Jump to content
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

Yoyogi
Ocigledno da ne razumes sta je bilo trazeno od despota. Trazeno je da se srpska vojska i policija povuku sa Kosova. Despot je srusen tek godinu nakon kapitulacije i to od gradjana Srbije bez Kosova i tzv. MZ.
I to bi se desilo u svakom slucaju? Srbi su imali izbore i pre toga pa sta su birali?Nekome na zapadu kazes kako je nasoj zemlji tesko, prva stvar koju te pitaju je" Imate li vi izbore?Rep pod noge i bezi.

melankolic
I to bi se desilo u svakom slucaju? Srbi su imali izbore i pre toga pa sta su birali?Nekome na zapadu kazes kako je nasoj zemlji tesko, prva stvar koju te pitaju je" Imate li vi izbore?Rep pod noge i bezi.
To nema veze jedno s drugim, inace da ima legitimno izabrani politicari bi ostvarivali suverenitet Srbije na Kosovu jer za to, danas, imaju saglasnost 90 i vise % biraca. Posto se zna da to ne bi proslo bez oruzanog sukoba (repriza despotovog "oslobadjanja Kosova od terorista") i da je za tu (oruzanu) opciju zanemarljiv % biraca, onda se dolazi do pitanja: dokle doseze ludilo ovdasnjih ljudi?

Yoyogi
To nema veze jedno s drugim, inace da ima legitimno izabrani politicari bi ostvarivali suverenitet Srbije na Kosovu jer za to, danas, imaju saglasnost 90 i vise % biraca. Posto se zna da to ne bi proslo bez oruzanog sukoba (repriza despotovog "oslobadjanja Kosova od terorista") i da je za tu (oruzanu) opciju zanemarljiv % biraca, onda se dolazi do pitanja: dokle doseze ludilo ovdasnjih ljudi?
Slusaj:Imate li vi izbore?

melankolic
Nemamo. Barem dok se ne resi status Kosova.

Nesh
:) Slusaj:"Dok traje operacija nema igranke!" Jesi li ti cuo za Jocica i Kostunicu? :blink:

minka
Oho imamo eksperta za Francuska ustavna pitanja. Pa upravo ta Francuska je imala političara koji je svojim građanima rekao da će morati da se odreknu jednog dela teritorije. Ozbiljni političari pokušavaju da sagledaju situaciju realno, da svoju prednost pristupa informacijama iskoriste za formulisanje dobre vizije i ciljeva i da onda za te svoje ciljeve dobiju podršku građana. Loši političari nemaju stav i mišljenje, a politiku formiraju u skladu sa trenutnim potrebama i voljom naroda. To se drugačije zove i populizam.Srbiji, zbog problema sa kojima se suočava više nego ijednoj drugoj državi potreban je nepopulista. Neko ko će imati hrabrosti i snage da građanima kaže istinu u vezi sa događajima i posledicama koje vuče biranje pogrešne politike devedesetih. Naravno, to ugrožava ono što je u Srbiji bit politike, podelu javnih preduzeća, ali je to ono što odvaja ljude koji rade u interesu društva od onih koji rade u interesu partije i fotelje.Pozivanje na Francusku ili bilo koju drugu zemlju ima još jednu logičku falinku, koja nije tako komplikovana za razumevanje pa me čudi što je naš počasni konzul u Parizu, Minka, nije sam uvideo. Svaka zemlja se nalazi u situaciji koju karakterišu jedinstvene okolnosti. Ne postoji jedinstven lek za ave sitaucije. Srbija je devedesetih poražena, zgažena, osuđena i propala i danas delom nekada njene teritorije upravlja strana vojna sila. Pozivati se na ustav zemlje koja je jedna od najvažnijih zemalja EU, ako ne i najvažnija, koja je članica SB, koja ima jednu od najjačih ekonomija na svetu predstavlja odsustvo pameti čak i u tragovima. Jeste, najlepše je pozvati se na ustav Francuske i tako biti veliki i važan, ali je to kukavički i neodgovorno pred građanima ove zemlje koji od ustava Francuske nemaju ništa, ali im od situacije u Srbiji zavisi budućnost.Prema tome konzule, molim vas da kada pričamo o Srbiji ne stavljate Srbiju u vaše zamišljene okolnosti nego da pričamo o realnoj situaciji, a ona je takva da će Kosovo da za par meseci dobije nezavisnost a da građani ove zemlje nisu uopšte pripremljeni na to i da onda postaju krivi Amerikanci, NATO, vanzemaljci, a da ne postoji svest o greškama koje smo sami počinili i posledicama koje te greške donose.
jebiga, napisao sam odogovor na 3 kucane strane i prso mi je net u sred Add replyIzvinjavam se Eraser, uopste nisi u pravu, ali nemam sad vremena da ti odgovori stavku po stavku ponovo. Sve u svemu, nazvao sam te Ombudsmanom i Narodnim Tribunom, pomenuo baka Latu, malo te poducavao istoriji...ostalim 4umasima porucio da ne ometaju nas duel.obecavam da cu ti odtipkati ceo odgovor cim uhvatim malo vremenca...edit:otici cu u EuNet i polomiti noge svima koji sede tamo. Inace sam vrlo tolerantan covek , ali koja je to gomila prevaranata Edited by minka

Yoyogi
:) Slusaj:"Dok traje operacija nema igranke!" Jesi li ti cuo za Jocica i Kostunicu? :blink:
Kostunicu sam sreo vise puta dok smo bili u istoj stranci. A za tog Jocica sam cuo od vas i sa vesti.I jedan i drugi bi ili prali sudove ili vozili taxi-taxi-mister u nekoj zapadnoj zemlji.Sto se ljutite na njih? Imate li vi izbore?

