Jump to content

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Eraserhead

Recommended Posts

Time Crisis
2 hours ago, Nesh said:

Pa trebalo je svasta uraditi, ali ta opcija jednostavno nikada nije imala vecinu. Nije bila ni blizu vecine. Ja ne znam da li je, evo da uzmemo za primer tada "najpopularnijeg" politicara, Kostunica, stabilnosti radi naravno, i dan danas uspeo da prezali sto Rade Markovic nije vise na celu DBa.

Ako su tom istom popularnom političaru odnosno DSS-u mogli oduzeti mandate u skupštini, imali su sigurno dovoljno snage da se obračunaju s propalim četničkim vojvodom.

• Replies 8,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Hella

347

• hazard

307

• Eraserhead

253

• djordje geprat

188

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dobro nam ti došao.    NIje problem u nekom tamo Tadiću, sve dok razume da je neki tamo Tadić. Jedina varijanta po kojoj on može da bude glavni odgovorni je u scenariju da razume da je glavn

За почетак моје мишљење.   Мислим да је сарадња са СПС 2008 била неминовна. Да су СПС, СРС и ДСС направил владу, пуно ствари које сада узимамо здраво за готово се не би десиле. При томе би с

Slojevito 😀 

Posted Images

Nisu mu oduzeli. Mandati su vraceni. odmah, nazalost. tad je radio sud ekspresno, evo nek prica Hamlet, on valjda zna, Hamlet je mlad covek...necu da ulazim,

Mzda nije bas toliko mlad, mozda se ne seca...

Evo ga sad skace cuveni Vladeta jankovic i vice mitovii lgende ...to su sve govna,  govna, dno, ubice i saucesnici...reko Vladeta Seselju, to govno nikad nij mrdnulo, to je sustIna, ovo ja kazem , jebem ti Kostunicu, djubre londonsko, seronjo srebrenicki, nikad da te vise ne vidimo i poljubi u dupe po izboru seslja ili kostunicu, obojicu malim slovom, mrs....

Ja mislim da se ovo ujklapa u temu...mogu da penesem na neku imtelektualnu, dotle, govno stucovano, poljubi u dupe Seselja, jebo te i kostunica plus..

Edited by Nesh

Konkretnije, to nije nikakav profesor, to nisu nikakvi mitovi i legende, on je samo Dejan Mihajlov, to sam hteo reci.

Edited by Nesh
43 minutes ago, Nesh said:

Nisu mu oduzeli. Mandati su vraceni. odmah, nazalost. tad je radio sud ekspresno, evo nek prica Hamlet, on valjda zna, Hamlet je mlad covek...necu da ulazim,

Mzda nije bas toliko mlad, mozda se ne seca...

Evo ga sad skace cuveni Vladeta jankovic i vice mitovii lgende ...to su sve govna,  govna, dno, ubice i saucesnici...reko Vladeta Seselju, to govno nikad nij mrdnulo, to je sustIna, ovo ja kazem , jebem ti Kostunicu, djubre londonsko, seronjo srebrenicki, nikad da te vise ne vidimo i poljubi u dupe po izboru seslja ili kostunicu, obojicu malim slovom, mrs....

Ja mislim da se ovo ujklapa u temu...mogu da penesem na neku imtelektualnu, dotle, govno stucovano, poljubi u dupe Seselja, jebo te i kostunica plus..

Zasto nazalost?

To oduzimanje mandata je bio potpuni skandal. Totalna suspenzija demokratije.

Ovamo, Vucic unistava institucije i obesmisljava izbore a oduzimanje mandata tada najjacoj strnaci DOS koja je povukla pola glasova DOSa je, kao, pravi potez.

Edited by Budja
11 minutes ago, Budja said:

Zasto nazalost?

To oduzimanje mandata je bio potpuni skandal. Totalna suspenzija demokratije.

Ovamo, Vucic unistava institucije i obesmisljava izbore a oduzimanje mandata tada najjacoj strnaci DOS koja je povukla pola glasova DOSa je, kao, pravi potez.

Pa ti si u pravu, svi to znamo, sud je radio ekspresno, da su toj bagri oduzeti mandati sad ne bi gledali tu istu bagru. Hteli su da smene Radeta Makovica, o zar se i to moze?

