Jump to content
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

Schmeling
Otidji u K. Mitrovicu pa obasni tamosnjim isto.Siguran sam da ces naici na razuevanje i podrsku.Elem, nema tog predsednika koji bi se bezuslovno odrekao i gradjana i teritorije, cak ni u Srbiji.
Mozda bi ga razumeli kad bi rekao da je to 1 drzavnicki i odgovoran potez...

wall
Ovo nije smislen argument iz najmanje dva razloga. Prvi je to sto bi mogao da ti kazem "Idi ti pa reci Albancima da treba da se vrate pod upravu Srbije pa vidi da li ces naici na razumevanje". Drugi je to sto je ovo isto kao da pricamo o smrtnoj kazni i da na moje da sam protiv smrtne kazne mi kao argument kazes "Reci da si protiv smrtne kazne roditeljima cije je dete ubijeno". Naravno da bi oni bili za to da se ubica njihovog deteta ubije. I da meni neko ubije nekog bliskog progonio bih ga do sudnjeg dana, ali to su ekstremne situacije. Realno kada saledamo smrtna kazna je losa.Ako je Kosovo vec takva svetinja onda nije lepo trgovati njime.Ako nije svetinja nego se radi o teritroriji onda su ipak ljudi i buducnost ostatka Srbije vazniji.I na kraju niko od Tadica ne trazi da se bilo cega odrekne, to je vec ucinio Miloesevic. Ja bih voleo da predsednik Srbije kaze "OK Milosevic je napravio greske i Srbija je platila cenu, ali ovo sada je drugacija zemlja okrenuta vrednostima Evrope".
Naravno da vazi i obrnuto. Da ne vazi onda ne bi bilo problema.Pusti te fazone i price o svetinjama, pogresna sam adresa.Ti trazis od BT-a da stavi potpis na odricanje od dela teritorije i dela gradjana, tek tako, bez ikakve ''kompenzacije''Ta prica, ''nije on nego SM'' ne pije vodu jer onda ne bi bilo ni ovog medjunarodnog cirkusa i pregovora.Nije sve bas gotovo, jer da jeste niko nas ne bi nista ni pitao.

xavier

Ja samo da ponovim svoje pitanje sa zakljucanog topika, posto tamo niko nije stigao da odgovori:

Nego da pitam jos nesto one koji za svaki Botin potez imaju razumevanja i opravdanja - zasto je ovog puta citao govor na srpskom, kada se ranije Generalnoj skupstini obracao na engleskom, a i u biografiji mu stoji da se njime sluzi?
Hvala.

Musharaf

zato što šaper piše govore na srpskom?

Idioteque

Bogati xaviere, zar stvarno misliš da je to i od kakve važnosti u ovom odsudnom trenutku? Verovatno jerbo je govor bio više upućen domaćoj javnosti, a to smo apsolvirali pre nego što je onaj topic otišao dođavola.

Heineken

Hilandar gori a ti se interesujes za Borisove govore.

Ti trazis od BT-a da stavi potpis na odricanje od dela teritorije i dela gradjana, tek tako, bez ikakve ''kompenzacije''Ta prica, ''nije on nego SM'' ne pije vodu jer onda ne bi bilo ni ovog medjunarodnog cirkusa i pregovora.Nije sve bas gotovo, jer da jeste niko nas ne bi nista ni pitao.
To nisu pregovori sa nama nego njihovi dogovori kako ce cela stvar biti odradjena. Teku sa nama samo zato sto su dovoljno dobri da nas puste da ucestvujemo. Da sutra odluce da nasa delegacija ne ucestvuje efekat bi bio isti. Kosovo je izgubio Milosevic, a sada se taj proces dovrsava.

Takeshi

Mene zanima, kad su vec svi precutno iz USA i EU prihvatili da Kosovo treba da bude nezavisno... oko cega se pregovara?! :unsure: Sto kosovski Albanci dolaze kad' im je nezavisnost prvi i jedini cilj!?

wall
Hilandar gori a ti se interesujes za Borisove govore.To nisu pregovori sa nama nego njihovi dogovori kako ce cela stvar biti odradjena. Teku sa nama samo zato sto su dovoljno dobri da nas puste da ucestvujemo. Da sutra odluce da nasa delegacija ne ucestvuje efekat bi bio isti. Kosovo je izgubio Milosevic, a sada se taj proces dovrsava.
Nije stvar u dobroti nego sto MZ ne zeli da tako resi stvari.Vise je razloga, od krsenja zakona i normi na kojima je zasnovana ista do toga da takvo resenje nece stabilizovati region i sl.Naravno mogu dati zeleno svetlo K-Albancima kad god zele, da proglase nezavisnost i tu Srbija ne moze nista.Ali to je lose resenje, posebno ako ne postoji dogovor najjacih tako zavrsiti celu pricu.Najsrecniji bi bili da Srbija glatko pristane jer onda ne bi bilo pozivanja na nepovredivost granica ili nebuloza tipa: ''Jedinstven slucaj, puj pike ne vazi za druge''.Milosevic jeste izgubio ono Kosovo i tu nema dileme, pitanje je koliko ga je izgubio ili za koliko, a to se sada definise.

