko drukcije tvrdi ili je retard il neume.problem samo mogu biti razni opskurni modeli sa kojim se nije suocila kriticna masa nerdovamoj oppo 981 otkljucan u roku od 10 sekundi, ali uz uputstva drugara sa neta. sam ni u ludilu.verujem da za odredjene brendove radije postoji pattern ali ne garantujem

Link to comment

sa ES

The RDR-HX720 can be made region free by using a Palmtop (in my case the Clie PEG-S360). I used the OmniRemotePro 2.15 (free trial version)from Pacificneotek installed in the Palm, and the following converter (http://www.pacificneotek.com/software/CCFCnvt.zipconvert) to convert the following .ccf file (http://www.xs4all.nl/~pbonnet/sony.zip) to .pdb Before you save your conversion, select the smallest size and centered view, and select the 00000B30 panel and click the arrow to port the panel to palm and save. Then install the .pdb file with hotsynce, open Omniremotepro and change the database to the one you have just installed. If the database does not appear it is likely because you did not port the panel to palm and save. With the HX-720 in standby mode (you must already be in command mode dvd_1), press sequentially 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 and you will get the WELCOME message. Then again 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 and the HX-720 will go back in standby mode. Your DVD recorder is now region free. Please note: player must be in command mode dvd_1. Information on how to set the player to command mode dvd_1 is on page 19 of the manual. In brief: Select ‘Others’ from the setup menu and press enter. Select command mode and press enter. Select command mode DVD1. Set the command mode for the remote so that it matches by holding down the enter key and pressing ‘1’ for more than 3 seconds.
Link to comment
okej, ajd sad jedan prevod na jezike homo sapiensa, plz :)
Pa, koliko sam ja razumeo, Palm služi kao alternativa u odsustvu profi alata koji dozvoljava čačkanje po biosu plejera, a sve to koristeći ga kao - daljinski upravljač :unsure: Može da posluži i laptop ili mobilni, ako imaju IRDA port. Onaj program konvertuje neka setovanja za plejer u infracrvene talase i tako ga otključava. Bottom line, ne menjaš softver (nije flešovanje) nego otključavaš nego fabričko podešavanje.Evo još jednog upustva, ali svejedno mora nešto što obezbeđuje IRDA komunikaciju.edit: može i programabilni upravljač. Eto ti izgovora da zoveš Grunfa :) Edited by Kelt
Link to comment

ne mogu da verujem, ovo je bre neki tezak bullshit - mora da moze da se otkljucava direkt preko njegovog daljinskog, preko odredjene kombinacije brojeva i slova. jebo ih palm.

Link to comment
ne mogu da verujem, ovo je bre neki tezak bullshit - mora da moze da se otkljucava direkt preko njegovog daljinskog, preko odredjene kombinacije brojeva i slova. jebo ih palm.
ne znam samo odakle ti ideja da svaki DVD moze da se otkljuca samo pritskanjem dugmica na daljinskom.za neke pouzdano znam da ne mogu da se otkljucaju bez fabrickog softvera ili ponekad rizicnog fleshiranja da ne govorim o skidanju macrovisiona i ostalih zastita.
Link to comment
  • 2 years later...
  • 4 months later...

Ja sam kupio LG BD 390 još pre jedno dve godine i naletim nedavno u blicu na članak u kome pišu o blu rejevima i dotični se i dalje navodi kao top ponuda. A plejer je čudo, LAN podrška, sve strimujem sa harda dakle ne njakam laser, youtube integrisan -> može da bude zanimljivo i korisno kada se okupi neko društvo, sve u svemu najtoplija preporuka, nisam imao bolje parče tehnike nikad odprilike. Umalo zaboravih možda i najbitnije, sve čita, DIVX, .mkv, itd, itd. Zlokobna sprava. Downside i dalje drži cenu, pa je oko 29000 dinara, tako barem pisalo u članku, ja ga platio 290e onomad...A što se tiče 3D-a, meni bi to bila ubedljivo poslednja stavka da sada pazarim blu ray plejer.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...