Jump to content
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

MrX

Od prvog kruga izbora na kojim je Toma uzeo 170000 glasova vise nego BoTa, a treci i cetvrti bili Velja i Mrka koji su tada bili blize Tomi nego njemu je proslo tacno pola godine. Za tih pola godine je preokrenuo (ne znam da li on sam, njegov tim ili neko treci) rezultat na predsednickim izborima i ponovo postao predsednik, izdrzao proglasenje nezavisnosti Kosova (bilo je procena da kad se to desi odose radikali na 51%), cak je odlazak u Rumuniju za mnoge bio spasavanje zive glave. Dva meseca nakon sto su u BG gorile strane ambasade potpisuje SSP. Kad je on dosao na celo DS, G17 i SPO su bili u vladi, a sad ih je fakticki ugasio, radikali su trebalo da imaju 10% vise, a ne 10% manje nego DS, LDP koji je trebalo da raste na njegovim greskama je ostao na granici cenzusa, a Kostunicu je sa pozicije najmocnijeg covek poslao na marginu, na lokalu je skoro svuda na vlasti. I opet se mislilo da nece sastaviti vladu, ali je uspeo i polako poklapa i SPS. Na celo vlade postavio coveka koji mu nece protivreciti, a u prvim danima vlade uhvatio jednog od dva najtrazenija haska begunca sa sve Ivicom na celu MUP-a.Pre godinu dana su ga ljudi osudjivali da je nesposoban jer ne koristi ono vlasti sto ima, a sad ga se boje. Moze se voleti ili ne, ali ovih pola godine ce mu verovatno biti najuspesniji u karijeri.

Pandora's Box

Za sve sto je za ovo kratko vreme ucinio zasluzuje moje postovanje. Ali ono nije blanko! To ne zasluzuje nijedan politicar. Postovanje za sada! Do neke katastrofalne greske. Valjda je nece biti, barem ne jako brzo.

Ledja
Od prvog kruga izbora na kojim je Toma uzeo 170000 glasova vise nego BoTa, a treci i cetvrti bili Velja i Mrka koji su tada bili blize Tomi nego njemu je proslo tacno pola godine. Za tih pola godine je preokrenuo (ne znam da li on sam, njegov tim ili neko treci) rezultat na predsednickim izborima i ponovo postao predsednik, izdrzao proglasenje nezavisnosti Kosova (bilo je procena da kad se to desi odose radikali na 51%), cak je odlazak u Rumuniju za mnoge bio spasavanje zive glave. Dva meseca nakon sto su u BG gorile strane ambasade potpisuje SSP. Kad je on dosao na celo DS, G17 i SPO su bili u vladi, a sad ih je fakticki ugasio, radikali su trebalo da imaju 10% vise, a ne 10% manje nego DS, LDP koji je trebalo da raste na njegovim greskama je ostao na granici cenzusa, a Kostunicu je sa pozicije najmocnijeg covek poslao na marginu, na lokalu je skoro svuda na vlasti. I opet se mislilo da nece sastaviti vladu, ali je uspeo i polako poklapa i SPS. Na celo vlade postavio coveka koji mu nece protivreciti, a u prvim danima vlade uhvatio jednog od dva najtrazenija haska begunca sa sve Ivicom na celu MUP-a.Pre godinu dana su ga ljudi osudjivali da je nesposoban jer ne koristi ono vlasti sto ima, a sad ga se boje. Moze se voleti ili ne, ali ovih pola godine ce mu verovatno biti najuspesniji u karijeri.
Potpis, apsolutno! cool.gif

Budja

Cika Holbruk je danas u izjavi Channel 4, tri puta :Hail: Tadica.Inace, ne slazem se sa procenom da je G17 na srednji rok mrtav. Uspeh G17, kao i uvek, zavisi od unutrasnjih a ne spoljnih okolnosti i Mladja se tako postavio da sam kroji svoju sudbinu. To, za sada, nije slucaj sa SPS i LDP.

Kudravi Gaucos
Cika Holbruk je danas u izjavi Channel 4, tri puta :Hail: Tadica.Inace, ne slazem se sa procenom da je G17 na srednji rok mrtav. Uspeh G17, kao i uvek, zavisi od unutrasnjih a ne spoljnih okolnosti i Mladja se tako postavio da sam kroji svoju sudbinu. To, za sada, nije slucaj sa SPS i LDP.
Uspeh G17 ne zavisi ni od cega. Njihovi rezultati se mogu objasniti samo Dinkicevim sviranjem na raskrscu u ponoc.

