Jump to content
Eraserhead

Boris Broz™ Tadić i Socijaldemokratska stranka

Recommended Posts

slaven
Znači misliš da smo na korak od modernog evropskog društva?
pa oprosti, evo ja npr. mislim eraserhead, nije problem u nijansama problem je u smijeru .. sam si to istakao s paralelom Boris - Tomislav.

Eraserhead

Znači ti mislis da zemlju u kojoj može sutra Nikolić da pobedi deli korak od modernog društva. Smešno. Problem je kada predsednik izgovara to isto.U pitanju je mnogo više od nijansi.

Edited by eraserhead

slaven
Znači ti mislis ...
eraserhead, ja sam npr. mislio i da ce HSP (do'duse 2 mjeseca prije izbora) biti treca stranka u Hrvatskoj .. kad ono .. 0 (nula) .. nema ih .. pomela ih hrvatska glasacka masinerija. tako i taj Tomislav .. sa dobrim odnosom unutar razlicitih >smjerova< mozda ni on ne dozivi drugi krug,a onda, morat' ces priznati - Srbija ima >pravo< na taj korak ... s Tomislavom nema.

Eraserhead
eraserhead, ja sam npr. mislio i da ce HSP (do'duse 2 mjeseca prije izbora) biti treca stranka u Hrvatskoj .. kad ono .. 0 (nula) .. nema ih .. pomela ih hrvatska glasacka masinerija. tako i taj Tomislav .. sa dobrim odnosom unutar razlicitih >smjerova< mozda ni on ne dozivi drugi krug,a onda, morat' ces priznati - Srbija ima >pravo< na taj korak ... s Tomislavom nema.
Slavene, ja se sa tobom nekad slažem, nekad ne slažem, ali ovo je naprosto besmisleno. Srbija je sve samo ne na korak od modernog evropskog društva. Da je tako ne bi joj trebalo još 10 godina do EU već bi bila na korak i od same EU. Treće naš HSP(SRS) nije neko ko pretenduje da bude treća stranka već stranka koja je prva. Osim toga i ja i ti znamo da neće doživeti sudbinu HSPa nego će se boriti da kapitalizuje to prvo mesto. Čak i da SRS hipotetički popije nulu (0) ostaje to da politiku zemlje realno kreira stranka koja preti prekidom ili suspenzijom odnosa sa tom istom Evropom od koje smo samo"na korak". Da ne pominjem to da sistem koji je prežio Miloševića a koji čine ratni profiteri, tajkuni, zločinci, DB, neki političari a koji ima svoje medije, svoje ubice, svoje stranke nije ni načet. To je onaj sistem koji je ubio Zorana Đinđića a čije se razmontiranje završilo na Legiji i izvršiocima. Onda na sve to dodaš petljanje sa RS, rane iz devedesetih i situaciju na Koosvu čiji je danas cela Srbija talac. U svemu tome se ni ne nazire moderno društvo pre se vidi jedna tužna slika društva koje je u rasulu, koje nema snage da se suoči sa problemima koji se pred njim nalaze. Koje EU sa jedne strane vuče za ruku, a koje izgleda kao da će svakog trenutka da padne i zaglavi u ponovni ekstremizam.U tim okolnostima pričati o tome da smo na korak od modernog društva je besmisleno, a kada dolazi od najvećeg prodavca magle svim onim građanima koji su iskreno spremni da svašta progutaju da se takvo društvo stvori onda je to krajnji bezobrazluk.

Musharaf

aj da pohvalim i ja jednom tadićevog junošu, marši i marić popili odbitak 20% od plate... :lol:

Ivo Petović

Da, to htedoh i ja da prokomentarišem. Marića je kaznio zbog nepoštovanja odredbe o nedavanju izjava domaćim medijima bez konsultacija sa ministarstvom (čak mu je navodno prišao i lično rekao nakon tih izjava: "Čestitam ambasadore, upravo ste osvojili 20% manju platu" :lol:). Maršićanina je kaznio jer je ovaj zastupao tezu da naše diplomate ne treba da se školuju u državama koje priznaju nezavisnost Kosova. :blink::ph34r: Trebao je i više da im razreže.

