Jump to content
IGNORED

Fragmentiranje


Caligula

Recommended Posts

po tom kriterijumu [kreativnost] ni jedan jedini post od svih natalozenih ovde ne pripada.
Vrednost ovog topika je (mozda gresim) u postovanju linkova/slika/zvuka koje zelimo da podelimo sa drugima. Uvek sam imao utisak da je ovo jedan od najspontanijih topika, najneoptereceniji formom.Prema tome, poprilicno je kreativan - i onaj tamo bio, i ovaj ovde.
očigledno je da čovek misli na moje postove, pa eto neka ih obriše slobodno...glupo je da se zbog jedne trule jabuke srozava nivo "jednog od najplementijih topika ikad"
Moco, nisam nista brisao niti mi je namera. Kao sto rece Ulis
Moco, ovo poslednje je Harstov gol ili "gol" protivu Nemaca 1966?Čista umetnost.
... dakle nije problem u sadrzaju vec u kvantitetu - moja je sugestija da ne zagusimo topik jednom temom, jer to nije u njegovom duhu. Ispravite me ako gresim:) A da je jedan od najplemenitijih ikad - za mene (pre svega kao citaoca ovog topika, postavio sam u zivotu tek tri-cetiri fragmenta) u svakom smislu jeste.edit: i nemoj o trulim jabukama, znas i sam da je to besmislenoBtw, vodjenje ovog PDF-a sprovodim vrlo liberalno, uz minimalne intervencije ovog tipa - jer bi drugacije bilo besmisleno. Odnosno, ovo mi je prvi put da dajem ovakvu sugestiju. Edited by CowBoy
Link to comment

ha, ha....najplemenitiji' ili sta si vec napisao, sta ti to znaci? nevin u svojoj intenciji, iskren, spontan???pa ako je to sto si mislio onda je sve to ,uz trenutak inspiracije, secanja, kao madelene...i cak mislim da fragments kao topic uopste ne treba da imaju ni trunke kreativnosti i umetnosti u sebi/ma sta to ti podrazumevao/ vec upravo sto im i ime govori fragment iz secanja ili trenutnog osecanja, licni dozivljaj , statement zabelezen u slici ili reci, kakavo crno umetnicarenje kakvi bakraci.zato mu mozda i nije mesto ovde, na plemenitoj umetnosti koja zaparlozena i zapustena egzistira uz stojicku strpljivost forumskih aspiring fotografa.moco, meni se bas svidjaju te tvoje vintage -da-ti-se-zaustavi-dah-ekspresije...a sto se tice liberalnog sprovodjenje, pa kako inace drugacije? umetnost ne poznaje granice i ne trpi limite, ako nisi znao.

