Jump to content
alamo

PopDepresija koncerti

Recommended Posts

alamo

hvala lepo <3 jedno (kratko) vreme ložio sam se da bi sokoj mogao da podrži i da tako skupim pare za vinil, ali ništa od toga. troškovi usput i cd je realnost i bolje od toga ne mogu za sada. cd će te čekati ;)

Host
On 21.9.2018. at 8:48, alamo said:

3. novembar :: Elp :: The Nightingales (UK)

9. novembar :: Elp :: Sara Renar (CRO)
24. novembar :: Elp :: 21 vek (MKD) + Triko

30. novembar :: Amerikana :: Kralj Čačka

11. februar :: Elp :: Algiers (US/UK)

:isuse: 

alamo

Pop Depresija i Kišobran vas pozivaju na koncert britanskih punk-rock veterena i jednog od omiljenih bendova Johna Peela, The Nightingales, koji će premijerni nastup u Srbiji imati u subotu 3. novembra u Elektropioniru.

Nightingales-FB-3.jpg

Ulaznice na koncert će se prodavati na Spratu (iznad Zaokreta) i u Šikarici po ceni od 500 dinara, na dan koncert i na ulazu u klub cena karte će biti 700. Karte su u prodaji od subote 20. oktobra.

Nastali još davne 1979. u Birmingemu, The Nightingales prate umetničku viziju harizmatičnog Robert Lloyda, lidera i pevača benda. Imali su kultni status početkom osamdesetih, muzička štampa ih je obožavala, a bili su redovni gosti u emisijama Johna Peela.

Snimili su mnoštvo odličnih singlova, manje-više svaka pesma koju su objavili bila je “Single of the week”, a Peel ih je vukao na razne festivale po celoj Evropi. Imali su tu čast da su bili predgrupa velikanima kao što su Bo Diddley i Nico.

Krajem osamdesetih samo su prestali da postoje, a tu i tamo svirali su retke koncerte. A onda su rešili da se “uozbilje”! Lloyd je finalizovao postavu sa fantastičnim muzičarima, kao što su Andreas Schmid (Faust) na basu, Flis Kiton na bubnjevima (ex Violet Violet) i gitarista James Smith koji je nastupao sa Damom Suzukijem.

Od restarta karijere bend je obajvio šest sendominčera, 2 EP-a i šest studijskih albuma, svirao po Evropi i Americi više puta, bio pozivan na prestižne festivale i svirao svuda gde su hteli.

Zanimljivost za the Nightingales je da se tokom cele karijere pridržavaju nekih bitnih stavri: jedan album – jedan izdavač, bez menadžera, bez booking agenta, svi žanrovi su podjednako važni, svi koji vole muziku su dobrodošli. U poslednjih godinu dana objavili su mini album “Become Not Becoming” (2017), split singl sa genijalnim Vicom Godardom “Commercial Suicide Man” i album “Perish The Thought”, koji promovišu na ovoj turneji.

Nema više bendova kao što su The Nightingales, to je sasvim sigurno.

alamo

Stigli su najzad diskovi Klavirskog neba, ako ima zainteresovanih (pored onih koji su se već javili i kojima čuvam njihove primerke) javite se na popdepresija@gmail.com. Cena je 500rsd ili za ljude sa PPP (ako vam je 500 puno)  koliko želite...
Kada podelim izvođačima njihove primerke ostaće oko 150 da se prodaje, znači biće dovoljno za sve ;)
klavirskoneboCDslide-660x350.jpg?1541441

Ras

Uživam u svom parčetu Klavirskog neba - nema razloga da to i drugi ne čine, album je izvanredan!

alamo

Hvala Ras, baš sam puno vremena i truda uložio u sve to i nije mi žao. I posebno sam srećan što se forumašima dopalo <3

Još jedan PD koncert u najavi:
- 21 vek + Triko /Subota 24. novembar 21h/ :: Elektropionir :: 500rsd
Obožavam ove lude Makedonce, a 21 vek ubija.

alamo

Dve godine od izlaska debitantskog albuma "Zemlja snova", Kralj Čačka predstavlja svoj drugi studijski album "Spusti svetlost na put" u izdanju Pop Depresije. Na albumu se nalazi 12 pesama, snimljenih tokom proleća i leta 2018. u Down There Studiju na Novom Beogradu. Neke od pesama dugo su već na repertoaru Kralja Čačka u raznim verzijama (Pad u Ljigu, Stoj Kolega), više njih je tokom poslednjih godina izbilo u prvi plan (Spusti svetlost na put, U Istanbul, Mama kupi mi propeler, Nizbrdo pravo, Zašto su tvoje oči prazne), a neke su potpuno nove, nastale tokom 2018. godine (Sklonio sam se od ljudi, Rolaj, Svetle stvari). Smatramo da ovaj izbor pesama na najbolji način odražava šta je Kralj Čačka danas kao pesnik, autor i muzičar. Za besplatno preuzimanje sa Bandcampa-a kliknite na Buy i upišite "0", ko želi da plati - hvala unapred! Besplatno preuzimanje biće dostupno do kraja godine.

http://www.popdepresija.com/?p=7525
https://popdepression.bandcamp.com/album/kralj-a-ka-spusti-svetlost-na-put

alamo

Jon Spencer & The HITmakers

JON SPENCER (Pussy Galore, Boss Hog, The Jon Spencer Blues Explosion, Heavy Trash) vokal & guitar.

SAM COOMES (Quasi, Heatmiser, Elliot Smith) synths & vocals.

M. SORD (M.Sord, No Monster Club) drums.

BOB BERT (Sonic Youth, Pussy Galore, Bewitched, Knoxville Girls, Chrome Cranks, Lydia Lunch Retrovirus) trash.

20.03. Ljubljana - Kino Šiška
21.03. Belgrade - SubBeerni Centar
22.03. Zagreb - Vintage Industrial Bar

wayfaring stranger

Kao jedan od ona dva mapetovca sa balkona, moram da podelim price kojih sam se setio, a vezane za Spencera. 

1. 1992 ili 1993, inflacija na maksimumu, ispred SKCa prodajna izlozba ploca. Naletim posle predavanja da vidim sta ima, kada kod Joce Pussy Galore - Right now za 1 DEM. Kazem mu, ostavi mi ovo, dolazim brzo. Kaze, ostavicu ti, ali ovo ionako niko nece da kupi. Odem do Vidikovca i vratim se po prvog Spencera u kolekciji. 

2. Isto pocetak devedesetih, saznam da Voja u NSu u svojoj prodavnici ima Pussy Galore - Groovy hate fuck/Feel good about your body. Pravac po plocu. Tamo Goja u radnji. Dobar dan, dobar dan. Ja dosao po plocu. Mogu li da cujem da vidim kako je ocuvana? Moze. Pustio Goja, prvi put cuo PG, kaze, dobro je ocuvana, samo je malo cudna muzika, a i produkcija. 

alamo

Ulaznice su u prodaji za Jon Spencer & The HITmakers:
Prvih 100 ulaznica dostupno je po promo ceni od 1.800 dinara.
Redovna cena biće 2.000 dinara.
Na dan koncerta, na ulazu u SubBeerni centar, ukoliko ih bude ostalo, koštaće 2.200 dinara.
Pretprodaja Šikarica, Ticketvision (ex Eventim) i DD Tickets.