Jump to content
Sign in to follow this  
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

Diskutant
Mozda gresim, ali kada bi se uporedjivalo Damjanovicevo dejstvovanje po forumima sa Tadicevim nastupima (kako solo, tako i u TV duelima) svako bi lako zakljucio da je Tadic ubedljivo inteligentiji od slova D. Znaci, Tadic ovako odokativno ima IQ oko 250 :lol:
:унсуре:to što je damjanoviću taj više puta pominjani komad papira jedino priznanje koje je u životu dobio pa sve preko njega meri, ne implicira ni da je tadić inteligentniji, niti da je neinteligentniji od damje, niti sama inteligencija (mada svakako pomaže) ima presudnu prevagu u bilo čemu u životu. sećam se da je osoba sa najvećim iq u nekadašnjoj YU bila vozačica tramvaja (da me ubiješ, ne mogu da se setim dal je iz BG ili ZG) - nominalno zavidan iq - preko 220, nisu mogli da utvrde jer merenje na tim visinama ne funkcioniše pouzdano.damja možda ima napismeno za svoj iq, on takođe ima napismeno i da je budala, i to više puta samo na ovom forumu.pa ko šta voli... ;)da se vratim našoj priči o tadiću - za mene je još uvek misterija koliko je dobar/loš kao političar, ono što, međutim, ne mogu da osporim je da se ponavlja od glave do pete - prisetite se kako je izgledalo formiranje vlasti sa koštunicom. ako se mene pita - gotovo identično. letele su tople i vlažne reči između dva tabora na opšte zgražavanje forumske javnosti, nakon jedne odvratne predizborne kampanje i nakon odvratnih pregovora o formiranju vlade, na čelu sa koštunicom. ponavlja se identična stvar, jedina razlika je u tome što je sps toliko slabašan a i nemaju koštunicu za pregovarača, da naprosto ne mogu da izboksuju ono što je koštunica svojevremeno dobio a što nije smelo da se desi.ne mislim da je onaj pasaž slučajno izabran, on je savršeno odabran za svrhu kojoj treba da posluži i vrlo je selektivan - zadrte koji su za približavanje evropi baca u bes ali ništa što se ne da ispeglati jednim zdravim približavanjem eu, one kojima je ds odvratan (spsovcima) - njih smekšava i anestezira od do juče nezamislive pomisli da će njihova stranka biti u koaliciji sa ds. nije teško prepoznati kada tadić improvizuje, tada obavezno napravi neki žešći kiks. ali, ono za đinđića nije improvizacija.

Caligula
... ali, ono za đinđića nije improvizacija.
Mislim da je to nategnuto - poneo ga trenutak i dobrodusnost, a u isto vreme bio je u misiji udvaranja. Tadicev populizam nije iskren, odnosno nije improvizacija - on bi umeo da govori Istinu gotovo podjednako dobro kao i Ceda. Izmedju Istine i Rejtinga svesno je odabrao rejting.Sto se gluplje ponasa to vise glasova dobija - pa valjda sada instinktivno govori gluposti sve cesce, s tim sto tu postoji nit: te idiotarije koje izgovara po pravilu se odnose na pomirenje dve Srbije.To je, valjda, njegova pobednicka mantra. Zato je i ponavlja.edit: ima Teofil interesantan tekst na ovu temu Edited by CowBoy

