Jump to content
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

Ivo Petović

Da se nadovežem...Slažem se da su postizborno ponašanje i retorika Borisa Tadića i određenog broja DSovaca sramotni i teško se mogu pravdati. Ceo taj "opus" je kulminirao ovom zabrinjavajućom izjavom na GO DSa pre neki dan. Jeste bruka, ni ja se nisam tome nadao, niti sam za to glasao (doduše, stvarno nisam glasao, pa mi je ipak malo lakše :D ). Naročito što je politička matematika takva, da sve te egzibicije u suštini i nisu potrebne. Bar ne u ovakvom obliku i intenzitetu.Međutim, ne bih baš išao tako daleko i ovu izjavu shvatao kao neko izjednačavanje Đinđića i Miloševića, relativizaciju boli ili nešto slično. Prilično sam siguran da je kontekst izjave dosta drugačiji, ali je sve sročeno na jedan potpuno nesrećan način. Međutim, ne bih dalje spekulisao oko toga, jer nisam čuo tonski zapis ove izjave, već sam istu samo pročitao u dnevnoj štampi. Niti imam nameru da se natežem i "branim" Tadića, kako bi možda ovih par rečenica blage ograde moglo biti shvaćeno u pojedinim glavama (moram da stavljam ove ograde ubuduće, jer imam loša iskustva sa tumačenjem mojih postova). Ipak:

Ovim prestaje i moje interesovanje za unutrašnju politiku. Biću eksplicitna: ne očekujem nikakav opšti boljitak u zemlji kojom upravljaju DS i SPS koji grade zajednički identitet, slučajno u poslednjem krugu srpske tranzicije. U odnosu na dnevnopolitički mulj, ja odlazim u imigraciju, za sada samo unutrašnju.
Nemoj ići sad u drugu krajnost i od optimizma preći u totalni pesimizam i apatiju. Ajmo za početak sačekati makar prve konkretne rezultate te vlade, za tako stroge ocene. A i teško je pobeći od unutrašnje politike, kada ista još uvek debelo utiče na pojedinačne živote skoro svakoga od nas. Ma koliko se zaricali na to. ;) Edited by Ivo Petović

Al-Khwarizmi
Međutim, ne bih baš išao tako daleko i ovu izjavu shvatao kao neko izjednačavanje Đinđića i Miloševića, relativizaciju boli ili nešto slično. Prilično sam siguran da je kontekst izjave dosta drugačiji, ali je sve sročeno na jedan potpuno nesrećan način.
Nije stvar u tome kako je sročeno, problem je samo potezanje te teme. Zaista nesrećno. I nepotrebno.Tehnički gledano, Tadić zaista nije izgovorio ništa netačno, niti je izjednačio Đinđića i Miloševića... Postavlja se pitanje, ipak - zašto je uopšte morao da pomene gubitak lidera i bol? Ne mogu se oteti utisku da je izjava plasirana tako da je DS strana trebalo da je doživi kao ništa više od tehnički ispravne konstatacije, a SPS strana da u tome ipak prepozna nešto više. Taj genijalni politički manevar se u praksi pokazao ipak nešto manje genijalnim. Dobitak na onoj strani minoran, ali je zato spisak negativnih posledica po imidž u sopstvenom biračkom telu poduži. Ovo možda nije najveći gaf koji je u svojoj karijeri napravio, ali za mnoge lako može biti ona kap koja preliva čašu.edit: greške u kucanju Edited by Al-Khwarizmi

