Jump to content

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Eraserhead

Recommended Posts

• Replies 8,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Hella

347

• hazard

307

• Eraserhead

253

• djordje geprat

188

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dobro nam ti došao.    NIje problem u nekom tamo Tadiću, sve dok razume da je neki tamo Tadić. Jedina varijanta po kojoj on može da bude glavni odgovorni je u scenariju da razume da je glavn

За почетак моје мишљење.   Мислим да је сарадња са СПС 2008 била неминовна. Да су СПС, СРС и ДСС направил владу, пуно ствари које сада узимамо здраво за готово се не би десиле. При томе би с

Slojevito 😀 

Posted Images

Pa kako čemu? Valjda poslati poruku narodu da je to bila pogrešna odluka. SPS će uvek biti štetočine, pa makar ako se i nekim čudom budu privoleli da ne idu u krevet sa SNS. 

Mislim da bi to bio hrabar potez, a koji rezultatski može samo da donese. Moja kvalifikacija je da će sigurno da donese. 

Otišao bih i korak dalje i predložio lustraciju.

Filozof manijak

Kom narodu?

SPS je uvek tu 8-10% podrške.

SNS na 40-50%

Još koji procenat na iskrene genuine desničare *

To što mi na forumu smatramo da bi taj otklon od pomirenja 2008. sa sepsom doneo pročišćenje DS-u je ok, ali mi smo infinitezimalna manjina u Svrbiji.

U sadašnjem trenutku 2020. to pomirenje je davna prošlost i,realno, običan narod zabole za to (osim nas koji volimo da se vrtimo u krug raspravljuć na forumui o tome u ciklusima)

edit; * procente sam uzeo onako odokativno

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Naravno da je hipotetički moguće, ali se postavlja pitanje - čemu?

Evo da i ja kvotujem chandru,

Ono sto je neophodno da DS ucini da bi povratio minimum kredibiliteta

Naravno, legitimno pitanje je zasta bi se DS uopste vracao bilo gde i povracao kredibilitet. Iz moje perspektive to nije besmisleno. Oni su i dalje jedina velika opoziciona stranka koju smo ikada imali. Sve ovo ostalo, od G17 i SPO do PSG, DJB, LDP, Jeremicevih, Djilasovih i drugih zapravo nisu nikakve politicke stranke vec interesne grupe, debatni klubovi, udruzenja gradjana i slicno. (GSS je koliko god bio mali imao strukturu i fizionomiju politicke stranke i njegovo gutanje smatram jednom od najvecih gresaka DS.) Da bi se suprotstavio ovom ludilu, ali i SPS, neophodno je da imas politicku stranku umesto ovih avanturistickih poduhvata koji se nude.

• +1 2
Filozof manijak

Moje neko nebitno mišljenje je da ta druga katarza DS-a ne bi privukla apstinente žutima.

Danas su potpuno drugačije okolnosti

Što se mene tiče, bitno je Lutovac pročisti stranku od Kena, Balša. Šutanovaca, Jerkovkih i inih, i imaće moj glas

Edited by Filozof manijak
Time Crisis
26 minutes ago, dragance said:

Možeš sad predložiti i mir u svetu, isti će biti efekat

Frank Pembleton
dakle da ponovo kvotujem chandru. ja i dalje ne razumem zašto je to danas nemoguće?
Aha, danas, ja sam mislio na onu situaciju ondak..
Moguće je, no je "voljni momenat" nikakav.
"Da ja vadim sekiru a da posle nisam na vlasti, zabole me..."

... Shiit has hit the fan

Time Crisis
1 hour ago, Filozof manijak said:

Što se mene tiče, bitno je Lutovac pročisti stranku od Kena, Balša. Šutanovaca, Jerkovkih i inih, i imaće moj glas

Boža Đelić i dalje ima funkciju u stranci, nevera

Na pitanje odakle sada angažovanje Božidara Đelića, koji se gotovo osam godina nije čuo, Dragan Domazet kaže da je Đelić predsednik odbora DS za saradnju sa EU i međunarodnim organizacijama i da je njegovo angažovanje logična stvar, bez obzira što živi u Francuskoj.

Naravno da je hipotetički moguće, ali se postavlja pitanje - čemu?

Moje neko nebitno mišljenje je da ta druga katarza DS-a ne bi privukla apstinente žutima.

Danas su potpuno drugačije okolnosti

Pa ne pricamo o scenariju u kojem DS na sledecim izborima ide na 30+%, vec o tome da prezivljava kao stranka i eventualno u nekoj buducnosti postaje deo neke koalicione proevropske i prodemokratske vlasti.

Ovo boldovano je kljucno.

DS je kurac od stranke sada, ali je bar bio stranka nekada. Ove ostale stranke i pokreti niti su bile koncipirane kao stranke, niti imaju ambiciju to da budu.

Lezilebovich
3 hours ago, dragance said:

Pa kako čemu? Valjda poslati poruku narodu da je to bila pogrešna odluka. SPS će uvek biti štetočine, pa makar ako se i nekim čudom budu privoleli da ne idu u krevet sa SNS. 

Mislim da bi to bio hrabar potez, a koji rezultatski može samo da donese. Moja kvalifikacija je da će sigurno da donese. 

Pokret slobodnih gradjana (PSG) najavio je danas da će po ulasku u Skupštinu Srbije, što očekuje da će se desiti na ovim izborima, u proceduru staviti svoj predlog zakona o lustraciji. ...“U Srbiji nema političke odgovornosti”, rekao je Trifunović, koji je naveo da treba ukinuti poslanički imunitet, kao i da će zalaganje za to biti jedan od prvih koraka PSG u parlametnu.... 

Član Predsedništva PSG Radomir Djunić, zadužen za oblast pravosudja, naveo je da predlog PSG predviđa da javni funkcioner za kršenje ljudskih, građanskih i političkih prava odgovara u dužem periodu.

Ta bi provera, kako je naveo, obuhvatala period od 1976. godine, kada je naša tadašnja država usvojila odgovorajuću konvenciju Ujedinjenih nacija, naglasivši da se ne radi o osveti već sprovođenju zakona.

On je objasnio da bi se formirala komisija za lustraciju koja bi slučaj prosleđivala na odlučivanje sudu i na osnovu njegove odluke, ukoliko se utvrdi da je kršeno nečije pravo, izricala kaznu zabrane bavljenja javnom funkcijom u različitom vremenskom trajanju.

Ukoliko se utvrdi krivično delo i za to će se, kako je dodao, odgovarati.

Prema njegovim rečima, Komisiju bi činili predstavnici najviših sudskih i tužilačkih organa, istaknuti pravnici i po dva poslanika, iz većinskog i manjinskog dela sastava skupštine. 

3 minutes ago, Filozof manijak said:

Sanjajmo, spavajmo :violin:

Lepo to zvuči, samo je beskonačno neverovatno da će se ikad ostvariti

Sto bi se uopste neko bavio politikom, ako se to uvede¿