Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

i ja bih rado čuo granta opet, ako nije problem.skeniraću ulaznicu iz 1995. posle praznika, kao omot da služi.bucko dobroćudni u adidas dresu, nije mogao da veruje šta ga je snašlo kad su svi pevali u glas. jedan od najlepših koncerata u mom životu.

Link to comment

fala, care :Hail: 18. novembar piše na mojoj karti, subota, ako se ne varam. to je bio prvi koncert.

The conference took place from November 1 to November 21
čudna vremena to behu. Edited by Malkmus
Link to comment

Beše sjajan koncert, ne očekujem da će biti isto, decenija ipo...u jednom momentu GH se okreće prema organizatoru koji sve vreme stoji blizu njega i pogledom traži peškir pošto je gola voda, ovaj naravno nema tako nešto pa skida košulju...

Link to comment
grantnova.gif
Ne izgleda covek vise ovako, propao je skoro do neprepoznatljivosti, ostala mu tri zuba u glavi, narkomanski ispijen, sed... Ali muzika jos uvek brije!Uzgred, Onaj Debeli je u top formi, treba i njega dovesti u BG, vredi videti.
Link to comment
Uzgred, Onaj Debeli je u top formi, treba i njega dovesti u BG, vredi videti.
U formi - da, ali ko nije slušao Debelijeve novije radove neka ih overi pre odlaska na koncert, da se ne bi razočarao. Meni je najjači utisak bio koliko su stvari Huskera koje je svirao (Celebrated Summer, Divide and Conquer, Something I Learned Today) i dalje moćne, i koliko njegove solo stvari blede kad se postave kraj njih... Ali vredi ga čuti, to svakako. Meni još ostalo da odem do Nortona na pljeku i miran sam :-)PS. Kako napreduje aploud, Smilaire? :-) Edited by papapavle
Link to comment
DISCLAIMER: Grant Hart je bivši narkoman i alkoholičar. Takođe je i homoseksualac. Nije baš mnogo društven i ne zanima ga šta drugi misle. Unapred se izvinjavam svima koje nešto od ovih činjenica vređa i uznemirava. On to ne krije, ja to ne krijem i molim sve da to ne bude neko opšte mesto hejtovanja...
Какве везе има што је бивши наркоман,алкохоличар и што није бивши хомосексуалац. Какве то везе има са чињеницом да је аутор пар понајбољих песама моје младости, да је концерт који је одржан прве вечери пре 15 година у КСТ вероватно најбољи, а сигурно најемотивнији на коме сам икада био. Ја сам имао тај снимак концерта на касети јер је мој кум снимао камером концерт, али се у селдбама негде изгубио те бих био необично захвалан уколико се појави тај снимак да можемо да га скинемо пошто годинама покушавам да нађем Ecce Homo и тако надоместим губитак. Баш вам завидим на концерту.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Završena je pretprodaja karata po promotivnoj ceni. Od danas (19. april) karte su 1200 dinara. Jedino mesto za kupovinu i dalje je šank u Living Roomu, koji ima neko svoje dosta neuhvatljivo radno vreme tokom dana - posle 18h uvek radi (ako je neka uteha).granthart_poster.jpgPRESS tekstPosle 15 godina pauze Grant Hart će nastupiti po treći put u Srbiji. Bubnjar i autor (polovine) Hüsker Dü pesama, kasnije lider sastava Nova Mob, gitarista i singer-songwriter, multi-instrumentalista, vizuelni umetnik...Prvi put u Beogradu Hart je svirao sa bendom Nova Mob u Akademiji 1990, a sam je dva dana držao čas u KST-u 1995. Petnaest godina kasnije ponovo dolazi solo, da promoviše novu ploču "Hot Wax" i da svira pesme koje svi znaju.Autor je kultnih pesama "Nove američke muzike" osamdesetih, kao što su "Diane", "The Girl Who Lives on Heaven Hill", "Turn On The News", "Standing By The Sea"... Za devet godina postojanja Hüsker Dü objavili su sedam albuma koje i danas kritičari smatraju ključnim pločama na prelazu punka/hardcorea u alternativnu-gitarsku muziku devedesetih. Treći studijski album Hüsker Dü "Zen Arcade" (1984), prestižni magazin Rolling Stone rangirao je na 33. mesto "100 najboljih albuma 80-ih". Ploču "New Day Rising" Spin je izabrao na 13. mesto "100 najboljih albuma 1985-2005"...Kao lider grupe Nova Mob Hart je objavio dva studijska albuma "Last Days of Pompeii" (1991) i "Nova Mob" (1994). Tokom solo karijere koja je sa velikim prekidima počela još 1989. (po raspadu Hüsker Dü), Grant Hart objavio je četiri albuma: "Intolerance" (1989), "Ecce Homo" (1996), "Good News for Modern Man" (1999) i "Hot Wax" (2009). Na aktuelnom albumu Hartu su pomagali članovi kanadskih bendova Godspeed You Black Emperor i A Silver Mt. Zion, a sniman je tokom četiri godine na relaciji Mineapolis - Toronto.Krajem novembra 1995. godine Grant Hart je dva dana zaredom održao fascinantne solo koncerte u KST-u, koji su odavno ušli u "usmeno predanje" ključnih događaja u novijoj istoriji Beograda. Hart i danas voli da priča o tim koncertima i boravku u prestonici Srbije: "Znam da tih godina ljudi u Beogradu nisu imali puno – sećam se da smo pre puta za Budimpeštu benzin kupovali u flašama na ulici – ali i pored svega toga, mogla je da se oseti dobrota tih ljudi i više nego topla dobrodošlica koju su nam pružili. Ta dva koncerta u KST-u su mi ostala u divnoj uspomeni i jedva čekam april. Vi ste divni ljudi – mnogi Amerikanci trebalo bi da se ugledaju na osećaj slobode i količinu obrazovanja koju vi posedujete..."Koncert Granta Harta održaće se u četvrtak 29. aprila u Living Roomu beogradskog SKC-a.

Edited by alamo
Link to comment
U formi - da, ali ko nije slušao Debelijeve novije radove neka ih overi pre odlaska na koncert, da se ne bi razočarao. Meni je najjači utisak bio koliko su stvari Huskera koje je svirao (Celebrated Summer, Divide and Conquer, Something I Learned Today) i dalje moćne, i koliko njegove solo stvari blede kad se postave kraj njih... Ali vredi ga čuti, to svakako. Meni još ostalo da odem do Nortona na pljeku i miran sam :-)PS. Kako napreduje aploud, Smilaire? :-)
evo, nisam bio u zemlji prosle nedelje...niti u prilici da dignem to na net.koncert je težak 122MB, ima neko dobar savet gde i kako da ga najbrze metnem na net?
Link to comment
koncert je težak 122MB, ima neko dobar savet gde i kako da ga najbrze metnem na net?
Ja bih iz inostranstva probao sa hotfile.com, ali nemam iskustva šta je najbolje koristiti iz Srbije...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...