Nesh
Kostunicu sam sreo vise puta dok smo bili u istoj stranci. A za tog Jocica sam cuo od vas i sa vesti.I jedan i drugi bi ili prali sudove ili vozili taxi-taxi-mister u nekoj zapadnoj zemlji.Sto se ljutite na njih? Imate li vi izbore?
Ko se bre ljuti na njih? :blink: Read my lips:Nema igranke dok traje operacija! (Igranka = izbori, Operacija= Ocuvanje Preambulnog Kosova)Dakle, nemamo izbore! :) Uzgred, ako jos jednom postavis suptilno i duboko kompleksno pitanje Imate li vi izbore?, necu umeti da ti odgovorim! :lol:Moram ici! Pozdrav! wink.gif

Jerry

Yoyogi , ti kanda nisi skoro bio u Srbiji ?Sad ne da imamo demokratiju nego imamo partititokratiju i to najgore vrste.Tzv. višestranački monizam kako je to Koštunica opisao u svojoj knjizi sa Kostom Čavoškim.Nema nikakve razlike između DS i DSS , ni po jednom pitanju, što jedni zaseru drugi poližu i izvinjavaju se.

Tresko
Koliko su daleko Hongkong i Kosovo 6. novembar 2007. | 07:45 -> 10:55 | Izvor: B92, Beta Beč, Beograd -- Centralna tema jučerašnjih pregovora Beograd-Priština predlog da Hongkong bude primer za rešenje budućeg statusa Kosova.Premijer i predsednik Srbije Vojislav Koštunica i Boris Tadić su na direktnim pregovorima dve strane u Beču govorili već tokom pregovora, gde su, između ostalog, rekli da Hongkong on može da posluži kao primer koji bi vodio prihvatljivom rešenju za status Kosova.Tadić je posle pregovora precizirao predlog. "Pominjanjem primera Hongkonga beogradska delegacija još jednom osnažila predlog suštinske autonomije, kao primer koji pokazuje da taj model funkcioniše jednu deceniju", rekao je on. Koštunica je rekao i da se posle jučerašnjih pregovora može reći da je sa dnevnog reda skinuta mogućnost da odnosi Srbije i Kosova budu rešeni po principu konfederacije jer je ta mogućnost podsećala na koncepciju iz međudržavnog ugovora kosovskih Albanaca koji uređuje odnose Srbije i Kosova kao dve nezavisne države. Koštunica je govorio i o Hongkongu. "Primer Hongkonga pomenut je kao način da se pokaže da je predlog Beograda za suštinsku autonimju životan. To je slučaj gde je sve regulisano na osnovu međunarodnog prava, a taj primer ne treba prekopirati, već ga uzeti kao primer koji kroz poruku pokazuje duh koji poštuje međunarodno pravo", kaže on. Predstavnici međunarodne posredničke trojke nisu želeli da reaguju na pominjanje Hongkonga kao modela za rešavanje statusa Kosova. Predstavnik SAD Frenk Vizner je izjavio da "trojka" ne može da govori o konretnim idejama koje se pojave tokom diskusije jer onda strane ne mogu biti dovoljno fleksibilne u razgovorima. Za delegaciju iz Prištine, predlog Beograda je neprihvatljiv jer ne može da funkcioniše. Portparol prištinskog tima Skender Hiseni kaže da je model Hongkonga zbunjujuć predlog. "To je neprimereno jer se istorijske pozicije Hongkonga i Kosova različite i ne može neki model s različitim istorijskim predznacima biti primenjen u drugim istorijskim odrednicama", rekao je on. Sve tri strane su ocenile da se ne može reći da je na jučerašnjim pregovorima došlo do nekog velikog napretka i, kao mnogo puta do sada, međusobno su se optuživale za taj neuspeh. Sledeća runda zakazana je za 20. novembar u Briselu. "Srbija nije Kina, Kosovo nije Hongkong"Predsednik Foruma za etničke odnose Dušan Janjić ocenio je da je predlog Beograda o primeni modela Hongkonga na Kosovu iznenađujuć i neozbiljan, ali i nepovoljniji po Srbiju od plana Martija Ahtisarija. "Ta ponuda je iznenađujuća jer se Beograd zaklinjao u očuvanje suvereniteta Srbije na Kosovu, dok model Hongkonga podrazumeva da se na određen period taj suverenitet prenese na nekog drugog", rekao je Janjić za novosadski Dnevnik. On je ocenio da je reč o neozbiljnom predlogu jer je teško očekivati da se nezavisno Kosovo bilo kada reintegriše u Srbiju. "Srbija nije Kina, niti je Kosovo Hongkong", kaže Janjić. "Nije primenjivo"Hongkong, bivša britanska kolonija, koja je 1997, posle isteka zakupa na 99 godina vraćena pod suverenitet Kine kao autonomna oblast, s Kinom funkcioniše po principu "jedna država, dva sistema". Kina je lučki grad Hongkong ustupila Britanskoj imperiji još 1842, posle Prvog opijumskog rata, a tome su kasnije posle Drugog opijumskog rata dodate obližnja ostrvca i teritorija poluostrva Kjulun. Hongkong je 1898, osim statusa slobodne luke, Ugovorom o Novim teritorijama, postaje deo Velike Britanije na 99 godina. Spoljnopolitički komentator NIN-a Dragoslav Rančić kaže da odnos Beograda i Prištine ne može biti poređen sa odnosom Pekinga i Hongkonga. "Mislim da nije primenjivo. Prvo, u Hongkongu i Kini žive Kinezi, a na Kosovu živi 90 odsto Alnbanaca koji ne žele da žive sa Srbima. Kontekst je drugačiji, mene je iznenadilo da se uopšte išlo na tu paralelu jer je ta formula osmišljena za zemlju s dva sistema", kaže Rančić. Rančić kaže da su u nadležnosti Pekinga odbrana i spoljna politika, a Hongkng ima pravni sistem, policiju, centralnu banku i monetu, carinu i samostalno učestvuje u raznim međunarodnim organizacijama i događajima, ali nema stolicu u Ujedinjenim nacijama. Hongkong od 1997. koristi kinesku himnu kao svoju, a u kasarnama je nenaoružana kineska vojska. "U toj kasarni se svakog jutra diže zastava Kine i intonira njihova himna. Možete li da zamislite da se Priština budi uz zvuke 'Bože pravde'", kaže on.
Hm, baš me zanima šta će sad da bude posle ovakvog predloga, koji je iznenadio vidim sve(osim možda Išingera).

