Jump to content
Sign in to follow this  
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

zorglub
1 minute ago, Nesh said:

Kostunica je trazio sanitarni otklon od zutih. SPS mu nije smetao. Da li to ima veze sa njihovim povratkom na politicku scenu, hm...pa tesko je reci.

Izvini, ali stvarno ne razumem. Neobavešteni je od 1992. osim pauze 2000. u stalnom otklonu od DSa. SPS je iskoristio da navuče DS. DSu se to nije svidelo, pa su SPSu ponudili bolje uslove. Toliko je jednostavno.

Nesh
6 minutes ago, zorglub said:

Izvini, ali stvarno ne razumem. Neobavešteni je od 1992. osim pauze 2000. u stalnom otklonu od DSa. SPS je iskoristio da navuče DS. DSu se to nije svidelo, pa su SPSu ponudili bolje uslove. Toliko je jednostavno.

2003. je trazio sanitarni otklon od zutih. O tome sam pisao. O 2003. godini i povratku SPSa u vladajucu koaliciju. Njihova podrska mu je bila OK. Zuti nisu valjali, SPS...hm...pa od njih nije trazio sanitarni otklon. Prosto ko pasulj. Rade Markovic mu je bio OK. da ne nabrajam dalje.

Dakle, neko bi mogao zakljuciti da su Kostunici manje smetali (ako su mu uopste smetali) izvrsioci, ucesnici i saucesnici u zajednickim zlocinackim poduhvatima od zutih.

Filozof manijak

@zorglub

Desilo se šta se desilo, a pošto se Bota proziva (s pravom ili ne) da je sklopio koaliciju sa đavolom te 2008. ja ti postavljam pitanje šta bi se desilo da to nije uradio?

Eto malo ŠBBKBB da prekratimo dan.

Ne sećam se tačno rasporeda skupštinskih mesta posle izbora 2008. ali mi je ostalo u sećanju da bez sepsinih poslanika nije mogla da se pravi većina. Tada je glavni fajt bio između DS-a i DSS-a, a radikali su disali za glavom kao strašilo.

Povratak sepse na scenu je pokrenuo Koštunjavi mnogo pre 2008. To je rezultiralo izbornim rezultatom sepse koji im je garantovao mesto u vladi koja god strana prevagnula. Bio je izbor ili DS+SPS+G17 ili DSS+SPS+SRS.

I da nije bilo međunarodne zajednice koja je pritisla SPS da se prikloni DS-u, gledali bi drugu varijantu. 

Evo, ja ne znam koji je potez tada Bota trebalo da povuče da bi svi čistunci bili zadovoljnim

ObiW

Trebao je da ode u opoziciju i čeka da ova trojka DSS SPS SNS sama od sebe padne. Kao 2012 što je uradio.

maharaja
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Da se koalicija tada nije desila, ne bi bio potpisan Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, ne bismo dobili status kandidata i beli Šengen, ne bi bila završena saradnja sa Haškim tribunalom, ne bi ni počeli pregovori. 

Vučić bi postao gradonačelnik Beograda i SRS, SPS i DSS bi držali 80 posto lokalne samouprave. Tadić bi statirao svoj mandat, ako ga ne bi ranije sklonili, kao Milan Milutinović. 2013 bi pobedio neki SRS kandidat ili Koštunica na predsedničkim. 2018 bi nekog Sašu Jankovića koji pobeđuje kao opozicioni kandidat dočekalo rešavanje svih pitanja iz prvog pasusa plus rešavanje Kosova od samog početka i iz pozicije vlasti koja je 10 godina zatezala. Vidimo kako je Severna Makedonija prošla sa otpočinjanjem pregovora.

Plus, nije izvesno da bi opozicija pobedila i 2018.

+1

Jedino je pitanje da li bi Vučić rastavio Koštunicu onako brzo kako je rastavio Nikolića, ali vrlo moguće.

Партибрејкер
27 minutes ago, zorglub said:

Stvarno, koje ustupke?

Koštunica jeste đubre, samo što sa pogleda iz 2020. izgleda kao majka Tereza.

Afera kofer je bila početkom 2006. To je u jeku SPS-ove podrške Koštunjavom.

Iz ove vizure 2020., svi prethodnici Psiho-a sem SM izgledaju kao majke Tereze (a i ona je bila đubre, btw :)).

zorglub
15 minutes ago, Filozof manijak said:

I da nije bilo međunarodne zajednice koja je pritisla SPS da se prikloni DS-u, gledali bi drugu varijantu. 

Krečana sam, podseti me ovog obrta molim te.

Filozof manijak

Ovo sad je rekla-kazala, nemam dokaze ili linkove

Stranci su pritisli Ivicu da se prikloni demokratama, inače kofer, te je izveo U turn i odjebao Koštunicu. 

Apollo Creed

Brt:laugh:

villiem

ja bih potpisao, nije to problem

zorglub
1 hour ago, Filozof manijak said:

Evo, ja ne znam koji je potez tada Bota trebalo da povuče da bi svi čistunci bili zadovoljnim

BoTa i DS je trebalo da pročitaju blef Koštunjavog i ne sližu se sa jebenim SPSom. Ili bi na isti način vodili manjinsku vladu, ili bi morali da sačekaju sledeći izborni ciklus i pokidaju - ali nekih 7-8 godina bez poluga vlasti/dozvole za pljačku, to je užasna pomisao, pa su pored svega pride još izvajali novog golema koji ih je sve skupa proždrao. Samo kažem, možda.

ravena
2 hours ago, Nesh said:

2003. je trazio sanitarni otklon od zutih. O tome sam pisao. O 2003. godini i povratku SPSa u vladajucu koaliciju. Njihova podrska mu je bila OK. Zuti nisu valjali, SPS...hm...pa od njih nije trazio sanitarni otklon. Prosto ko pasulj. Rade Markovic mu je bio OK. da ne nabrajam dalje.

