Jump to content

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Eraserhead

Recommended Posts

Ja sam se referisao na to da je važniji momenat bio dogovor Šešelja i Koštunice, koji je pokazao prvo Dačiću, a zatim Nikoliću i na kraju Vučiću da im nema hleba u tom bloku. Tako su postali prihvatljivi svima redom. Ishod vidimo.

• Replies 8,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Hella

347

• hazard

307

• Eraserhead

253

• djordje geprat

188

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dobro nam ti došao.    NIje problem u nekom tamo Tadiću, sve dok razume da je neki tamo Tadić. Jedina varijanta po kojoj on može da bude glavni odgovorni je u scenariju da razume da je glavn

За почетак моје мишљење.   Мислим да је сарадња са СПС 2008 била неминовна. Да су СПС, СРС и ДСС направил владу, пуно ствари које сада узимамо здраво за готово се не би десиле. При томе би с

Slojevito 😀 

Posted Images

1 hour ago, Filozof manijak said:

Na ppp-u se digla tolika dreka na DS zbog navodnog revitalizovanja Sepse

Ma da je samo na PPP

cela kulturna javnost Srbije se komifo gadila i grozila sto je DS ostao sa polugama vlasti u rukama iako je narod glasao za devedesete ponovo :isuse:

edit: meni interesantan onaj detalj koji je najverovatnije istinita prica da je Dacic 2012te upozoravao Borisa na samouvereno i slabo vodjenje kampanje, te da nije bio srecan kada su naprednjaci pobedili. Inace je jedan od najtalentovanijih politicara u Srbiji, pri tom mislim na talenat za opstanak i plivanje u govnima.

Edited by Caligula

Kapiram ja tvoje razmišljanje, ali smatram da je to ŠBBKBB i naknadna pamet.
Radikali su se dugo spremali da prigrabe vlast i smatram da se ništa na unutrašnjem planu ne bi menjalo što se tiče njihovih tehnika vršenja vlasti. Realno, Tadić kao predsednik Republike ne bi imao nikakvu moć, pošto bi svu vlast prigrabio premijer, a onda bi se krenulo sa medijskim razračunavanjem. No sve je ovo čista hipotetika.

Još jedna stvar, spominješ podršku međunarodne evropske zajednice koju je Vučić kao umiven političar dobio 2012.

Ista ta evropska zajednica je suptilno naterala Dačića da 2008. promeni stranu, tako da smatram da je tvoj scenario realno bio nemoguć. 2008. je Evropa snažno podržavala Tadića i DS očekujući da isporuče ostatak haških begunaca i Kosovo. Ambasade ne bi dozvolile da radikali tada dođu na vlast, kao što su to dozvolile 2012. videvši da od Bote nema 'leba po pitanju Kosova.

edit:

Ista ova razmišljanja sam čuo i 2012: neće Vlada Dačić - Vučić biti dugog veka, naprednjaci nemaju kadrove, nisu sposobni da vode državu. Ono, i nije bila dugog veka, samo do 2014.kad je Psiho prigrabio svu vlast, pre svega zahvaljujući medijskoj kontroli i hapšenju Miškovića.

jbg, ja smatram da upravo zbog toga  sto ta vlada (srs,sps,dss + razne velje,palme, krkobabici) ne bi imala podrsku za svoju politiku bila bi kratkog veka ili jednostavno ne bi bila ni sastavljena

ponovljeni izbori bi itekako odgovarali ds

naprosto nije ista pozicija vucica 2012 sa nikolicem koji je zamrznuo status u sns i dacicem jedinim iole relevantnim politicarem u toj vladi

u odnosu na tu potencijalnu 2008

u kojoj bi ucestvovao i dss, koji kakav god da je, nikad nije isao u ovom smeru rusenja institucija, prisvajanja sve moci, apsolutne kontrole medija, obesmisljavanja izbora

od tri nivoa vlasti, a u vojvodini cetiri, parlamentarna vecina, odnosno vlada jeste najvaznija i najuticajnija, ali svakako nije lako preuzeti svu kontrolu ako druga srtrana ima tek izabranog predsednika republike, pokrajinsku vladu i dobar deo lokala

mozda ti jesi u ovom sbbkbb nagadjanju u pravu i mozda bi vucic i 2008 uspeo u ovome sto je uradio posle 2012, ali ajde da ne menjamo cinjenicno stanje, a ono jasno kaze da su okolnosti 2008 i 2012 bitno drugacije

mozemo da se ponavljamo do mile volje

ne slazemo se jbg i to je to

Filozof manijak

i to je ok da se ne slažemo. Normalno je da imamo različita viđenja tih dešavanja, meni samo smeta što su se kola slomila na DS, iako realno nije sva krivica na njima.

