Jump to content
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

adam weisphaut
E, to je stvar lične dedukcije. Kažeš, ostavimo po strani pitanje da li je moralo sa SPS-om? Ne, ne može se to ostaviti po strani. Da, moralo je. Matematika je jača od naših želja i snova. Ako nije moralo, zašto će LDP podržati ovu vladu, i zašto će LDP podržati DS-SPS na lokalu? Oko ovoga se već pisalo i pisalo i pisalo u prve dve nedelje posle izbora, ko god i dalje u ovom trenutku tvrdi da bi bilo bolje 4 godine radikala, taj je lud ili ne bi osetio to na svojoj koži. Jedin druga mogućnost je da se Koštunica, Samardžić, Lončar i Mihajlov "sklone" pa da se ulazi u dil sa DSS-om bez ludaka. Ovo je bez veze jer samo ponavljamo stare priče. Moralo se. A od toga šta je dato SPS-u se još ne zna, i ne treba trubiti o naslovima iz tabloida. Kada se bude znalo, onda da vidimo.
Nisam hteo da otvaram itanje o vladi i o stalemate-u od 125 i 125 poslanika niti o hipotetičkim izborima koje su meni lično prihvatljivija opcija. Ja LDP-u poziciju razumem donekle (jednostavno previše je LDP mali da bih od njih zavisilo), ali se ne slažem sa tim rešenjem. Ali opet da se vratimo, Marvine na sudski proces, da li je ovo prihvatljiva cena za buduću vladu pošto sigurno niko ovde ne veruje u pipe dream da se sudija setio sam toga ? Da li stvarno misliš da je ovo bio condicio sine non qua bez koga toga dogovora ne bi bilo? I da li ti ovaj slučaj ne govori kakva će biti priroda buduće vlade i šta se od nje da očekivati? I na kraju ponavljam nije valjda da Tadić ima crvene linije samo kada je njegova sujeta u pitanju ali ne i kada se govori o moralnim principima?

Д
Ti si do juče na ovom forumu furao putinovu sliku, pa se i njega odrekao kada nije poslao jasnu podršku tvom Borisu nego onako malo slao radikalima ambasadora i privrednu delegaciju a tom recentno pomahnitalom koštunici neke telegrame podrške, onda si tu sliku sklonio. Ti koji si do juče ovde ceo svoj koncept politike svodio na haplogrupe, si sada našao meni da pričaš o tome da ja nisam za ulazak u EU jer, tobože, ne kapiram da se moraju praviti kompromisi. Do juče si prosipao neka nazi sranja ovde po forumu i sada si progledao i sada je svako ko se ne slaže sa KRšENJEM USTAVA, odjednom - protivnik eu integracija. Jer, dogovori izvršne vlasti o stvarima iz nadležnosti suda ovoga tipa je upravo to; kršenje načela podele vlasti.
Само још последњи пут. Нема потребе да се одричем Путина, само не могу све слике да ставим у аватар истовремено. Можда када би га мало повећали са 64х64 бих и могао. О хаплогрупама можеш да прочиташ прегршт литературе, а не да мене давиш, зато што у свему видиш ПЦ, нон-ПЦ и сличне глупости.У ЕУ се улази како једино може, а то се од земље до земље разликује. Ако ти се не свиђа, буди фер па немој да користиш бенефите уласка. Ај сад, наставите да лупетате без мене.

Idioteque
Само још последњи пут. Нема потребе да се одричем Путина, само не могу све слике да ставим у аватар истовремено. Можда када би га мало повећали са 64х64 бих и могао. О хаплогрупама можеш да прочиташ прегршт литературе, а не да мене давиш, зато што у свему видиш ПЦ, нон-ПЦ и сличне глупости.У ЕУ се улази како једино може, а то се од земље до земље разликује. Ако ти се не свиђа, буди фер па немој да користиш бенефите уласка. Ај сад, наставите да лупетате без мене.
Prilično samouvereno nastupaš za nekoga ko je do juče u potpisu imao "Damjanovič - najveća budala koju ste ikada upoznali".