Edited by PussyGalore
Link to comment
ha, ha....najplemenitiji' ili sta si vec napisao, sta ti to znaci? nevin u svojoj intenciji, iskren, spontan???pa ako je to sto si mislio onda je sve to ,uz trenutak inspiracije, secanja, kao madelene...i cak mislim da fragments kao topic uopste ne treba da imaju ni trunke kreativnosti i umetnosti u sebi/ma sta to ti podrazumevao/ vec upravo sto im i ime govori fragment iz secanja ili trenutnog osecanja, licni dozivljaj , statement zabelezen u slici ili reci, kakavo crno umetnicarenje kakvi bakraci.zato mu mozda i nije mesto ovde, na plemenitoj umetnosti koja zaparlozena i zapustena egzistira uz stojicku strpljivost forumskih aspiring fotografa.moco, meni se bas svidjaju te tvoje vintage -da-ti-se-zaustavi-dah-ekspresije...a sto se tice liberalnog sprovodjenje, pa kako inace drugacije? umetnost ne poznaje granice i ne trpi limite, ako nisi znao.
ja mislim sve suprotno od pusi. :D
Link to comment
a sto se tice liberalnog sprovodjenje, pa kako inace drugacije? umetnost ne poznaje granice i ne trpi limite, ako nisi znao.
Pussy, interesantno - ponovila si moje reci ali tako da si im dala upravo suprotno znacenje od onoga koje imaju.Niti sam pominjao umetnicarenje, niti nekakve uzlete - za koje i sama znas da su mi mrski - pricali o tome vise puta.A kreativnost - pa ne u smislu obrade medija - jer linkovi obicno stoje sami ili sa malim obrazlozenjem - vec kreativnost u smislu toka topika, gde cesto jedan fragment utice na sledeci, a odmah zatim pojavi se novi koji se ne nadovezuje ni na jedan prethodni. Ako si moju sugestiju shvatila kao priliku za malo besmislene gimnastike - izvini. Nisam to zeleo.Mislim upravo kao Gonzo:
of whatever touches your souli tacka. -_-
... gde topik i funkcionise vec godinama. Ako krenemo sa postavljanjem serija neceg sto nam je dotaklo dusu - to vise nije tuoch vec galama. I jos jednom - nije mi bila zelja da pokvarim stvar. Ako znas nekoga ko bi bolje vodio ovaj PDF, daj predlog i coveka - rado cu mu ustupiti ovu privilegiju. Edited by CowBoy
Link to comment
Ako si moju sugestiju shvatila kao priliku za malo besmislene gimnastike - izvini. Nisam to zeleo.Mislim upravo kao Gonzo:... gde topik i funkcionise vec godinama. Ako krenemo sa postavljanjem serija neceg sto nam je dotaklo dusu - to vise nije tuoch vec galama. I jos jednom - nije mi bila zelja da pokvarim stvar. Ako znas nekoga ko bi bolje vodio ovaj PDF, daj predlog i coveka - rado cu mu ustupiti ovu privilegiju.
neverovatno, nije to samo kod tebe, vec i kod nekolicine vas plemenitih moderatora, ako vam covek malo zavrne usi nadjite boljeg...meni je vec dosta da se gombam sa musicavim galamdzijama.ako si vec plemenit moderator i to radis iz velike ljubavi prema umetnosti, volis da dilujes sa ljudima, strpljiv si, pun razumevanja ne shvatam tvoju reakciju , a jos manje zasto si se latio posla kome nisi dorastao/?/?ako si video da topik ide smerom koji ne zadovoljava tvoje kriterijume onda si moga to suptilnije da usmeris inkriminisanoj , ocigledno clueless osobi i spasio plemenitost."A kreativnost - pa ne u smislu obrade medija - jer linkovi obicno stoje sami ili sa malim obrazlozenjem - vec kreativnost u smislu toka topika, gde cesto jedan fragment utice na sledeci, a odmah zatim pojavi se novi koji se ne nadovezuje ni na jedan prethodni." no pun intended, naravno..... Edited by PussyGalore
Link to comment
to vise nije tuoch vec galama.
ok, shvatio sam poruku...evo, izvinjavam se svima koje sam probudio i predlažem da se stvari vrate u kolotečinu/san, plemenitost topika je već ozbiljno dovedena u pitanje.@Ulis to je to! ako pitaš engleze - jeste, ako pitaš nemce - nije...podesća to malo i na ovu raspravu. eto kako se umetnost i život (forumski) neki put sretnu na sporednom prašnjavom putugoodnight and good luck
Link to comment
neverovatno, nije to samo kod tebe, vec i kod nekolicine vas plemenitih moderatora, ako vam covek malo zavrne usi nadjite boljeg...meni je vec dosta da se gombam sa musicavim galamdzijama.
Pazi, pussy - ako mi neko skoci na glavu samo da bi mi skocio na glavu - prvo sto cu da pomislim je: "sta meni treba ovo?"