misko maric
Da se nadovežem...Slažem se da su postizborno ponašanje i retorika Borisa Tadića i određenog broja DSovaca sramotni i teško se mogu pravdati. Ceo taj "opus" je kulminirao ovom zabrinjavajućom izjavom na GO DSa pre neki dan. Jeste bruka, ni ja se nisam tome nadao, niti sam za to glasao (doduše, stvarno nisam glasao, pa mi je ipak malo lakše :D ). Naročito što je politička matematika takva, da sve te egzibicije u suštini i nisu potrebne. Bar ne u ovakvom obliku i intenzitetu.Međutim, ne bih baš išao tako daleko i ovu izjavu shvatao kao neko izjednačavanje Đinđića i Miloševića, relativizaciju boli ili nešto slično. Prilično sam siguran da je kontekst izjave dosta drugačiji, ali je sve sročeno na jedan potpuno nesrećan način. Međutim, ne bih dalje spekulisao oko toga, jer nisam čuo tonski zapis ove izjave, već sam istu samo pročitao u dnevnoj štampi. Niti imam nameru da se natežem i "branim" Tadića, kako bi možda ovih par rečenica blage ograde moglo biti shvaćeno u pojedinim glavama (moram da stavljam ove ograde ubuduće, jer imam loša iskustva sa tumačenjem mojih postova). Ipak:Nemoj ići sad u drugu krajnost i od optimizma preći u totalni pesimizam i apatiju. Ajmo za početak sačekati makar prve konkretne rezultate te vlade, za tako stroge ocene. A i teško je pobeći od unutrašnje politike, kada ista još uvek debelo utiče na pojedinačne živote skoro svakoga od nas. Ma koliko se zaricali na to. ;)
Ivo, čini mi se da braniš neodbranjivo. Predsednik države je na nedopustiv način u istu rečenicu stavio dve nespojive stvari. Sem toga, pušenje SPS-u je stvarno ispod svakog nivoa. OK, znamo da se mora sa socijalistima i progutaćemo to. Ali ostavi me ovakvih splačina. Ako se to zove nacionalno pomirenje, izjašnjavam se da sam kategorički protiv.

SleeperSleep
Ivo, čini mi se da braniš neodbranjivo. Predsednik države je na nedopustiv način u istu rečenicu stavio dve nespojive stvari. Sem toga, pušenje SPS-u je stvarno ispod svakog nivoa. OK, znamo da se mora sa socijalistima i progutaćemo to. Ali ostavi me ovakvih splačina. Ako se to zove nacionalno pomirenje, izjašnjavam se da sam kategorički protiv.
ti si definitivno ekspert da takvo sto prepoznas :lol:

Dimitrije
OK, znamo da se mora sa socijalistima i progutaćemo to.
Ja to vidim kao veci problem nego Tadicevu izjavu u vezi Djindjica i Milosevica. To da ste spremni da "progutate" bilo koji aranzman koji DS napravi sa SPS+ (i Ugljaninom) ukljucujuci i davanje kljucnih polozaja u vladi. To jednostavno ne odgovara "volji vecine biraca" na koju se DS-ovci cesto pozivaju. Posebno je zanimljivo to sto ni jedna pro-evropska stranka, pokret ili NVO ne poteze pitanje ovakve DS politike kao nekonzistentne, kontraproduktivne i u krajnjem slucaju nemoralne (a to im je do sada bila specijalnost, pogotovo ovo trece). Spremnost ljudi na gutanje DS-ovskih postizbornih salto-motrale poteza je proizvedena strahom od dolaska SRS na vlast, odioznoscu prema Kostunici i indoktrinacijom da je DS u bilo kojoj formi i sa bilo kim u savezu lokomotiva za Evropu.

Gonzo
Ja to vidim kao veci problem nego Tadicevu izjavu u vezi Djindjica i Milosevica. To da ste spremni da "progutate" bilo koji aranzman koji DS napravi sa SPS+ (i Ugljaninom) ukljucujuci i davanje kljucnih polozaja u vladi. To jednostavno ne odgovara "volji vecine biraca" na koju se DS-ovci cesto pozivaju. Posebno je zanimljivo to sto ni jedna pro-evropska stranka, pokret ili NVO ne poteze pitanje ovakve DS politike kao nekonzistentne, kontraproduktivne i u krajnjem slucaju nemoralne (a to im je do sada bila specijalnost, pogotovo ovo trece). Spremnost ljudi na gutanje DS-ovskih postizbornih salto-motrale poteza je proizvedena strahom od dolaska SRS na vlast, odioznoscu prema Kostunici i indoktrinacijom da je DS u bilo kojoj formi i sa bilo kim u savezu lokomotiva za Evropu.
vi pretpostavljam mislite da bi koalicija dss/srs/sps bila TGV ka evropi.