Д
Prilično samouvereno nastupaš za nekoga ko je do juče u potpisu imao "Damjanovič - najveća budala koju ste ikada upoznali".
Ако мислиш да је то било због Коштунице, није. Било је због нечег сасвим личног што се поклопило са Коштунициним лудилом.

Tresko
Nisam hteo da otvaram itanje o vladi i o stalemate-u od 125 i 125 poslanika niti o hipotetičkim izborima koje su meni lično prihvatljivija opcija. Ja LDP-u poziciju razumem donekle (jednostavno previše je LDP mali da bih od njih zavisilo), ali se ne slažem sa tim rešenjem. Ali opet da se vratimo, Marvine na sudski proces, da li je ovo prihvatljiva cena za buduću vladu pošto sigurno niko ovde ne veruje u pipe dream da se sudija setio sam toga ? Da li stvarno misliš da je ovo bio condicio sine non qua bez koga toga dogovora ne bi bilo? I da li ti ovaj slučaj ne govori kakva će biti priroda buduće vlade i šta se od nje da očekivati? I na kraju ponavljam nije valjda da Tadić ima crvene linije samo kada je njegova sujeta u pitanju ali ne i kada se govori o moralnim principima?
Na stranu što bi se i meni svidjali novi izbori, iako mislim da ne bi promenili generalnu sliku, uprkos tome što bi DS+ dobio više glasova a DSS i radikali manje.Kaže se conditio sine qua non.Vest o oslobadjajućoj presudi je, kao što napisah na drugom topiku suviše konfuzna da bi se zaključci iz toga izvlačili, pa ne bih brzao.Da se vratim na prvu stvar. Ako bi se izbori održali ponovo, ne verujem da bi se generalni raspored mandata mnogo promenio. DS bi uzeo par više, DSS-NS, jedan-dva manje, radikali nešto manje, ali SPS bi uzeo više. I onda bi pogadjanje bilo još teže a ustupci još veći.Tako, u ovom slučaju treba biti beskrupulozan i napraviti Vladu. Pa ako ne ide, izbori uvek mogu da se zakažu.

braca

"svetska Srbija"... zar nije tu nesto drugo stajalo do skoro?

Idioteque
Ако мислиш да је то било због Коштунице, није. Било је због нечег сасвим личног што се поклопило са Коштунициним лудилом.
Hajde da se ne zezamo. Koštuničino ludilo datira verovatno od rođenja, ali hajde da kažemo da skorija istorija nije zabeležila trenutak kada je poludeo. Bio je lud već 5. 10. 2000. Zato spusti loptu malo, preispitaj ispravnost svojih stavova kada imaš tako jasan dokaz da nisi nepogrešiv. Napriotiv. Zato prestani da govoriš ljudima kako lupetaju, predstavljaš se kao bog mudrosti nego pokušaj da argumentuješ svoju mantru. Za početak definiši šta je za tebe granica prihvatljivosti u kompromisima sa SPSom i da li ista postoji. Onda objasni zašto mora da se Milošević izjednači sa Đinđićem da bi jedna stranka kojoj je prilično sužen manevarski prostor prihvatila koaliciju.A na kraju bi mogao da se prisetiš da li si ikada izneo kritiku na nešto što je zajebani Dorćolac koji voli da izlazi na crtu rekao ili uradio i po tome vidiš koliko se razlikuješ od LDP jastrebova i inih jastrebova. Edited by Idioteque

Diskutant
Само још последњи пут. Нема потребе да се одричем Путина, само не могу све слике да ставим у аватар истовремено.
vala baš, od debelog palme ostali ne mogu da stanu :s_w:

Marvin (Paranoid Android)
Nisam hteo da otvaram itanje o vladi i o stalemate-u od 125 i 125 poslanika niti o hipotetičkim izborima koje su meni lično prihvatljivija opcija. Ja LDP-u poziciju razumem donekle (jednostavno previše je LDP mali da bih od njih zavisilo), ali se ne slažem sa tim rešenjem. Ali opet da se vratimo, Marvine na sudski proces, da li je ovo prihvatljiva cena za buduću vladu pošto sigurno niko ovde ne veruje u pipe dream da se sudija setio sam toga ? Da li stvarno misliš da je ovo bio condicio sine non qua bez koga toga dogovora ne bi bilo?
Kao prvo, ono što zoveš pipe dream uopšte ne treba uzimati kao istinu de facto da je ovo bio deo dila. želim samo to da naglasim, da tempiranje navodi upravo na to, i da bi svako verovatno na to pomislio. Ali na kraju krajeva, ne možemo znati sa sigurnošću. Možeš ti slobodno reći da veruješ 100% u to, tvoja stvar, ja nikako ne bih tako nešto rekao, recimo da moje mišljenje naginje više tome nego da je proces bio nezavisan. Mali disklejmer, pošto se trudim da nikada decidirano ne tvrdim 100% ono o čemu, realno, ne mogu znati.Da li je ovo prihvatljiva cena? Očigledno jeste, po prirodi stvari. Postoji li političar koji se danas negativno izrazio oko ovoga? Čanak? Vuk? Čeda? Ne, nije. Da li je prihvatljivo po meni? Hoću reći "ne", a onda pomislim "a šta drugo imamo". Recimo da sam srećan što nisam ja morao da donesem tu odluku. Ali bi bilo iluzorno očekivati da se SPS proda a da ne ugrabe neki trofej koji će sijati svim njihovim članovima i starim glasačima, plus da se prisetimo koliki porodica Milošević i dalje ima uticaj u stranci. Ne treba umišljati da Ivica ne kontaktira često sa Moskvom ili da ga briga šta oni kažu. Prema tome, radilo se to o ovoj vesti danas ili ne, najočiglednije od svega mi je bilo očekivati neke ustupke Familiji. Iznenađen sam ako ima ljudi koji su mislili da će proći bez toga. Uzmi u to još i vrlo bitan faktor "who cares - imaćemo vladu" DS-a. Ljigavo to nama ili ne, da li bi očekivao od političke stranke koja je na pragu cementiranja mandata da se lomi oko sudskog procesa i rizikuje lokal Beograd i republičku vladu? Ne. A neće ni LDP, podržaće vladu i sa ovim danas. Kukaćemo mi ovde na forumu i za kafanskim stolovima. Kukaćemo da nam bude lakše, ali to na kraju ostaje nebitno jer su stvari ovakve kakve jesu, mimo naših želja i nadanja.
I da li ti ovaj slučaj ne govori kakva će biti priroda buduće vlade i šta se od nje da očekivati? I na kraju ponavljam nije valjda da Tadić ima crvene linije samo kada je njegova sujeta u pitanju ali ne i kada se govori o moralnim principima?
Ne, za sada naivno i dalje mislim da će ovo biti stabilnija vlada od prošle, i da ima potencijala da učini više, sa mnogo manje talasanja, ucena i sabotaža nego u vreme DSS-a. O ovome je takođe mnogo pisano na postizbornim topicima. A za Tadićevu sujetu i moralne principe, see above paragraph o moralnim principima. Dopadalo se to nekom ili ne, oni su trenutno najveća politička stranka na rubu da se sastavi vlada. Da se ova stvar stavila na glasanje pred celo članstvo, verujem da bi opet bilo izglasano.

Д
1. Za početak definiši šta je za tebe granica prihvatljivosti u kompromisima sa SPSom i da li ista postoji. 2. Onda objasni zašto mora da se Milošević izjednači sa Đinđićem da bi jedna stranka kojoj je prilično sužen manevarski prostor prihvatila koaliciju.
1. све што нас води у ЕУ је прихватљиво, то је граница; ако поштено признаш, док је Коштуница био са ове стране те границе, ваљао ми је, истог трена када је прешао на другу страну те границе, за мене је избрисан2. њих двојица нису изједначени, већ је речено да Милошевић за СПС-овце има исти значај и тежину, као и Ђинђић за ДС и не знам шта у томе има нетачно

Dimitrije
све што нас води у ЕУ је прихватљиво, то је граница; ако поштено признаш, док је Коштуница био са ове стране те границе, ваљао ми је, истог трена када је прешао на другу страну те границе, за мене је избрисан
Ovo nije vise ni Makijavelizam, ovo je totalni poraz intelekta i integriteta. Sa ovakvim stavom ne da ne mozete, nego ne smete da budete pusteni u EU cak ni kao turista.