ako si vec plemenit moderator i to radis iz velike ljubavi prema umetnosti, volis da dilujes sa ljudima, strpljiv si, pun razumevanja ne shvatam tvoju reakciju , a jos manje zasto si se latio posla kome nisi dorastao/?/?
Opet se projektujes. Tvoj tok misli nije i moj - dakle, niti mislim da sam plemenit, niti ovo radim iz velike ljubavi prema umetnosti, niti tvrdim da sam pun razumevanja - naprotiv. Ali evo, reagovao sam na ovaj nacin prvi put za dve godine na PDF-u koji uredjujem - i Pussy je jedva docekala priliku za malo mentalne gimnastike koja je sama sebi cilj.
ako si video da topik ide smerom koji ne zadovoljava tvoje kriterijume onda si moga to suptilnije da usmeris inkriminisanoj , ocigledno clueless osobi i spasio plemenitost.
Evo jos gimnastike.Moja sugestija je bila: ne gusiti topik serijama.Ako imas nesto protiv te sugestije, reci - nemoj meni da kenjas po glavi, nema potrebe. Btw, na svaki postavljeni fragment obicno je tridesetak onih koji procitaju/prate. Dakle, ljudi citaju/gledaju fragmente. Ja svracam cesto - da citam/gledam uglavnom. Nije chit-chat. Ako treba da postane chit-chat, ja ne zelim da ucestvujem u toj raboti.Koliko sam shvatio, deo o kreativnosti nisi skapirala. Nebitno. Edited by CowBoy
Link to comment
ok, shvatio sam poruku...evo, izvinjavam se svima koje sam probudio i predlažem da se stvari vrate u kolotečinu/san, plemenitost topika je već ozbiljno dovedena u pitanje.
Stvarno ne shvatam... Pa, Moco, upravo sam zbog tvojih postova učestao otvaranje onog (ovog) topica...Učestalo pojavljivanje slika sa "temom" vezanom za "fudbal" bilo mi je pravo osveženje. I to, kao i slike tih glumica, doživeo sam kao odraz jednog tananog Putovanja forumaške duše kroz lični pejzaž svega što ju je dirnulo, makar samo u tom trenu što brzo pređe u novi minut, u novi dan. Razglednice iz središta ili sa ruba. Iz Raja ili iz Pakla... Moco, ti nalaziš nešto novo.
Link to comment
ok, shvatio sam poruku...evo, izvinjavam se svima koje sam probudio i predlažem da se stvari vrate u kolotečinu/san, plemenitost topika je već ozbiljno dovedena u pitanje.
Da ga jbm, topik tog tipa od 780 postova, pogledan tridesetak hiljada puta i koji traje u kontinuitetu vec dve godine (odnosno, mnogo vise) tesko je nazvati sanjivim. Edited by CowBoy
Link to comment
Mislim upravo kao Gonzo:QUOTE (Gonzo @ Apr 20 2009, 10:05) post_snapback.gif of whatever touches your souli tacka. -_- ... gde topik i funkcionise vec godinama. Ako krenemo sa postavljanjem serija neceg sto nam je dotaklo dusu - to vise nije tuoch vec galama. I jos jednom - nije mi bila zelja da pokvarim stvar. Ako znas nekoga ko bi bolje vodio ovaj PDF, daj predlog i coveka - rado cu mu ustupiti ovu privilegiju.
um, možda nisam bio dovoljno jasan, ali nemamo isto mišljenje. želeo sam da naglasim ono whatever, nekom je to pesma, nekom slika, nekom fudbal.ne mislim da tu treba da se interveniše. a touch je ovde u značenju dodira, a ne količine, tako da upisujem još jedan plus na listuonih koji misle da je tvoja intervencija sasvim subjektivna i nepotrebna.i još jedan plus na listu onih koji misle da su mocini postovi na ovom topiku osveženje.
Link to comment

kada bi bar jednom razmislio svojom glavom, umesto da posrces misljenje nekog ko ti se u tom trenutku cini kul, shvatio bi da moderator i nije pokusavao da bude arbitar ukusa, vec da temu usmeri ili moderira, kao sto i dolikuje.meni npr nikako nije logicno da gledam fudbal na fragmentima, eto im ceo sport pa nek se tamo sire i otvaraju sportske fragmente.

Link to comment
kada bi bar jednom razmislio svojom glavom, umesto da posrces misljenje nekog ko ti se u tom trenutku cini kul, shvatio bi da moderator i nije pokusavao da bude arbitar ukusa, vec da temu usmeri ili moderira, kao sto i dolikuje.meni npr nikako nije logicno da gledam fudbal na fragmentima, eto im ceo sport pa nek se tamo sire i otvaraju sportske fragmente.
kao prvo, zaobiđi me sa tim ličnim momentima, ako je tebi to razonoda, nađi si nekog drugog. on the topic, možda tebi i meni nije logično da neko momente fudbalske istorije doživljava kao umetnost,ali to ne znači da za njih ne treba da ima mesta na topiku i sankcionisati ih predstavlja arbitriranje o senzibilitetu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...