adam weisphaut
Mislim da je to nategnuto - poneo ga trenutak i dobrodusnost, a u isto vreme bio je u misiji udvaranja.
Nije to njega poneo trenutak to je bila hladna kalkulantska izjava i Tadić je dobro znao šta govori. Toi je bio hladan i proračunat Tadićev potez i jednostavno ne treba sad to racionalizovati pričame eto Tadić se zaneo, Tadićeva glupost i Tadićevo koketiranje sa nacionalizmom su toliko ubdeljivi i dugotrajni da su i prešli svoju upotrebnu vrednost, to je, što kaže VP, the real deal. Ikar je imao sjajan postna tu temu pa se ne bi vraćao na to ali jednostavno ljudi kao ti nisu više DS focus grupa, sada su to ljudi kao Д. Tadić je jednostavno odlučio da otrese Đinđićevsko nasleđe (ideju brze transformacije Srbije) i to je uradio sasvim svesno, ionako je Đinđić za sadašnji DS ikona na zidu za svakave projekcije. Tadićeva brzina (odnosno nedostatak nje) odgovara prosečnom građaninu Srbije i on takav kakavje prihvatljiv je onima kojima Đinđić nikad nije mogao prići za života. To je sjajno za njegovu karijeru ali nisam ubeđen da je večito kretanje linijom manjeg otpora dobro i za Srbiju. A prilično sam ubeđen da njegova samoljubivost i hronično koketiranje sa nacionalizmom (koje se već može zvati istim), ono što on generalno govori i radi, izazivaju instinktivnu zebnju kod mene.

Merlak
Sto se gluplje ponasa to vise glasova dobija
da zlo bude veće, čaršija se na te gluposti prima bez ostatka <_< . <<Izmedju Istine i Rejtinga svesno je odabrao rejting.>>uzročno posledična veza je očigledna. koji političar u nas ne bi na tome profitirao? takav se još nije rodio. Edited by Merlak

Heineken

Ja bas sve vise imam utisak da je njegov populizam vrlo iskren, a da je njegovo politicko angazovanje kroz DS neiskreno. Kao da se greskom nasao tu pa spletom okolnosti dosao do vrha. Medjutim DS cini i mnogo dobrih ljudi koji glasanje za tu stranku cine vrednim.

stevo glogovac
Koji je to kalibar? Ja ovde uglavnom nailazim na neki konsenzus da je Tadić mediokritet i sl. Kad utanačimo koji je on nivo političara, znaćemo i je li ovo bilo tendencizno ili ne.I da, ja za tu izjavu objašnjenje nemam, samo konstatujem da je sranje. Što i jeste.
Dosta ljudi unutar DS i satelitskih stranaka Borisa zove Forest Gamp...Mislim da je on vrlo svesno izrekao tu rečenicu (misleći da time postaje ultimativni mirotvorac, kao svaka prava Mis) i da ne vidi baš neki problem u tome. Praktično, to ništa ne menja, suštinski to nam je samo dokaz da nije lider, niti će biti važna istorijska ličnost i nikako ga više ne treba porediti sa Zoranom, što i dalje puno ljudi čini.Kada je već toliko govana progutano i splačina izgovoreno u poslednjih nekoliko nedelja, sada se več iskreno nadam koaliciji sa socijalistima, jer bio njihovo eventualno odbijanje sada, tek bilo ponižavajuće. A dil ako naprave, a izgleda hoće, nek bar traje dugo, do ulaska u EU. Edited by Smilair

Д
A dil ako naprave, a izgleda hoće, nek bar traje dugo, do ulaska u EU.
Чак би и Форест Гамп до сада успео да схвати да је дил направљен одавно и да је направљен да траје до ЕУ.

djordje geprat
Kao da se greskom nasao tu pa spletom okolnosti dosao do vrha.
Upravo to. Njegov državnički maksimum je u stvari realno bio položaj ministra za telekomunikacije kod žižića a partijski da bude predsednik BG odbora.Sve ostalo je Forest Gamp ili možda Mr Čens. <_<

Dankan Ajdaho

Vređati Foresta Gampa i njegova dostignuća je u najmanju ruku glupo.

Idioteque

Damjanoviću, na Društvo je tema o IQu. Molio bi te da mahanje istim nastaviš tamo.