Dakle, neko bi mogao zakljuciti da su Kostunici manje smetali (ako su mu uopste smetali) izvrsioci, ucesnici i saucesnici u zajednickim zlocinackim poduhvatima od zutih.

kostunicina stranka je bila izmedju tadasnje g17+ i sps. mogli su i sa jednima i sa drugima. malo teze sa srs ili ds, a skoro pa nikako sa ldp. pre 2012. to je islo ldp-ds-g17-dss-sps-srs, pa ti vidi zasto je dss bio blizi sps od ds. uz pogled na taj odnos vidi se da su prirodne vlade sa tri stranke bile ldp-ds-g17, ds-g17-dss, g17-dss-sps i dss-sps-srs. vlada 2008 je kao sto se moze videti posledica neprirodne koalicije ds sa sps. mnogo prirodnija vlada je dss-sps-srs, jedino to nismo imali uz ldp-ds-g17.

sta je tadic trebalo da uradi? za pocetak da dozvoli da se izabere vucic za gradonacelnika beograda i na taj nacin da ga potrosi. vucic ne bi imao medije, a nista ne bi korisno uradio u beogradu. cak ni u republici nije trebalo da se mesa. resenje je bilo da se bira izmedju novih izbora i srs-sps-dss. tadic je 2014 bio voljan i nudio se da bude deo vlasti sa sns. sns je izabrao sps i zato je tadic otisao u opoziciju.

sta je bila bolja alternativa. prvo se mora znati da vucic ostaje na vlasti do duboke starosti. vise nema sanse smeniti ga prirodnim putem. ko je opozicija? samo oni ciji ego je prevelik da bi bili deo sns. tu se nudi samo pozicija marka djurica ili milenka jovanova, to djilasu, borku, bosku, jeremicu nije dovoljno. sta ce se desiti kada se jeremic i djilas povuku u ilegalu? ko ostaje? ko je ta vecina u ds koja je cvrsto za bojkot i szs? lutovac i ko jos?

sengen i ostalo je super za elitu i bogatiji deo stanovnista. sta sa ljudima bez skila i sposobnosti, da li je resenje da budu robovi u tudjoj zemlji i rade fizicke poslove?

shvatate li da bez evrope nema sanse da dodje do promene vlasti. srs -dss vlada bi bila protiv evrope i danas ne bi vladala. sns je upio kompletnu politicku scenu, oni su i levica i desnica i nacionalisti i za evropu i protiv fasizma i misa vacic.

da zakljucim: 2008 je bila velika greska, narod je glasao za srs-dss-sps i ta koalicija je morala da dobije sansu da pokaze koliko (ne) ume da vodi zemlju. sad uzivajte u politici u kojoj je osim par lidera sa prevelikim egom ostalo hvali vucica i ne vidi alternativu u srpskom lukasenku.

Facundo Orellana

Bota je morao bolje da jaše narod i Gljivicu, a i neki rezultat nije bio na odmet, posebno kada je narod naheren na desno-desnije. Trećina stanovništva ima samo osnovnu školu ili manje, a polovina srednju školu. Najgrđi populizam je prirodno okruženje za većinu. Da je Bota mama Angeli obećao kooperativnost oko Kosova, jahao bi i danas, ili bi završio kao Đinđić. Podilaženje tuđem biračkom telu, polivanje po svom, srednjeputašenje, uz opterećenost pumpanja pohotnih učenica, umesto  koncentracije na što kvalitetnije vladanje jednostavno nije put ka uspehu. Naročito ukoliko ti većinsko glasačko telo i nije baš naklonjeno, osim ako mu ne tutneš dobru pogaču. Picoderac je jednostavno bio neminovnost. Njih zanima da izvođač radova odradi posao, a kako će, i da li postoje otežavajuće okolnosti ih jednostavno ne interesuje. Jedino mi je jadno kako našoj strani nikada nisu olakšali, a pičkoustom stalno popuštaju. Očigledno da "naši" nisu nikada dali zlatno obećanje o završetku kosovske priče, dok je žvala itekako dao. 

ravena

propusta se cinjenica da tom boti uopste nije tragicno palo sto je sns dosao na vlast. kako biste nazvali sto u jeku izbora cepa stranku pa posle izbora izjavljuje da je spreman da udje u vladu sa sns? bota je rodonacelnik stanja kakvo vlada sada. kostunica je bio predsednik desnicarske stranke. on nema obavezu da pravi otklon od sps. za njega glasaju ljudi koji imaju mnogo manju averziju prema sps od ljudi koji glasaju za ds.

ne postoji tu nasa i njihova strana. vecina manje bitnih igraca u ds i ldp su se u toku ovih osam godina izjasnjavali da je njihova strana sns. da ne nabrajam sad, od cede do micunovica. sa njim sada nista nece da imaju jedino djilas, jeremic i obradovic, a oni su desnica ili nesto jos gore.

Facundo Orellana

Naši i njihovi, mislim na glasačko telo. Istorija nas uči da su i ovi uslovno naši najčešće neopisiva đubrad.