Takeshi

Nije toliko iznenadjenje sam predlog, vec stav pregovaraca iz Beograda, barem deluje da se trazi kompromis. Sta je kompromis koji cini kosovska strana u ovim pregovorima?! Gde su spremni da popuste, a da nije 100% nezavisnost?

Tresko
Nije toliko iznenadjenje sam predlog, vec stav pregovaraca iz Beograda, barem deluje da se trazi kompromis. Sta je kompromis koji cini kosovska strana u ovim pregovorima?! Gde su spremni da popuste, a da nije 100% nezavisnost?
Pa ništa. Zato su i zatečeni, jer nisu očekivali ovakav predlog, niti opciju. Zato su brže, bolje rekli da je nemoguće. Verovatno će tražiti pauzu da se konsultuju, sa pokroviteljima(njihovim).

Takeshi
Pa ništa. Zato su i zatečeni, jer nisu očekivali ovakav predlog, niti opciju. Zato su brže, bolje rekli da je nemoguće. Verovatno će tražiti pauzu da se konsultuju, sa pokroviteljima(njihovim).
Otprilike. Cak mi ovo deluje kao najbolji diplomatski potez Srbije dugo godina unazad. Kao mi smo spremni da popustimo, evo predlog koji vec postoji i funkcionise (ovi "analiticari" sto sad tumace kako nije isto, kao Kinezi su i u HK i u Kini... kao da je bilo logicno da Britanija drzi luku u Aziji ugovorom na 100 godina?!)Ako ne prodje (kao sto realno i nece), sva odgovornost je na drugoj strani ... "medjunarodnoj zajednici", ne Albancima.

minka

moze da se desi da se ovim "predlogom" vracaju grdne pare potrosene na Barbiturat & Kellogs PR agencije...teorija zavere glasi: predlog je namenjen medjunarodnom javnom mneniju, i pisan je u kancu nekog amerikanskog spin doktora.zasto?ako potpuno banalizujemo fakte, kako to posmatraci udaljeni od teme obicno cine, odnos PRC-HK i srBija-Kosovo zapravo lice pomalo. A od srBalja se trazio novi, pa jos flexibilni predlog. I srBlji ko iz puske, oplaili.bavljenje detaljima odnosa PRC-HK je trosenje vremena uzalud, posto srBija nikako nije PRC, a jos manje je KiM HongKong.Naravno, ovo je samo teorija zavere, vece su sanse da je ceo predlog projekat iz pera uglednog doktora svih mogucih nauka & ministra za izgubljene teritorije Bobija Samardzica.

Edited by minka

reg
Sta je kompromis koji cini kosovska strana u ovim pregovorima?! Gde su spremni da popuste, a da nije 100% nezavisnost?
Zasto bi popustili?