Kudravi Gaucos

Ja sam jos pre dosta godina govorio da postoji jedna sustinski pogresna percepcija u nasoj javnosti po kojoj se svi problemi nase drzave resavaju kad ona udje u EU. To nije ni izbliza istinito, ali sluzi svrsi.Slazem se da je osnovniji problem sto se nas narod ne moze dogovoriti ni da li je EU uopste buducnost koja nam treba, ali ni ovo ne treba zanemariti.Kada budemo prevazisli to stanje i krenuli vrlo jasno u EU, tek tada ce se videti ovaj problem u svom svom sjaju. Kad ljudi shvate da je nasa buducnost Rumunija, a ne Austrija, razocarenje ce biti ogromno. A onda necemo imati nikakav plan, ni ideju sta dalje.Vec se polako nazire ta slika. SPS i DS uvode Srbiju u Evropu, korupcija se ne smanjuje, politicka scena je dvopolna, gde s jedne strane imamo Radikaloide kao skup anahronih idiota, a s druge levicu kao grupu korumpiranih smradova. Pa ti glasaj...Inace, ovo je optimisticka verzija.

Pontijak
Inace, ovo je optimisticka verzija.
slazem se uglavnom sa tvojim stavom u postu ali sta da se radi, covek je sebicna zivotinja: ako nista drugo, kada mi dodje napad ludila da demoliram svoju karticu i potrosim sve na njoj impulsivnim sedanjem u avion za Berlin i vracanjem u BG posle 2 dana (jer ipak imam odredjene prihode/rashode koji i nisu neki) nece biti icega da me spreci u tom mahnitanju jer nece biti viznog rezima za mene kao drzavljanina Srbije. sasvim dovoljno za moj optimizam :rolleyes: ovako, dok samo pocnem da prikupljam kilograme papira za dobijanje vize - razum proradi i odustanem odmah od mahnitanja :lol:

Kudravi Gaucos
slazem se uglavnom sa tvojim stavom u postu ali sta da se radi, covek je sebicna zivotinja: ako nista drugo, kada mi dodje napad ludila da demoliram svoju karticu i potrosim sve na njoj impulsivnim sedanjem u avion za Berlin i vracanjem u BG posle 2 dana (jer ipak imam odredjene prihode/rashode koji i nisu neki) nece biti icega da me spreci u tom mahnitanju jer nece biti viznog rezima za mene kao drzavljanina Srbije. sasvim dovoljno za moj optimizam :rolleyes: ovako, dok samo pocnem da prikupljam kilograme papira za dobijanje vize - razum proradi i odustanem odmah od mahnitanja :lol:
Vidis koliko je za tebe dobro sto zivis u izolovanoj zemlji :)

braca
Ja sam jos pre dosta godina govorio da postoji jedna sustinski pogresna percepcija u nasoj javnosti po kojoj se svi problemi nase drzave resavaju kad ona udje u EU. To nije ni izbliza istinito, ali sluzi svrsi.Slazem se da je osnovniji problem sto se nas narod ne moze dogovoriti ni da li je EU uopste buducnost koja nam treba, ali ni ovo ne treba zanemariti.Kada budemo prevazisli to stanje i krenuli vrlo jasno u EU, tek tada ce se videti ovaj problem u svom svom sjaju. Kad ljudi shvate da je nasa buducnost Rumunija, a ne Austrija, razocarenje ce biti ogromno. A onda necemo imati nikakav plan, ni ideju sta dalje.Vec se polako nazire ta slika. SPS i DS uvode Srbiju u Evropu, korupcija se ne smanjuje, politicka scena je dvopolna, gde s jedne strane imamo Radikaloide kao skup anahronih idiota, a s druge levicu kao grupu korumpiranih smradova. Pa ti glasaj...Inace, ovo je optimisticka verzija.
To ti je kao kod svih inicijacija : postavi se cilj daleko, maltene nedostizan i kad najzad teskom mukom stignes do cilja shvatis da je sustina ne u cinu prelaska crte - vec u samom putu. Alhemicar.

Pontijak
Vidis koliko je za tebe dobro sto zivis u izolovanoj zemlji :)
:lol: ali sta cu kada imam sklonosti da mi bude loshe :lol: