Jump to content
IGNORED

Fragmentiranje


Caligula

Recommended Posts

on the topic, možda tebi i meni nije logično da neko momente fudbalske istorije doživljava kao umetnost,ali to ne znači da za njih ne treba da ima mesta na topiku i sankcionisati ih predstavlja arbitriranje o senzibilitetu.
... ne videh sankcionisanje nigde.Ako mislis da je touch postaviti na Fragmente seriju od nekoliko fotografija sa fudbalskim momentima - onda dobroZnam da sam najebao ako krene ekipa sa fuzbala na mene - bice vas vise i bicete jaci. A i drzite se zajedno, onako - navijacki. Ne radi se ovde o fuzbalu vec o formi topika, sto sam i objasnio.Na kraju - sta fali topiku "Fudbalski fragmenti" na odgovarajucem pdf-u - ako su vec serije louminus momenata neophodnost?
Link to comment
... ne videh sankcionisanje nigde.Ako mislis da je touch postaviti na Fragmente seriju od nekoliko fotografija sa fudbalskim momentima - onda dobroZnam da sam najebao ako krene ekipa sa fuzbala na mene - bice vas vise i bicete jaci. A i drzite se zajedno, onako - navijacki. Ne radi se ovde o fuzbalu vec o formi topika, sto sam i objasnio.Na kraju - sta fali topiku "Fudbalski fragmenti" na odgovarajucem pdf-u - ako su vec serije louminus momenata neophodnost?
ispravka, intervencija moderatora. mislim da ovakav topik može(mora) da živi i bez toga, tim pre što niko od onih koji na njemu postuju i još više onih koji ga čitaju nije imao nikakvih primedbi.još jednom da naglasim, ni po kom kriterijumu ne spadam u sportski/fudbalski nastrojene tipove,likovi sa mocinih slika mi ama baš ništa ne znače, ali u potpunosti mogu da razumem da nekomeodređeni posebni trenuci neke sportske priredbe mogu da izazovu emociju kao i nekom drugomscena iz filma ili predstave. ako misliš da o tome treba da raspravljamo, izvini ali to mogu smatratisamo kvazielitističkim.ako govorimo o količini, moraš mi takođe objasniti na koji način to ugrožava njegovu formu, sem uočima onih koji ovaj topik vide kao neku holy shrine u koju se ulazi pognute glave i uz izuvanje na ulazu.pozivanje na tradiciju (od tamo i ovde) takođe ne vidim kao bitan razlog, tradicije su tu da se menjaju (kreativnost tebi tako mila).sve u svemu, i dalje mislim da si potpuno neprimereno intervenisao i smatram da treba da pustiš ovaj topik da se razvija svojim tokom.
Link to comment
ispravka, intervencija moderatora. mislim da ovakav topik može(mora) da živi i bez toga, tim pre što niko od onih koji na njemu postuju i još više onih koji ga čitaju nije imao nikakvih primedbi.
Ja dobih par PM-ova zbog kojih sam i reagovao. Odakle tebi da niko nema primedbe?
... ali u potpunosti mogu da razumem da nekomeodređeni posebni trenuci neke sportske priredbe mogu da izazovu emociju kao i nekom drugomscena iz filma ili predstave.
To sam i sam potvrdio (prvi post na splitu) - dakle, ne znam odakle ti taj utsak.
ako govorimo o količini, moraš mi takođe objasniti na koji način to ugrožava njegovu formu, sem uočima onih koji ovaj topik vide kao neku holy shrine u koju se ulazi pognute glave i uz izuvanje na ulazu.
Uzmi pa citaj topik od pocetka - videces kako i na koji nacin radi. Ja se nisam izuvao na ulazu do sada, niti nameravam - ali imam neki filter i meru kada se nameracim da stavim post na Fragmente. I, da ne zaboravimo:
Samo da podsetim sve koji ostavljaju postove na jednom od najplemenitijih topika ikad - imajte u vidu da je ovo PDF umetnost i kreativnost.Hvala
.. pocelo je od misha, ali napumpavanjem ce premasiti slona - valjda zato sto sam se mesao u svoj posao.Mada, donekle si u pravu - mogao sam da sacekam jos malo, mozda bi sve proslo kao rukom odneseno - i ja ne bih ispao grbav.@Sherman: meni licno je cela ta macho prica oko fudbala gej, i to ne malo. Ali to sam samo ja. Edited by CowBoy
Link to comment
Ja dobih par PM-ova zbog kojih sam i reagovao. Odakle tebi da niko nema primedbe?
izvini što nemam pristup tvom inboxu. na PM primedbe mogao si reagovati i PM sugestijom dotičnom forumašu.
Ja sam to i potvrdio (prvi post na splitu) - dakle, ne znam odakle ti taj utsak.
sjajno, jedan razlog manje da ti mocini postovi smetaju.
Uzmi pa citaj topik od pocetka - videces kako i na koji nacin radi. Ja se nisam izuvao na ulazu do sada, niti nameravam - ali imam neki filter i meru kada se nameracim da stavim post na Fragmente.
odakle tebi da ja ne čitam topik od početka i da ne znam kako radi (isuse). upravo u ovoj opasci se krije i suštinskirazlog tvoje intervencije - suluda kvazielitistička fetišizacija jednog forumskog topika. ako ti danima smišljaš koja digitalna sličica s www neba je dostojna da se hiperlinkuje ovde, dozvoli da drugi ovaj topik možda tako ne doživljavajui postuju in a spur of a moment ono što ih tog trenutka čini nadahnutijim nego obično. pošto si preskočio onaj deo o tradiciji, kako god da je topik do sada (tamo i ovde) funkcionisao, kao i sa svakom tradicijom poželjno je uneti promene posle nekog vremena. zbog te kreativnosti, mocini postovi zaslužuju svoje mesto na PDFu koji tu reč ima u nazivu.
Link to comment
... i postuju in a spur of a moment ono što ih tog trenutka čini nadahnutijim nego obično.
... i tu dolazimo do moje poente.bold.Ako okacim seriju istorodnih slicica, ne radi se o trenutku nadahnuca (how poetic! sa sve nadlanicom na celu) vec o necem drugom - jer je u pitanju jedan-te-isti rafal. Sto nije u duhu "fetishizovanih" fragmenata.Niti je spontano, niti je fragment. Sem ako se ti ne smatras veteranom fragmenata pa vidis nesto sto ja ne vidim.
pošto si preskočio onaj deo o tradiciji, kako god da je topik do sada (tamo i ovde) funkcionisao, kao i sa svakom tradicijom poželjno je uneti promene posle nekog vremena. zbog te kreativnosti, mocini postovi zaslužuju svoje mesto na PDFu koji tu reč ima u nazivu.
... ok, onda je vreme za serije slika sa porodicnih slavlja - to je jos kreativnije, slozices se.Ti opet o tradiciji - a ja zapravo govorim o konceptu. Sto se Mocinih postova tice, ponavljam - niti sam neki brisao niti je bilo razloga za to. Samo sam dao malu (malu, sicucnu) sugestiju - iglu koja je ocigledno probusila balon sujete na PDF-u. Edited by CowBoy
Link to comment

ok, ako je problem u tome što postovi idu u seriji, a ne njihova tematika, oko toga se možemo i složiti.možda je jedino bilo primerenije da se sugestija prosledi PMom, pa ne bi bilo sumnji oko toga da li jeto bilo s namerom usmereno na nečiju sujetu, a ne bi li se dotični udaljio s topika.ja nemam razloga da verujem da ti je to bila motivacija, a čini mi se da posle ovih objašnjenja i mocinasujeta može da se umiri pa da se on vrati na topik. ako pak to nije moguće, ja ga neću dalje ubeđivati.

Edited by Gonzo
Link to comment
ok, ako je problem u tome što postovi idu u seriji, a ne njihova tematika, oko toga se možemo i složiti.možda je jedino bilo primerenije da se sugestija prosledi PMom, pa ne bi bilo sumnji oko toga da li jeto bilo s namerom usmereno na nečiju sujetu, a ne bi li se dotični udaljio s topika.
bold: potpuno si u pravu, moja greska. I da podvucem - ne radi se o Moci (jedan od duhovitijih forumasha ovde) niti se radi o mojoj ... hm ... netoleranciji prema fudbalu.Zaista sam dobio utisak da je topik u poslednjih nekoliko strana poceo da menja svoju prirodu - pa sam, mada tek posle pm-ova, i reagovao. Edited by CowBoy
Link to comment
kao prvo, zaobiđi me sa tim ličnim momentima, ako je tebi to razonoda, nađi si nekog drugog. on the topic, možda tebi i meni nije logično da neko momente fudbalske istorije doživljava kao umetnost,ali to ne znači da za njih ne treba da ima mesta na topiku i sankcionisati ih predstavlja arbitriranje o senzibilitetu.
mozes biti spokojan, previse si dosadan da bih tracila vreme na tebe.on the topic...opet gomila gluposti i izvrtanja, prvo probaj da ukazes na to kako je bilo koji post na fragmentima sankcionisan pa ces shvatiti sta si sve nalupetarao.
Link to comment

Mrzi me da citam temu, samo da podrzim Kauboja i nepodrzim Pussy, kao i da napomenem da neki od fotografa na doticnoj temi nisu samo "aspiring", cisto for the record. (To sto je Pussy u svojoj vec legendarnoj naobrazbi kriterijum i za umetnicke domete u fotografskom domenu je, valjda, tema za sebe). I, da, ako neko salje gluposti/bedastoce na Fragments, valjda je i to neko svedocanstvo o njima, pa im dodatna kritika nije potrebna. Da sam ja Kauboj, takvi postovi bi jednostavno nestali, kao i pokusaji diskusije na tu temu. Hebo demokratiju u umetnosti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...