Budja
Uspeh G17 ne zavisi ni od cega. Njihovi rezultati se mogu objasniti samo Dinkicevim sviranjem na raskrscu u ponoc.
Prevod?

Kudravi Gaucos
Prevod?
Pa znas kad odes na raskrsce i zakopas crnu macku, pa dodje djavo i ponudi sta god hoces. Dozivotno ucesce u vladi mi zvuci kao Mladjin dil. (posto je stereotip u takvim pricama da je svima sa strane neobjasnjivo otkud toliki uspeh).sad je skroz glupo kad sam morao da prepricam :(

Budja
sad je skroz glupo kad sam morao da prepricam :(
Pardon.

Kudravi Gaucos
Pardon.
Malo sale nije naodmet...Nego, ipak mora da ima nekakvo objasnjenje za Mladjine uspehe. Ne zaboravimo - G17 prakticno ne zna sta je to opozicija. A svasta se menjalo u drzavi, prebacivala se moc s jednih na druge, bivalo je bolje i gore, desavale su se neke sokantne stvari... A oni su uvek gore. Pa unutrasnje probleme da ne pominjem. Labus je nestao brzo kao nijedan predsednik stranke pre njega (osim onog sto je vadio kitu na zene, valjda Obradovic) cim je doslo do problema. Pa afere koje skliznu s njih kao voda s patke... itd, itd.Danas kad se vec skoro otvoreno moze pricati o Tadicevoj apsolutnoj vlasti, ostaje samo jedna nepoznanica. Kad ce Mladja rasturiti idilu (kao da je vec malo deplasirano pitati - da li ce).

nautilus

Mislis da je lose imati nekoga kao sto je Dinkic u Vladi za slucaj da se Tadic popismani i postane previse opasan? Neka vrsta kontrole vlasti u zemlji u kojoj nikakva druga kontrola vlasti ne funkcionise? Dinkic ce ocigledno imati mnogo manje razumijevanja za kompromise sa SPSom i ima zapanjujucu sposobnost da se iz svih vlada izvuce javno cist. On je taj kojim ce se DS braniti od pritisaka unutarvladinih SPSa. I nema nikakav problem sa tim da rusi Vladu ako mu se nesto u njoj ne svidja. Tadic upravo zbog njega nema apsolutnu vlast.

Budja
Mislis da je lose imati nekoga kao sto je Dinkic u Vladi za slucaj da se Tadic popismani i postane previse opasan? Neka vrsta kontrole vlasti u zemlji u kojoj nikakva druga kontrola vlasti ne funkcionise? Dinkic ce ocigledno imati mnogo manje razumijevanja za kompromise sa SPSom i ima zapanjujucu sposobnost da se iz svih vlada izvuce javno cist. On je taj kojim ce se DS braniti od pritisaka unutarvladinih SPSa. I nema nikakav problem sa tim da rusi Vladu ako mu se nesto u njoj ne svidja. Tadic upravo zbog njega nema apsolutnu vlast.
Nakon svega, koja je mogucnost pritiska SPS na Vladu?Pre ce biti da ce SPS biti taj koji ce braniti DS od Mladjinog pritiska.

Kudravi Gaucos
Mislis da je lose imati nekoga kao sto je Dinkic u Vladi za slucaj da se Tadic popismani i postane previse opasan?
Ne kazem ja da je lose ili dobro. Radoznao sam kako je moguce.