Znamo sve. Nije proslo.

Idemo to!

Edited by Nesh
Just now, Nesh said:

Pa ti si u pravu, svi to znamo, sud je radio ekspresno, da su toj bagri oduzeti mandati sad ne bi gledali tu istu bagru. Hteli su da smene radeta Bulatovica, o zar se i to moze?

Znamo sve. Nije proslo.

Idemo to!

Zaista ne razumem koja je tvoja poenta.

1 minute ago, Budja said:

Zaista ne razumem koja je tvoja poenta.

Poente nema, zuti nisu izvrsili ono sto nisu mogli, a za sta nikad nisu ni imali vecinu, neka gore...to sam hteo reci, kako ti gledas na to?

2 minutes ago, Nesh said:

Poente nema, zuti nisu izvrsili ono sto nisu mogli, a za sta nikad nisu ni imali vecinu, neka gore...to sam hteo reci, kako ti gledas na to?

Gledam na to da ako neko nema zakon na svojoj strani, a jos manje legitimitet, najgore sto moze da uradi je da se igra ustanovama koje predstavljaju demokratski poredak u drustvu.

Da je DS imao vecinu i legitimitet, opet nije trebalo da izbacuje DSS iz Skupstine, vec da jednostavno ide na izbore.

3 minutes ago, Budja said:

Gledam na to da ako neko nema zakon na svojoj strani, a jos manje legitimitet, najgore sto moze da uradi je da se igra ustanovama koje predstavljaju demokratski poredak u drustvu.

Da je DS imao vecinu i legitimitet, opet nije trebalo da izbacuje DSS iz Skupstine, vec da jednostavno ide na izbore.

Dobro, jasno, DS nije mogo da mrdne, dakle ostaje im samo da nista nisu mogli, ali da su imali svu moc i da su krivi za sve,.,,ostaje da ustanovimo da li su mgli ili nisu.

Evo, da pogledamo tog stucovanog seronju, koji je reko seselju da je pajac ili sta vec, ali dok su Mihajlov, Jocic, Nikitovoiceva ili kako su se sva ta govna prezivala i dovikivala i poseravala na drustvo i mitove i legende Srbije, cutao i slikao predeo slikan cajem u Londonu,,,

O tome ja govorim, sada ce to govno da dodje u neku emisiju da se pogladi po bradi i da kaze...sta god, a nece domacin./ka da ga pita da li mislite da je ubistvo vise hiljada (8000) nenaoruzanih ljudi zlocin, pa lakse je da zaskoci Lutovca, reko Bosko da je savez kakv god valjda u prevodu impotentan i da se okrene i da kaze pa jel ste videli mi nismo opozicioni sta sam im rekla...

15 hours ago, Filozof manijak said:

Patetični Koštunica je vodio manjinsku vladu sa podrškom SPS-a mnogo pre Tadića

Edit: 

Kako bi objasnio da je DS toliko izgubila podršku u narodu od 2008. a istovremeno SPS-u skoči podrška na 15%, a obe stranke su bile u vlasti podjednako?

tako sto su im drugacije startne pozicije i sto imaju razlicito glasacko telo

14 hours ago, Filozof manijak said:

Ovde se vodi rasprava oko toga što je SPS ušao 2008.u vladu, ali kao da pojedini nisu svesni koja je tada bila alternativa tom iznuđenom potezu, i kakav je bio raspored snaga 2008.

Eto, pbg smatra da je DS trebalo da se povuče sa skoro 40% podrške i pusti SRS, DSS i SPS da uzmu vlast. Meni je to nebulozna ideja, jer vidimo pokaznu vežbu kako izgleda kad radikali dodju na vlast - slobodni izbori prestaju da postoje.

pa ne vidimo jer su okolnosti bile potpuno drugacije

2012 vucic je imao otvoren put u stranci koju podrzava evropa 

2008 je ispred sebe imao nikolica i seselja, pored jos kostunicu i  dacica

sa  jedva vecinom u skupstini svi zajedno

sa tadicem predesnikom republike

i uslovima medjunarodne zajednice koje nisu spremni ispuniti

ta vlada i ako bi se formirala ne bi bila dugog veka

na sledecim izborima, usled polarizacije, ds bi samo jos vise narastao na stetu dss, dok bi sps ozbiljno visio za cenzus

