Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Vejavica, saobracaj u prekidu ili samo sto nije, autobusi ne rade, kad ce ne zna se, radi se o putu Cetinje - Budva, zaglavljeni automobili, ljudi iz njih, ljudi iz autobusa, zimsko vece, nervoza pred praznik, taj rad.

Bracni par, OK ljudi, putuju iz Beograda, imaju vikendicu na moru, starost tu negde 40 - 45, stanem, ljudi skolovani, pismeni, povezem sa sve prtljagom, ne volim da pricam sa ljudima koje povezem, posle saopstavanja najnuznijih podataka, netrazenih, kuda idu, odakle su, vozim, cutimo, palim cigaretu, 'molim vas da ne pusite, strasno mi smeta dim, supruzi takodje...'

Sledi, zamalo, predavanje o neuvidjavnosti pusaca i stetnosti pusenja...

 

vidi se da si human covek, na tvom mestu ja bih im odrzao predavanje o prednostima hodanja po cistom hladnom vazduhu i izbacio bih ih napolje bez grize savesti :D

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Realno, te zabrane su do jaja. Već godinama purnjam napolju i to mi je skroz ok. Pušim manje, ta getoizacija pušača nekako zbližava pa ispred kafića zbog upaljača ili same činjenice da stojite napolju upoznaješ mnogo zanimljivog sveta i opasnih cica, uz pljugu na poslu saznaš i gde đavo spava, nekako se razdvoji žito od kukolja. jedini je problem što će po klubovima i posećenim kafižima umesto duvanskog dima krenuti da smrde ljudi. Al jbg.

Link to comment

Pa problem je upravo u tome što ako izađeš ispred kafića da popušiš cigaretu na -5, ti ne uživaš u toj cigareti nego zadovoljavaš puku potrebu za nikotinom.

Pušači uglavnom ne puše zato što moraju, nego zato što u tome uživaju, a cvokotanje na -5 ispred kafića nije uživanje. Zato je besmisleno sedeti u kafani i pušiti ispred nje.

Pa onda je cela ova rasprava zapravo besmislena. Ja cu da kazem da nije besmisleno sedeti u kafani i zapaliti koju negde na otvorenom.

Link to comment

Realno, te zabrane su do jaja. Već godinama purnjam napolju i to mi je skroz ok. Pušim manje, ta getoizacija pušača nekako zbližava pa ispred kafića zbog upaljača ili same činjenice da stojite napolju upoznaješ mnogo zanimljivog sveta i opasnih cica, uz pljugu na poslu saznaš i gde đavo spava, nekako se razdvoji žito od kukolja. jedini je problem što će po klubovima i posećenim kafižima umesto duvanskog dima krenuti da smrde ljudi. Al jbg.

+ koliko 'oces.

 

I nije problem u getoizaciji, koliko u agresivnosti: problem nepusaci/pusaci postojao je odvajkada, bas kao sto se odvajkada znalo da je pusenje stetno, da bi se poslednjih 20-ak godina u poplavi svekolike PCjevstine nakacila i nepusacka.

Ide cak dotle da se pusenje proglasava nekulturnim, anticivilizacijskim, skoro pa genocidnim...

Problem se resavao kako se resavao, kod takozvanog pristojnog sveta prema uzansama dobrog ukusa i onog nepogresivog 'ne cini drugima ono sto ne bi da drugi cine tebi', ali danasnja moderna i novokomponovana antipusacka kampanja poprima pomalo gadnjikava obelezja onih trezvenjackih a la Salvation Army akcija...

 

Pa jebote, niko iole pristojan nece da zapali tamo gde su deca, svako iole pristojan ce da pita za dozvolu da zapali tamo gde je situacija iole dvosmislena, bas kao sto ce svako iole pristojan da da dozvolu za zapaliti ili objasniti da to ne bi bilo zgodno iz opravdanih razloga...

Ljudi sa kojima se druzis, pusaci ili nepusaci, pretrpece zarad druzenja necije pusenje/nepusenje u meri u kojoj im je do druzenja stalo, pametni odrasli ljudi mogu da se sloze i dogovore oko svega, pa i izdrzati to malo trovanja bezopasnijeg nego sto je nekoliko sati u Pancevu ili setnje beogradskom ulicom  29. novembra.

 

Inace, podrzavam zabranu pusenja u takozvanim javnim prostorijama kao sto su drzavna nadlestva, domovi zdravlja (u kojima se za pristojne ljude to podrazumeva), ali zasto dirati kafane jebemliga...

Link to comment

Polako, polako, moj kum osam godina nije pomišljao na cigaru, a onda jedno veče zapali iz čistog zezanja... Evo ga na paklici.

 

Ja se neki dan iznenadih da sam vec skupio 6-7 godina bivsepusackog staza. Ne verujem da cu se ikada ponovo okliznuti. Cak i sada mi se desi da na sekund pozelim da povucem dim al je sad bas laganica odupreti se tome. Pomislis na bilo sta drugo i dve sekunde kasnije zema zelje

 

Kad sam prestao inspirisao sam i najboljeg drugara pa je i on prestao. Posle nekih godinu dana car mi donosi neke cokoladne cigare da probamo iz zezanja Naravno relativno brzo posle toga on je ponovo propusio i purnja i danas

 

bivsi su uvek najgori :P bilo da je rec o komunistima, pusacima, pijancima :P

 

To sam i ja redovno pricao pre nego sto postadoh bivsi :)

 

A smaranje za dim je opravdano jer nam vise smeta nego nepusacima. Ume bukvalno da gusi.

Edited by katamaran
Link to comment

 

To sam i ja redovno pricao pre nego sto postadoh bivsi :)

 

A smaranje za dim je opravdano jer nam vise smeta nego nepusacima. Ume bukvalno da gusi.

 

pa naravno da si prestao da pricas kada si postao bivsi a kao sto se zna, najgori su bivsi, neces valjda o sebi da govoris da si najgori :P

 

mada, kada u pravu je dig za nesto, duvanski dim ume bas da bude gadnog smrada ali jos gori je smrad ljudi jer nema duvanskog dima da ga neutralise svojim smradom.

Link to comment

 ali danasnja moderna i novokomponovana antipusacka kampanja poprima pomalo gadnjikava obelezja onih trezvenjackih a la Salvation Army akcija...

 

 

Pre mesec-dva sam u Australiji bio potpuno zgrožen nivoom bolesti antipušačke histerije. Maslinastozelene pakle pljuga sa slikom neke kuge koja zauzima 80% pakle i brendom koji je otkican nekim Arial fontom jer valjda brendiranje mami djecu da puše zlu drogu. Pab sa skroz otvorenim prozorima u superprometnoj ulici kojom prolaze gas guzzlers od osamsto petsto miliJona kubika. Pušenje je zabranjeno u krugu od 4 metra oko paba. Bol. Umobol.

Link to comment

Pre mesec-dva sam u Australiji bio potpuno zgrožen nivoom bolesti antipušačke histerije. Maslinastozelene pakle pljuga sa slikom neke kuge koja zauzima 80% pakle i brendom koji je otkican nekim Arial fontom jer valjda brendiranje mami djecu da puše zlu drogu. Pab sa skroz otvorenim prozorima u superprometnoj ulici kojom prolaze gas guzzlers od osamsto petsto miliJona kubika. Pušenje je zabranjeno u krugu od 4 metra oko paba. Bol. Umobol.

 

:0.6:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...