Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

>> Chris Eckman & The Frictions /Petak 11. oktobar, Elektropionir/

Chris Eckman & The Frictions nastupiće u beogradskom klubu Elektropionir u petak 11. oktobra od 21h. Promovišu fantastičan novi studijski album "Torch" koji je objavljen u aprilu. Ulaznice mogu da se kupe od utorka 24. septembra u Pub Brod i na Spratu (iznad Zaokreta) po pretprodajnoj ceni od 800 dinara. Na dan koncerta cena karte će biti 1000.
 

 

 

Link to comment

the frictions su super uživo, oba puta kada sam ih gledala su oduvali

ponavljam se ovde, ali njihova verzija ghost ridera je fenomenalna!

(sećam se da sam se u nekom trenutku okrenula i ugledala ž. simića u ekstazi kako oduševljeno pljeska ručicama kao malo dete. posle je napisao da frictions zvuče kao crazy horse na zumi ili tako nešto)

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pardon, nemam pojma kako sam to propustio...

70318518_2720210557990111_83167726748146

Föllakzoid (CHL) + Roza / Elektropionir, Belgrade / 12/10/2019

Psihodelični čileanski trio FÖLLAKZOID svoj premijerni koncert u Srbiji održaće u subotu 12. oktobra u 21h u beogradskom klubu Elektropionir u organizaciji koncertne agencije Rock Svirke, Pop Depresije i Kišobrana. Specijalni gost na koncertu biće beogradska supergrupa Roza, koja upravo završava snimanje svog debi albuma.

Ulaznice:
1200 RSD - pretprodajna cena (od 2. septembra do 11. oktobra)
1500 RSD - na dan koncerta (12. oktobra), kao i na ulazu

Prodajna mesta: Sprat iznad Zaokreta i FELIX Shop, TC Sremska. Rezervacija ulaznica moguća putem mejla: office@rocksvirke.com (ime i prezime, kontakt telefon).
Artwork: Sven Soric

Föllakzoid, duo iz prestonice Čilea Santijaga, ovog leta objavio je novi album pod nazivom „l“, pod etiketom Sacred Bones.


Putovanje je započeto kao trance iskustvo između dvojice prijatelja iz detinjstva Domingae i Dijega u Santijagu. Pod jakim uticajem nasleđa drevne muzike Anda, bend je uspeo da integriše svoje korene sa savremenim zvukom i tehnologijama sadašnjeg vremena, stvarajući bogatu, a istovremeno minimalističku elektro-organsku atmosferu. Ploča „l“ je njihova četvrta u dosadašnjoj karijeri, koja nasleđuje izdanje lll iz 2015. godine, ll iz 2013, odnosno samozvani album iz 2009. godine. Föllakzoid raste svakom novom pločom gde ima za cilj da ispuni duge vremenske intervale koristeći sve manje elemenata. Kreativna perspektiva benda oduvek je bila da se oduči narativno i muzičko znanje koje oblikuje dostupne fizičke i digitalne formate i koncepcije, kako vizuelno, tako i muzički, kako bi se stvorila vremensko-prostorna metrička struktura koja rastvara i autora i narativne paradigme.

„Naš zvučni i metrički identitet još više smo pronašli u ovim pesmama nego u prethodnim pokušajima“, objašnjava gitarista i pevač Domingæ Garcia-Huidobro. Za razliku od njihovih prošlih albuma koji su snimljeni u jednom tejku sa full bendom, za ovu ploču bilo im je potrebno tri meseca zasebnih snimanja – gitare, bas, bubnjevi, sintisajzeri i vokali, sve snimljeno u izolaciji. Rezultat toga jeste set pesama u kojima strukturalna vizija niti benda niti producenta nisu oblikovali metričke ili tonske prostorne smene, ali gde su i dalje bile subliminalno prisutne u svakom od delova koji čine strukturu i frekventne modulacije koje ih vode.
 



„Pozivamo vas da zajedno delimo iskustvo ove neracionalne, zvučne umetničke forme i energije koja proističe odatle. Ovo je ujedno i poziv da se povežete sa svojim unutrašnjim bićem i njegovom intuicijom, brišući sistematsku racionalizaciju koja obično prati kreativne snage kada se percipiraju, da vas vode na ovu holografsku simulaciju u kojoj je stvarnost ukorenjena“, dodaje Domingae.

Föllakzoid's music is hailed as -- ." A monomaniacal refinement that might sometimes challenge you to commit to its worldview" The Quietus.

***

Roza je sastav koji čine Nebojša Kuzmanović (Mnjenje), Dušan Damnjanović (Mnjenje) i Stevan Ćirović (VVhile). Kažu da sviraju "muziku za liftove" koja dosta vuče na krautrock sa primesama šumadijskog balearik gruva. Hipnotišuće i plesno, masno i poletno, idealna muzika za šetanje raskopanim Beogradom.
 


 

Link to comment

ahahaha šta je bre ono bilo sinoć?

kakvo epsko sranje!

zamišljam kako bi se caligula oduševio da vidi koliko ljudi je platilo kartu da gleda žgoljavog lika u crnom trikou kako se uvija na sceni mašući svećom

 

srećom, frictions nisu razočarali, i dalje sviraju besprekorno. hvala im i što su me podsetili koliko je halogen sky super album

Link to comment

hahaha, pa nije valjda da si očekivala da se ugoji za koncert u beogradu i prestane da nosi triko i da ne maše svećom??? svašta :(  na žalost, ja nisam mogao da stignem na koncert, koji je i inače bukiran na želju kišobrana, ali to je to što sviraju svuda i na šta se neki ljudi lože. kišobranima bilo super, mišn akomplišd. gledao sam xxx snimaka u poslednjih godinu dana njihovih nastupa i ta sacred bones prepotentnost i teatralnost izbija iz svakog pokreta svaki put. naravno, žao mi je što ti je bilo sranje...

evo dve recenzije koncerata mršavog uvijača sa svećom  u zg i bg, stajčićeva je realna slika šta se događa.

frictions su buking za mene i meni je bilo divno. super ljudi i muzičari, nadam se da će sledeći put doći dok sam još pokretan...

 

 

Edited by alamo
Link to comment

hahaha nisam očekivala da se ugoji i da ne bude teatralan, ali nisam očekivala ni da će to biti sve što ćemo dobiti

šta da ti kažem, odgledaj još jednom snimak koji si okačio ili ovaj (ako već nije u tih xxx) i neki od sinoć pa pronađi razlike (hint: nije njegova kilaža ni teatralnost)

mada, priznajem, otišla sam najviše oslanjajući na ono što sam slušala na albumima i što mi je ok 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...