dare...
Ovo mi se sviđa kao mišljenje, i slažem se da je procena sasvim OK. (Inače o je sasvim normalno da dobitnici poput BoTe na duže staze i posle dužeg vremena na vlasti, postanu oholi i osioni - čitaj opasni. I to će se u budućnosti verovatno dogoditi... Ali neka... Samo da završava ovaj evropski posao koji je pred nama...)Ja sam, da ponovo napomenem, fasciniran transformacijom BIA/DB-a/Instituta od DSS desnog i patriotskog kursa -> ka DS proevropskom kursu budućnosti... DS bezbednosna ekipa, počinje da završava lavovski deo posla...I to počev od malih stvari, kao što je promena uređivačke politike Press-a, pa do političke procene, da je sada pravo vreme za hapšenje i isporuku Karadžića (a ne Mladića, jer je to mnogo opasnije) i da isto neće ugroziti unutrašnje političku stabilnost Srbije, ma koliko SRS i patriote jahale na plimi nezadovoljstva, zbog hapšenja istog...Ispod ove halabuke oko Karadžića, završavaju se poslovi podele vlasti po lokalu, gde su se za ruke, složno u kolo uhvatili SPS i LDP, dok DS-ovci vode kolo i podvriskuju... :rolleyes: Ispod ove halabuke pregovara se sa Eulex misijom na Kosovu(iako smo rekli da to nećemo da radimo ;)), u cilju nalaženja kakvog takvog kompromisa koji će pomoći srpskom stanovništvu na terenu...Istovremeno Karadžić će već koliko sutra, postati problem Haga(a ne više problem vlade DS-a), a ujedno će hteo ne hteo, upropastiti šešeljev svakodnevni "one man show" serijal na RTS 2 i učiniti ga nevažnim. BIA je pravilno ocenila i sprovela akciju uvaljivanja vrućeg krompira Hagu, pa nek on gleda šta će sa tim... :rolleyes: A Hag tek sada postaje svestan, u šta se upravo upetljava i pokušaće da zabrani našem Bosanskom Guru-u da se brani sam, ne potcenjujući harizmatičnost, na osnovu koje je postao to što jeste. Ali to uopšte neće ići tako lako, jer naš Bosanski Isposnik je velemajstor "tihovanja, meditacije i posta"... I kao takvom štrajk glađu, biće mu mačiji kašalj u odnosu na onaj šešeljev, koji je isti odradio iz čistog inata...Hag će biti u vrlo neugodnom položaju, da ili odobri još jedan serijal srpske verzije: "Belosvetske Zavere i borbe za slobodu srpskoga naroda", ili da od Karadžića napravi velikosrpskog mučenika i sveca koji će umreti, posle štrajka glađu, u pustoj ćeliji nepravednog suda...Dok Hag bude mučio svoju muku, dotle će Vlada koketirati sa tužbom Međunarodnom Sudu u tom istom Hagu, na pijačnom tržištu ulaska u Evropu, da bi na kraju, ipak taj proces ka tužbi, gurala iz sve snage uprkos pijačarskog cenkanja, sa danas nekim Kušnerom, a sutra opet sa nekom Madlen Olbrajt...Na kraju krajeva, ako ona i zaživi, od tužbe se uvek može odustati, a čak i da se u nekom SF romanu isti proces posle par godina, završi u korist države Srbije, to nikada ne može izmeniti faktičko stanje na terenu... Ali će isto biti pismena potvrda velikosrpske nepravde, i blanko opravdanje svih prošlih i budućih Vlada za sve poteze koje naprave... :rolleyes:"Eto vidite šta nam rade... Bolje se nije moglo..."Sve u svemu, izvanredan posao BIA i BoTine strateške ekipe, koja se za sad prilično dobro snalazi u ovom haosu, koji sami prave i za sad sasvim dobro kontrolišu... I ovaj deo priče sa povratkom dela ambasadora u zemlje EU je sasvim OK potez u šahovskoj varijanti koju igramo...To je otprilike to. I ovako prilično za respekt... :Hail: Edited by dare...

nautilus

Ljudi kojima je ponudio akcije? Radnici iz Kragujevca? Razocarani glasaci DSSa koji se gnusaju radikala i saradnje sa njima? Ljudi koje plasi korumpiranost DSa? Oni koji su uplaseni hipi LDP retorikom i krajnje liberalnim kapitalizmom? Nacionalne manjine razocarane u svoje nacionalne stranke?Svi ce oni glasati za bezkompromisnog pit bula. Ne zato sto ga vole, nego zato sto je jedini koji EU stavlja ispred svih ostalih ciljeva. Nema njegova politika buducnost na neki duzi rok. Cim mi predjemo tecku iza koje nema povratka u priblizavanju EU G17 kao stranka se utapa u jednu ili vise drugih stranaka. Do tada ce imati svojih 5,6%. Sasvim dovoljno da se u situaciji kada postoje dva pola u politickom zivotu bude bitan faktor.

Edited by nautilus