Eraserhead

To da su ovi pregovori pregovori iu smislu da neko sa nama pregovara oko nečega je čist spin DSSa koji se u javnosti pravi kako bi se stvorio utisak da se mi za nešto pitamo. Ovo su pregovori u kojima se relevantni međunarodni faktori dogovaraju kako će se stići i kako će izgledati konačno rešenje za Kosovo. U ovim pregovorima smo najmanje bitni mi i Albanci. Onda kada smo bili bitni Albanci su odigrai kako valja a mi smo odigrali... Znamo već kako.Naše učešće u ovim pregovorima je deo forme i ne treba se zanositi da mi tu imamo neki uticaj. Do sada su pregovori trajali maltene bez nas. Naša strana je ponavljala da je nezavisnost "neprihvatljiva" a pregovori su tekli dalje. To što ovi naši vole svoju ulogu da predstave važnijom nego što jeste je naš problem.Zanimljivo zapažanje, Xavier. cool.gif

wall
To da su ovi pregovori pregovori iu smislu da neko sa nama pregovara oko neega je ist spin DSSa koji se u javnosti pravi kako bi se stvorio utisak da se mi za neto pitamo. Ovo su pregovori u kojima se relevantni meunarodni faktori dogovaraju kako e se stii i kako e izgledati konano reenje za Kosovo. U ovim pregovorima smo najmanje bitni mi i Albanci. Onda kada smo bili bitni Albanci su odigrai kako valja a mi smo odigrali... Znamo ve kako.Nae uee u ovim pregovorima je deo forme i ne treba se zanositi da mi tu imamo neki uticaj. Do sada su pregovori trajali maltene bez nas. Naa strana je ponavljala da je nezavisnost "neprihvatljiva" a pregovori su tekli dalje. To to ovi nai vole svoju ulogu da predstave vanijom nego to jeste je na problem.Zanimljivo zapaanje, Xavier. cool.gif
I jeste i nije.MZ je stalo naci resenje koje ce prihvatiti obe strane.Ne kazem da mozda nece biti i resenja koje ce eliminisati zahteve jedne, najverovatnije srpske strane, ali time ce se problem statusa pretvoriti u neki drugi.MZ je svesna toga zato je i prisutna teznja da se Srbija privoli na nezavisnost Kosova a Kosovo na nadgledanu nezavisnost.Albanci su prihvatili jer je to medjukorak do konacnog cilja, Srbija logicno nije jer je tu kraj price.

Eraserhead

Ovu umotvorina iz gostovanja u Utisku nedelje sam tek sada čuo:

Bećković: A kad već spominjete Karlu Del Ponte, evo to se pominjalo takođe večeras, dakle taj navod Karle Del Ponte, da je bivši premijer, Zoran Đinđić rekao, - vodi ga, šešelja i nemoj da nam ga vraćaš.Tadić: Dobro ja ne verujem da je tako... je l' Karla Del Ponte to napisala?Bećković: Aha.Tadić: Ružna informacija. Idemo dalje.
Ružna informacija.

Musharaf

osim današnje bolne izjave, tadić je još bio vredan. kadriranje ds-a je trenutno na nivou ldp.

POJAČANJAČLANOVI Glavnog odbora Demokratske stranke od subote su i istoričar Predrag Marković, profesor Stevan Lilić, glumac Predrag Ejdus, sportski direktor VK Partizan Nenad Manojlović, vaterpolista Aleksanadar šapić, fudbaler Savo Milošević, Nebojša Krstić...U Predsedništvo demokrata ušli su Srđan šaper i Borislav Novaković.
joj kad krenu da se nadgornjavaju lilić i simić analizama, biće to duel titana.

Tresko
osim današnje bolne izjave, tadić je još bio vredan. kadriranje ds-a je trenutno na nivou ldp.joj kad krenu da se nadgornjavaju lilić i simić analizama, biće to duel titana.
Legenda Steva Lilić, najstručnjak za upravno pravo. :lol:

Schmeling
osim današnje bolne izjave, tadić je još bio vredan. kadriranje ds-a je trenutno na nivou ldp.
Koje izjave?

Musharaf
Koje izjave?
ima nekoliko stranica šitšeta na politici i specijalan topik koji su otvorile najprogresivnije snage pzd.