Gonzo
Ovo nije vise ni Makijavelizam, ovo je totalni poraz intelekta i integriteta. Sa ovakvim stavom ne da ne mozete, nego ne smete da budete pusteni u EU cak ni kao turista.
šta očekivati od čoveka koji je zamišljao ulazak u EU kao priliku da naplaćuje istorijske dugove omraženim narodima i državama..

BigLebowsky
Не, ја само сматрам да у складу са својим реакцијама треба и да се одрекну бенефита. Иначе се ради о најобичнијем прос*****њу и комоцији да критикујеш друге за оно што раде за тебе, јер сам ниси у прилици да мораш да радиш исто.
...ako nisi stanju da se brines o sebi, postoje specijalizovane ustanove, a ne politcke partije i njihovi lideri...mi koji radimo i brinemo o sebi finansiramo ta lepa mesta da nesposobni ne budu previse tuzni...a za politicare generalno mislimo da su smradovi koji nas pljackaju i smetaju nam da zivimo normalno...ali sa takvim zarom braniti omiljnog lidera, cak i ako zanemarimo cinjenicu da delujes kao spsovske ovce bez mozga koje su 90ih klicale slobodanu milosevicu, ici toliko daleko da mu prepustas svoju sudbinu i uverenje da ce on tvoj zivot uciniti boljim i srecnijim, je samo jedan korak od religioznog......u takvim okolnostima, oholo se ophodeci i biti ubedjen u ispravnost stava, je ipak sasvim imbecilno...zao mi je sto moram da te otreznim, ali glup si ko kurac...
Е пријатељи, одо ја одавде. Једино глупље од вашег кукумавчења је моје цртање очигледног.
...cenimo ipak da si covek od reci...ciao...

djordje geprat
Jebo ti EU ako ćemo u nju ući kao društvo koje isto tretira Miloševića i Đinđića. Pa sve da živimo ko šveđani.
Upravo ovo htedoh da otpišem Damnjanu na ono njegovo "1. све што нас води у ЕУ је прихватљиво, "Nemoj da ideš Damnjane, nedostajaće mi tvoje zajebavanje!Da, ako Predsednik da SPSu bilo šta vezano za pravdu ili policiju, bezbednost, haške poslove, EU će ostati samo san. Čuli se Holandeza juče.Dati kozi da čuva kupus? Moguće kada je BT u pitanju.

Luka

Jbt, već 3-4 dana ne mogu da se povratim od Tadićeve (umo)bolne™ relativizacije, i da kako-tako racionalizujem svoju reakciju na nju. Ne ide. To što je Tadić izgovorio na GO DS je, dakle, 1 neopisiva bruka. To nema smisla, za to nisam glasala, tome se nisam nadala, to neću da tolerišem. To prelazi prag moje tolerancije za Tadićeve svinjarije. Zato se, kao glasač DS-a, na ovom forumu često i navijač, ograđujem od svih postizbornih postupaka DS-a i Borisa Tadića, a posebno od poslednje (umo)bolne™ relativizacije. Pa ne samo što je krajnje nepošteno i nedopustivo relativizovao bol, nego je i zapretio onima koji to ne prihvate, koji ne pruže ruku pomirenja svom SPS-ovcu: naime, oni će imati posla sa BoTom lično! E pa, mene lično BoTa može da poljubi u pedu, eto toliko se sad tresem od straha. Ali, o jednoj bi stvari Tadić Boris morao da vodi računa. Onaj koga je on amnestirao prethodnih mesec dana zaključno sa GO DS, uspeo je da izbegne scenario “Visibaba na Terazijama“, pa bi to BoTa morao da ima u vidu kada krene da gradi zajednički identitet™ sa Miloševićevim skutonošama i junošama. Osim ukoliko nije skroz prs’o, što mi takođe pada na pamet, od njegovog govora u subotu posebno. Ovim prestaje i moje interesovanje za unutrašnju politiku. Biću eksplicitna: ne očekujem nikakav opšti boljitak u zemlji kojom upravljaju DS i SPS koji grade zajednički identitet™, slučajno u poslednjem krugu srpske tranzicije. U odnosu na dnevnopolitički mulj, ja odlazim u imigraciju, za sada samo unutrašnju.