Valkyrie
Tehnički gledano, Tadić zaista nije izgovorio ništa netačno, niti je izjednačio Đinđića i Miloševića... Postavlja se pitanje, ipak - zašto je uopšte morao da pomene gubitak lidera i bol?
Zašto? Zato što on iz ne znam kog razloga veruje da je vrlo elokventan i umešan u improvizaciji. Njegovi govori liče na nešto samo kad mu kažu šta da priča, napišu tekst i daju smernice. Čim krene da improvizuje završi se sa ovako nekim sranjem.

Diskutant
vi pretpostavljam mislite da bi koalicija dss/srs/sps bila TGV ka evropi.
a tek ta kombinacija - vlasnik stranke koja ima cca 6-7% ponovo puca, ni manje ni više nego na premijersko mesto.za sve zabrinute, kao što sam i rekao pre jedno mesec dana, potpuno je isključeno da sps može dobiti premijersko ili više ključnih mesta, i to ne zato što oni to sami ne bi želeli, već zato što ne postoji računica po kojoj bi ds morao da im ih prepusti.

ArleKino
Zašto? Zato što on iz ne znam kog razloga veruje da je vrlo elokventan i umešan u improvizaciji. Njegovi govori liče na nešto samo kad mu kažu šta da priča, napišu tekst i daju smernice. Čim krene da improvizuje završi se sa ovako nekim sranjem.
"Mujo, nahrani svinje i ništa ne diraj." :rolleyes:

misko maric
ti si definitivno ekspert da takvo sto prepoznas :lol:
Ovaj znak na tvom jeziku valjda znači da se ne slažeš? Da li bi bio ljubazan pa me udostojio nekog argumenta?

Ivo Petović
Ivo, čini mi se da braniš neodbranjivo.
Niti imam nameru da se natežem i "branim" Tadića, kako bi možda ovih par rečenica blage ograde moglo biti shvaćeno u pojedinim glavama (moram da stavljam ove ograde ubuduće, jer imam loša iskustva sa tumačenjem mojih postova).

Idioteque
Ovo je već nekoliko puta pomenuto kao objašnjenje i svaki put mi zapara mozak. Izvini, ali ne verujem! Jednostavno ne verujem da političar kalibra Tadića može u improvizaciji da naleti na slučajnu rečenicu kao što je ova. Pre će biti da on daje po običaju i više nego što mora pokazujući pri tome debeo manjak poštovanja prema pokojnom Đinđiću.

Valkyrie
Jednostavno ne verujem da političar kalibra Tadića
Koji je to kalibar? Ja ovde uglavnom nailazim na neki konsenzus da je Tadić mediokritet i sl. Kad utanačimo koji je on nivo političara, znaćemo i je li ovo bilo tendencizno ili ne.I da, ja za tu izjavu objašnjenje nemam, samo konstatujem da je sranje. što i jeste.

nixolaus
Koji je to kalibar? Ja ovde uglavnom nailazim na neki konsenzus da je Tadić mediokritet i sl.
Super. Na forumu srpskih nacionalista ces naici na koncezus da je Djindjic bio mediokritet.Ko je ovde uopste analizirao Tadicevu inteligenciju sem Damjanovica? Primetio sam da Damja mnogo voli da ljude deli po tome koliki imaju IQ skor, i interesantno je kada analizira neciji potencijalni kolicnik, nikada ne dodje do zakljucka da ta osoba ima jacu inteligenciju od njega.Mozda gresim, ali kada bi se uporedjivalo Damjanovicevo dejstvovanje po forumima sa Tadicevim nastupima (kako solo, tako i u TV duelima) svako bi lako zakljucio da je Tadic ubedljivo inteligentiji od slova D. Znaci, Tadic ovako odokativno ima IQ oko 250 :lol:

Idioteque

Kako da ti definišem kalibar? Nisam rekao "velikog" niti mislim tako. Samo smatram da je dovoljno inteligentan da takva rečenica ne može da mu se omakne.A ako mu se išta ovde prigovaralo to je da je vođenje politike podredio marketingu, a tada se ovakvi gafovi ne dešavaju. U ostalom, ne bi li ih bilo više do sada?