Filozof manijak

Kapiram ja tvoje razmišljanje, ali smatram da je to ŠBBKBB i naknadna pamet.
Radikali su se dugo spremali da prigrabe vlast i smatram da se ništa na unutrašnjem planu ne bi menjalo što se tiče njihovih tehnika vršenja vlasti. Realno, Tadić kao predsednik Republike ne bi imao nikakvu moć, pošto bi svu vlast prigrabio premijer, a onda bi se krenulo sa medijskim razračunavanjem. No sve je ovo čista hipotetika.

Još jedna stvar, spominješ podršku međunarodne evropske zajednice koju je Vučić kao umiven političar dobio 2012.

Ista ta evropska zajednica je suptilno naterala Dačića da 2008. promeni stranu, tako da smatram da je tvoj scenario realno bio nemoguć. 2008. je Evropa snažno podržavala Tadića i DS očekujući da isporuče ostatak haških begunaca i Kosovo. Ambasade ne bi dozvolile da radikali tada dođu na vlast, kao što su to dozvolile 2012. videvši da od Bote nema 'leba po pitanju Kosova.

edit:

9 minutes ago, pbg12345 said:

ta vlada i ako bi se formirala ne bi bila dugog veka

Ista ova razmišljanja sam čuo i 2012: neće Vlada Dačić - Vučić biti dugog veka, naprednjaci nemaju kadrove, nisu sposobni da vode državu. Ono, i nije bila dugog veka, samo do 2014.kad je Psiho prigrabio svu vlast, pre svega zahvaljujući medijskoj kontroli i hapšenju Miškovića.

Edited by Filozof manijak

Što se tiče 2008. godine DSS je dogovorio vladu sa SRS, odnosno direktno sa Šešeljom koji je bio u Hagu. Iznenadio ih je rezultat, jer su mislili da im  neće trebati Dačić i on nije bio uključen u razgvovore sve do rezultata izbora. Iz tog razloga je Tadić zaigrao na Dačića računajući na njegovu sujetu i dao mu je šansu da se izvuče iz priče 90.-tih. I Nikoliću je bilo jasno da nema perspektivu u SRS gde bez obzira na dobar rezultat sa Šešeljom iznad njega makar i u Hagu nema nikakvu šansu rešio je da napravi svoju partiju. Ohrabren od DS i EU. Vučić se nadao da dogovor na republici neće omesti njegov dolazak na mesto gradonačelnika. Tu je sporazum potpisao sa Antićem i Popovićem. Međutim SPS je i tu pod pritisko EU i sa obećanjima da će potpuno da se opere pristao da okrene leđa Vučiću i prihvati manjinsku podršku LDP. Vučić tek kada je potpuno izvisio kapira da nema perspektivu u SRS, ali je imao veoma loše odnose sa Nikolićem. Otuda njegovo nećkanje da po napuštanju SRS priđe SNS. Ko ga je nagovorio da ne pravi svoju partiju već da nastavi sa Nikolićem i ko je Nikoliću šapnuo da vuče sa sobom Vučića, taj ga je te 2008. projektovao za ovo što sada imamo.

Ispade podrška sps-a bitan momenat otprilike kao i pad Berlinskog zida.

U široj slici to je krajnje nebitan detalj. Sps je tada značajno promjenio retoriku i dobar dio javnosti je prihvatao to kao istinsku reformu. DS je kažnjen jer je loše vladao i jer su rezultati njegove vlasti bili loši, ne može da bude jednostavnije od toga.

Edited by keitel
Filozof manijak
Just now, keitel said:

DS je kažnjen jer je loše vladao i jer su rezultati njegove vlasti bili loši, ne može da bude jednostavnije od toga.

Slažem se, plus SEKA koja nas je pogodila i nesposobnost vlasti da hendluje tu situaciju na ekonomskom planu.

Na ppp-u se digla tolika dreka na DS zbog navodnog revitalizovanja Sepse, a zaboravljaju se glasači te stranke čiji je profil umnogome drugačiji nego devedesetih.