Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

jbg, nisam mogao da dodjem. drago mi je da je bilo vise ljudi i da ste se dobro proveli. jos draze da je toni adams ispao kavaljer, a najdraze mi da sam se ja, ipak, proveo daleko bolje od svih vas. ne zamerite.

Link to comment

Koncert je bio odlican! I zvuk taman kako treba, sirov i nabudzen... mnogo efektnije nego na albumu.A njih dvoje su mnogo simpaticni, bas deluju iskreno u tome sto rade, cak je bio i poljubac za kraj koncerta ^_^ ps. u guglanju naleteh na fotografije sa njihovog vencanja :Hail:

175833324_cxcDd-L.jpg

Link to comment
  • 5 months later...

Za sezonu jesen-zima 2009/10 POPDepresija najavljuje tri ekskluzivna koncerta američkih bendova koji prvi put dolaze u Srbiju. Karte za koncert Eileen Rose & The Holy Wreck vec su u prodaji u Living Roomu SKC-a, a za Paramount Styles i Woven Hand bice u prvoj nedelji novembra. Ovo je vise neki eho onoga sto se u to vreme dogadja u Zagrebu, ali ko zna, mozda jednog dana BM4BP, PD, gistroFM, skloa (i svi koji to zele) uz pomoc neke zainteresovane institucije kulture i sponzora naprave festival koji ce imati smisla i na koji ce doci ljudi...PD GIG::. EILEEN ROSE & THE HOLY WRECK ::. PETAK 23. OKTOBAR 22H SKC LIVING ROOM::.PD GIG::. PARAMOUNT STYLES ::. ČETVRTAK 19. NOVEMBAR 22H SKC LIVING ROOM::.PD GIG::. WOVEN HAND ::. SREDA 25. NOVEMBAR 21H DOM OMLADINE::.050908_eileenrose.jpgAjlin Rouz (Eileen Rose) je kantautorka iz Nešvila koja je početkom oktobra objavila peti studijski album (Luna Turista), a od 2000. godine kada je snimila prvu ploču (Shine Like It Does) do danas svaka sledeća pomerala je granice kantri-roka i njenog poimanja rokenrola. Uzori su jasni i očigledni: od Grema Parsonsa (Gram) do Lusinde Vilijams (Lucinda Williams), preko The Rolling Stones (Sticky Fingers era) do Marije Meki (Maria McKee) - a za sve to vreme njen vokal postao je jedan od najupečatljivijih u Americana svetu. Vremenom je Ajlin stekla mnoge poznate fanove - od Nika Hornbija (Nick Hornby), Džoa Ilaja (Joe Ely), preko Alabama 3 (autora špice za "The Sopranos"), Glena Metloka (Matlock), Džudi Kolins (Judy Collins), Stiva Vina (Steve Wynn) i Nila Janga (Neil Young). Uživo Ajlin Rouz je fascinantna, strasna i glasna. Lider The Holy Wreck benda je genijalni gitarista Rič Gilbert ("The Legendary" Rich Gilbert), ikona bostonske muzičke scene koji je nastupao sa Frenkom Blekom (Frank Black), Throwing Muses, Tanjom Doneli (Tanya Donelly)... Za one koji su bili na Marah koncertu pre par godina, možemo da obećamo da ih sličan doživljaj očekuje 23. oktobra u SKC-u na koncertu EILEEN ROSE & THE HOLY WRECK. Kantri-rok, pedal-stil gitara, violina, moćna ritam sekcija i fantastičan vokal predivne žene koja je već godinama sledeća velika stvar u alt-country mikro-svetu. Karte su u pretprodaji od 6. oktobra u Living Roomu po ceni od 800 dinara. paramountstyles.jpgParamount Styles je novi bend pevača, gitariste i lidera kultnih GIRLS AGAINST BOYS, Skota Meklauda (Scott McCloud). Prošle godine Paramount Styles objavili su divnu "malu" ploču Failure American Style, a do kraja 2009. trebalo bi da se pojavi i album broj dva. Umesto buke, sirove energije i divljih nastupa uživo koji su GVsB definisali kao jedan od najvažnijih bendova epohe, Skot se sa Paramount Styles predstavlja kao klasičan singer-songwriter vrlo blizak senzibilitetu Marka Lanegana. Ono što je zajedničko i za Paramount Styles i za Skotov matični bend je njegov prekrasan hrapavi vokal, koji je i dalje dominantan i neodoljiv. Njujorški sastav PARAMOUNT STYLES u Living Roomu sviraće u četvrtak 19. novembra.wovenhand.jpgSamo tokom 2009. godine WOVEN HAND su već svirali više od 60 koncerata, a do kraja godine planirali su da ih ukupno bude oko sto! Usput su bili hedlajneri na festivalima u Mađarskoj, Holandiji, Italiji, Nemačkoj, Velikoj Britaniji... svuda gde su nastupili bili su zvezde večeri i festivala. Zašto je to tako uverićete se 25. novembra u Domu omladine. U popdepresivom svetu Dejvid Judžin Edvards (David Eugene Edwards) stoji uz bok Marku Laneganu na šanku gde se skupljaju najveći živi pevači onoga što se nekada zvalo Novi američki rok. U poslednjih sedam-osam godina Woven Hand su još više radikalizovali svoje shvatanje sveta i muzike prethodnog Edvardsovog benda 16 Horsepower, mada su osnovni idiomi ostali isti - i dalje je to bluz, kantri, gospel i folk, uz bendžo, gitare, harmoniku i razne čudne instrumente, koji divlje izbijaju iznad moćne ritam sekcije. Mračnije od Nika Kejva (Nick Cave), divlje kao The Gun Club, a opet potpuno drugačije od aktuelne muzičke produkcije.

Link to comment

Hvala Ras ;) Mozda nije mnogo profesionalno, ali ako neka zeli i moze da pomogne organizaciju ova tri ili bilo kojeg sledeceg koncerta neka me slobodno kontaktira (popdepresija AT gmail com). To sto nedostaje novac i nije neka novost, ali znacila bi i svaka druga pomoc - od ubacivanja opreme za WH do stampanja kojecega. Mada i dalje najveca pomoc ostaje kupovina ulaznica.

Link to comment
Hvala Ras ;) Mozda nije mnogo profesionalno, ali ako neka zeli i moze da pomogne organizaciju ova tri ili bilo kojeg sledeceg koncerta neka me slobodno kontaktira (popdepresija AT gmail com). To sto nedostaje novac i nije neka novost, ali znacila bi i svaka druga pomoc - od ubacivanja opreme za WH do stampanja kojecega. Mada i dalje najveca pomoc ostaje kupovina ulaznica.
ako treba neko ubacivanje opreme za ajlin - evo jednog dragovoljca ;)
Link to comment

Evo, ja mogu da se zapijem sa Meklaudom i sve da platim!Šalu na stranu, sjajna trojka, svaka čast! Ja iz ubogog Kladova teško da šta mogu da pomognem, osim kupovine karte. Eto, izgubiću i neke časove zbog radnih dana, pa ću morati da nadoknađujem sve to... <_<

Link to comment

Svaka cast pre svega za Paramount Styles. Skot je definitivno opasan baja a svidja mi se i poredjenje sa Mark Laneganom. Nadam se da ces uspeti da dovedes i Solulsavers. Iskreno se nadam da cu posetiti barem jedan koncert. Samo napred. :thumbsup:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...