Luc
aj da pohvalim i ja jednom tadićevog junošu, marši i marić popili odbitak 20% od plate... :lol:
Da ostanem u resoru mladog socijaliste: Proteklih dana u nekoliko navrata sam razgovarao sa dvoje ljudi iz chikaskog Konzulata. Medju njima frka i panika. Stiglo naredjenje iz MIP-a o sistematizaciji radnih mesta (citaj: trecina mora nazad u majcicu Srbiju), a isti slucaj je i sa njujorskim Konzulatom, gde sam danas morao da slusam istu kuknjavu (jao, ko ce nazad u "onu" propast), a sve povodom upisivanja u njujorski biracki spisak :rolleyes: Tek kada sam izasao iz Konzulata setim se da je Tunjavi u Njujorku, ali cenim da njegov stek verovatno u "stalnoj misiji Srbije pri UN" (ili kako se vec To zove), posto u Konzulatu na finjaka agituju da se glasa za Borisa :lol: Tu chujem i aber da su u Njujorku trenutno i drugovi Zarko Zecevic i Danko Djunic (to je vec bizMis), a usput saznam i da ministarka za dijasporu ima decka (formulacija bila mnogo jacha :lol: ) u Torontu i da je svu kintu iz ministarstva preusmerila tamo, a Srbovima iz Njujorka nista :lol: Sve u svemu, veselo prepodne u Van der Bilt ulici . Vidimo se ponovo 20.januara B)

Musharaf

samo da udarim 1 bump ovom zapostavljenom topiću. tadićevi kritičari su neaktivnošću dopustili da se sroza na drugu stranicu politike.izvol'te. :)

Heineken
samo da udarim 1 bump ovom zapostavljenom topiću. tadićevi kritičari su neaktivnošću dopustili da se sroza na drugu stranicu politike.izvol'te. :)
:Hail: I do sada ti je dobro islo ovo ogadjivanje Tadica ljudima, ali vidim da se sada jos vise trudis.

Schmeling

Nastup Tadica u SB je pokazao koliko tog choveka zaista malo interesuje bilo shta osim sopstvene pozicije na rating listi. Uporedivo sa bravurama 1 Milutinovicha i Zhivorada. Pa ipak, ako bi ishta trebalo rechi u njegovu odbranu, evo: Bota nishta pametnije nije mogao da srochi od onog shto je govorio pre chitanja nesretnog pisma. Najlakshe je sedeti sa strane (kao LDP) i pljuvati po nekome ko se nashao u bezizlaznoj situaciji. Voleo bih da mi iko kazhe koju konkretnu primedbu ima na sadrzaj govora pre pisma, tj. na ono shto su VIS Idoli sastavili? Za mene nema, text je bio sasvim korektan i izbor najmanjeg zla. I bash me zanima kakav bi bio nastup 1 Chede da je on, kojim zlim sluchajem, sedeo u SB UN? Moje lichno mishljenje je da bio mnogo vishe diletantski, a nishta manje patetichan.

Heineken

Evo ja mogu da ti kazem sta bih ja ocekivao od predstavnika moje zemlje da u SB kaze na ovu temu. Nema veze kako se taj predstavnik Srbije zove i da li je to Tadic, Ceda ili neko treci.Ocekivao bih pre svega da taj predstavnik Srbije generalno vodi drugaciju politiku prema Kosovu i svim problemima koji okruzuju tu temu, te da ne dodje u poziciju da u SB mora da izgovori ovakav govor. Sam govor u SB bi trebalo da sadrzi deo koji bi se ticao svesti o greskama Srbije koje su ucinjene u poslednjih 10 godina. Nakon toga bi trebalo da kaze da je svestan koje su posledice te odluke i da je to sto Srbija ostaje bez dela teritorije daleko manji problem od sto hiljada poginulih u ratovima i milionima raseljenih. Onda bi trebalo da istakne zelju Srbije da se razgovara o konacnom resenju i zatrazio da se o tome prica u Beogradu i Pristini. Trebalo da zavrsi sa time da je Srbija spremna na najbolje odnose sa Kosovom, ali da ocekuje od Kosova da radi na polozaju Srba. Na kraju bi trebalo da istakne da je Srbija 2008 potpuno drugaija od Srbije 1998 i da je to zemlja koja ide ka EU i tezi ka tome da uspostavi sto bolje odnose sa svima u regionu.Po meni bi to bio odgovoran i drzavnicki stav. Medjutim mi imamo potpuno iskrivljenu sliku o tome sta politicar na funkciji treba da radi. Tako smo dobili da je nesto svima nama logicno ali da to predsednik "nije u poziciji da uradi". Iz toga ispada da je predsednik tu da deluje u skladui sa nekim pravilima koja se kose sa realnoscu i logikom.

wall

!