No, u današnjem svetlu to više nije ni bitno, jedino je bitno da se ova napredna pošast skloni. Ali, veliki sam pesimista po tom pitanju i budućnosti ovog Tamnog Vilajeta i stanovništva u njemu.

1 hour ago, keitel said:

Ispade podrška sps-a bitan momenat otprilike kao i pad Berlinskog zida.

U široj slici to je krajnje nebitan detalj. Sps je tada značajno promjenio retoriku i dobar dio javnosti je prihvatao to kao istinsku reformu. DS je kažnjen jer je loše vladao i jer su rezultati njegove vlasti bili loši, ne može da bude jednostavnije od toga.

pa mogli su oni menjati retoriku do sutra, da nije bilo ds zagrljaja, prosto bi nestali

neko sa druge strane im je "morao pruziti sansu"

isto kao sto su mnogi prihvatili reformisanog vucica 2012, utrkivali se ko ce da mu ukaze ako ne direktnu podrsku,a ono pohvale za promenu

u oba slucaja je trebalo insistirati na sramotnoj i kriminalnoj politicii 90tih i odjebati ih

ovako je ozbrisana crvena linija, podela koja je i izrodila 5 oktobar i promenu vlasti

Slažem se, plus SEKA koja nas je pogodila i nesposobnost vlasti da hendluje tu situaciju na ekonomskom planu.

Na ppp-u se digla tolika dreka na DS zbog navodnog revitalizovanja Sepse, a zaboravljaju se glasači te stranke čiji je profil umnogome drugačiji nego devedesetih. 

kako sad navodnog?

ja sam mislio da ti i kaligula tvrdite da se to moralo uraditi, a ne da se uopste nije desilo

sps nije bio u vladi ds? nisu pikali basket tadi i ivica? 

ovo se nije desilo:

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/22768/potpisana-deklaracija-o-pomirenju-ds-i-sps.html

Potpisivanju Deklaracije u sedištu DS-a u Krunskoj ulici prisustvovali su funkcioneri te stranke Bojan Pajtić, Marko Đurišić, Dragan Šutanovac i Dušan Petrović

kakva ekipa jbt  :isuse:

Pomirenje demokrata i socijalista

Beograd -- Lideri DS-a i SPS-a, Boris Tadić i Ivica Dačić, potpisali su Deklaraciju o političkom pomirenju, ocenivši je kao istorijski dokument.

istorijski definitivno

mater im jebem

Filozof manijak

Moja poenta je da je proces revitalizovanja počeo ranije, tačnije započeo ga je Koštunica Tadić ih jeste ubacio u Vladu i pokušao da ih opere od ružne prošlosti, ali je na to bio prinuđen rezultatima izbora. 

Meni su veći wtf glasači koji su držali SPS na konstantnih 6-8% uemesto da ih pošalju isod cenzusa.

kostunica je tim cinom (podrskom sps) i definitivno presao na tamnu stranu, to je samo dalo krila ds-u koji je na sledecim izborima te 2008 dobio najvise glasova ikad

dakle kostunica i nije mogao revitalizovati sps, kad je i sam presao na stranu zla

sps jeste svakim izborima isao na dole, 2007 tik iznad cenzusa, zato te 2008 prave koaliciju sa pupsom koji je imao odredjeno glasacko telo 50-100 000 i lokalno jakim palmom. bez toga tesko da bi i presli cenzus 2008

nego, ima ovde lepo sve:

https://www.istinomer.rs/amnezija/istorijsko-pomirenje-sps-i-ds/

ovaj deo mi se izuzetno svidja:

14.05.2008.

TADIĆ: SPS JE PRIHVATLJIV PARTNER ZA DS

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavljuje da je DS potpuno prihvatljiva SPS kao partner u vladi, jer su to partije koje pripadaju ideji Socijalističke internacionale i obe se zalažu za socijalne reforme, za izgradnju sistema socijalne pravde i jednakih šansi za sve. (Izvor: Press, 14.05.2008)

pogledaj molim te ovaj gore link

dobar je podsetnik

i ovo je odlicno

TADIĆ: VLADA NACIONALNOG POMIRENJA
U jeku pregovora o parlamentarnoj većini, gde se radikali i narodnjaci s jedne, i DS s druge strane, bore za naklonost socijalista, pojavila se ideja Borisa Tadića o vladi nacionalnog pomirenja. Prema Tadićevoj ideji, političke snage devedesetih i one koje su vodile Srbiju posle 2000. godine, trebalo bi da se objedine oko zajedničkih ciljeva, da teške reči padnu u zaborav i da se pokuša da Srbija u sledeću deceniju uđe kao stabilna zemlja. (Izvor: B92, 21.05.2008)

uvek je imao odlicne ideje

koja je to budala i djubre. nerviram se sad sto citam ovo :frust:

Edited by pbg12345
Filozof manijak

Video sam i pročitao?

POkušaj privlačenja Dačića i Sepse na svoju stranu, i osiguravanje stabilne koalicije na duži rok.  možemo se složiti da je preterao u pranju ružne prošlosti i što nije znao da ih drži kao vlastodržac Vučić na kratkom lancu :fantom:

Ali još jednom ,svega toga verovatno ne bi bilo da rezultati izbora nisu bili kakvi su bili.

i on je platio svoju cenu za to, zglajznuo s vlasti i postao smešna politička figura.

A Sepsa i dalje jaše, i tu činjenicu ne možemo pripisati isključivo glupom Boti.

11 minutes ago, Filozof manijak said:

Video sam i pročitao?

POkušaj privlačenja Dačića i Sepse na svoju stranu, i osiguravanje stabilne koalicije na duži rok.  možemo se složiti da je preterao u pranju ružne prošlosti i što nije znao da ih drži kao vlastodržac Vučić na kratkom lancu :fantom:

Ali još jednom ,svega toga verovatno ne bi bilo da rezultati izbora nisu bili kakvi su bili.

i on je platio svoju cenu za to, zglajznuo s vlasti i postao smešna politička figura.

A Sepsa i dalje jaše, i tu činjenicu ne možemo pripisati isključivo glupom Boti.

sta imamo mi gradjani srbije od toga sto je on platio politicku cenu

a nesto i ne vidim da mu je lose

vidis da se kandiduje za predsednika mz na vracaru, ume covek da se zadovolji sa malo :frust:

rezultati izbora su za ds bii bolji nego ikad, sve sto je trebalo uraditi sacekati do sledecih da se preuzme vlast u potpunosti

a sledeci izbori bi bili vrlo brzo

nego, moram jos ovo:

DVE BOLI
Boris Tadić poziva Glavni odbor DS da podrži formiranje republičke vlade sa koalicijom okupljenom oko SPS i poručuje da sa socijalistima treba formirati i lokalne koalicije. "Potreban je politički kompromis i dogovor oko zajedničke budućnosti. Ubeđen sam da je SPS spreman na stalne reforme i pronalaženje izlaza u budućnosti", istakao je Tadić. "Stegnite ruku onima sa kojima ste se sukobljavali 90-ih godina i nađite zajedničko rešenje za bolju budućnost", rekao je Tadić. Tadić je ocenio da su DS i SPS suočeni sa činjenicom da lideri stranaka "nisu među njima" i da obe "imaju svoj bol", ali da moraju u budućnosti da pokažu spremnost i nađu bolju šansu za svakog građanima Srbije. (Izvor: Press, 07.06.2008)

govno jedno smrdljivo

Filozof manijak
1 minute ago, pbg12345 said:

rezultati izbora su za ds bii bolji nego ikad, sve sto je trebalo uraditi sacekati do sledecih da se preuzme vlast u potpunosti

a sledeci izbori bi bili vrlo brzo

Ovo je čista spekulacija bez potpore u reali.

rezultat DS na izborima  2008, je eksces, nikad se ne bi ponovio