Evo ja mogu da ti kazem sta bih ja ocekivao od predstavnika moje zemlje da u SB kaze na ovu temu. Nema veze kako se taj predstavnik Srbije zove i da li je to Tadic, Ceda ili neko treci.Ocekivao bih pre svega da taj predstavnik Srbije generalno vodi drugaciju politiku prema Kosovu i svim problemima koji okruzuju tu temu, te da ne dodje u poziciju da u SB mora da izgovori ovakav govor. Sam govor u SB bi trebalo da sadrzi deo koji bi se ticao svesti o greskama Srbije koje su ucinjene u poslednjih 10 godina. Nakon toga bi trebalo da kaze da je svestan koje su posledice te odluke i da je to sto Srbija ostaje bez dela teritorije daleko manji problem od sto hiljada poginulih u ratovima i milionima raseljenih. Onda bi trebalo da istakne zelju Srbije da se razgovara o konacnom resenju i zatrazio da se o tome prica u Beogradu i Pristini. Trebalo da zavrsi sa time da je Srbija spremna na najbolje odnose sa Kosovom, ali da ocekuje od Kosova da radi na polozaju Srba. Na kraju bi trebalo da istakne da je Srbija 2008 potpuno drugaija od Srbije 1998 i da je to zemlja koja ide ka EU i tezi ka tome da uspostavi sto bolje odnose sa svima u regionu.Po meni bi to bio odgovoran i drzavnicki stav. Medjutim mi imamo potpuno iskrivljenu sliku o tome sta politicar na funkciji treba da radi. Tako smo dobili da je nesto svima nama logicno ali da to predsednik "nije u poziciji da uradi". Iz toga ispada da je predsednik tu da deluje u skladui sa nekim pravilima koja se kose sa realnoscu i logikom.
Interesantno.Samo si zaboravio na par stotina hiljada gradjana kojih bi se tvoj predsednik odrekao i na silu im promenio drzavljanstvo. Jebi ga lako je biti za 100% ljudi kada problematicne izbacis iz svoje drzave.

Heineken
!Interesantno.Samo si zaboravio na par stotina hiljada gradjana kojih bi se tvoj predsednik odrekao i na silu im promenio drzavljanstvo. Jebi ga lako je biti za 100% ljudi kada problematicne izbacis iz svoje drzave.
Granice su menjane mnogo puta u istoriji i bice menjane takodje mnogo puta. Sta vise svi smo se mi rodili u jednoj zemlji pa danas zivimo u drugoj, a politicari su nam promenili drzavljanstvo. Sem toga, ni taj moj imaginarni ni Boris kao realni predsedsnik nece biti ti koji su promenili granice, vec ce to biti onaj bivsi koji nije docekao da dozivi sve plodove svog dobrog rada.

wall
Granice su menjane mnogo puta u istoriji i bice menjane takodje mnogo puta. Sta vise svi smo se mi rodili u jednoj zemlji pa danas zivimo u drugoj, a politicari su nam promenili drzavljanstvo. Sem toga, ni taj moj imaginarni ni Boris kao realni predsedsnik nece biti ti koji su promenili granice, vec ce to biti onaj bivsi koji nije docekao da dozivi sve plodove svog dobrog rada.
Otidji u K. Mitrovicu pa obasni tamosnjim isto.Siguran sam da ces naici na razuevanje i podrsku.Elem, nema tog predsednika koji bi se bezuslovno odrekao i gradjana i teritorije, cak ni u Srbiji.

Heineken
Otidji u K. Mitrovicu pa obasni tamosnjim isto.Siguran sam da ces naici na razuevanje i podrsku.
Ovo nije smislen argument iz najmanje dva razloga. Prvi je to sto bi mogao da ti kazem "Idi ti pa reci Albancima da treba da se vrate pod upravu Srbije pa vidi da li ces naici na razumevanje". Drugi je to sto je ovo isto kao da pricamo o smrtnoj kazni i da na moje da sam protiv smrtne kazne mi kao argument kazes "Reci da si protiv smrtne kazne roditeljima cije je dete ubijeno". Naravno da bi oni bili za to da se ubica njihovog deteta ubije. I da meni neko ubije nekog bliskog progonio bih ga do sudnjeg dana, ali to su ekstremne situacije. Realno kada saledamo smrtna kazna je losa.
Elem, nema tog predsednika koji bi se bezuslovno odrekao i gradjana i teritorije, cak ni u Srbiji.
Ako je Kosovo vec takva svetinja onda nije lepo trgovati njime.Ako nije svetinja nego se radi o teritroriji onda su ipak ljudi i buducnost ostatka Srbije vazniji.I na kraju niko od Tadica ne trazi da se bilo cega odrekne, to je vec ucinio Miloesevic. Ja bih voleo da predsednik Srbije kaze "OK Milosevic je napravio greske i Srbija je platila cenu, ali ovo sada je drugacija zemlja okrenuta vrednostima Evrope".