Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Pre par dana krenula je priča o tome kako je novi zakon o pušenju (duvana) koji se priprema previše radikalan, da će se ugostiteljski objekti svi redom zatvarati ako unutra zabrane pušenje, kako će to samo pogoršati ekonomsku krizu kod nas, kako se ovim zabranama krše ljudska prava i još gomila besmislica koje se iznose u, manje više, svakoj državi pred donošenje ovakvih zakona.Međutim ono što bode oči jeste kampanja, u okviru koje je i gorenavedeni sajt, i koja se iznenada pojavila i raširila i vreba iza svakog ugla. Tako su npr. postavljeni štandovi za prikupljanje potpisa ali ljudi koji rade na štandovima ne čekaju da se ljudi sami odazovu nego spopadaju ljude po ulici, postavljen je sajt odozgo gde se nalazi OGROMAN broj ugostiteljskih objekata u kom se inicijativa može potpisati. Takođe na sajtu možemo da vidimo da su peticiju podržale "javne ličnosti" ali i da su je potpisali sportisti (!!!!).Takođe obaveštenje na sajtu vrlo perfidno izbegava stvarnu svrhu inicijative govoreći o jednakosti, o gradovima bez kafića (!!!) i o tradicionalnim mestima za uživanje duvanba (!!!!). Osim toga sajt se pojavljuje i u google oglasima što dodatno košta.Dakle sve to deluje previše organizovano i skupo za "narodnu inicijativu" kakvim se nazivaju. Koliko mi se čini iza toga stoji nešto mnogo veće a čini mi se da se to nešto veće zove "menadžer" Peconi i ostala duvanska bratija koji su se već dokazali početkom godine u skupštini.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bila na sajtu www.zastitaumestozabrane.comAuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, koja je ovo pro-pusacka kampanja.Joj sto mrzim kad pricaju "kako je to reseno u svetu", u 90% slucajeva to su budalastine, nema veze sa "svetom".A jos vise mi izlaze ospice od zamene teza - ne radi se o tome da se zabrani pusenje na javnim mestima nego daj da ucinimo nesto da ne zatvore kafane. Ko uopste prica o zatvaranju kafana???Svaki uspeli pokusaj da se suzi krug oko pusaca je odlican u nastojanju da se naciji sacuvaju pluca. Sada je "u svetu" lako da se sprovedu slicne mere jer su nepusaci u brojcanoj nadmoci. U Srbiji je drugacije (pusi vise od pola nacije) i verujem da je duvanska industrija takodje naucila na greskama na primerima "u svetu" pa je sada gerila preobucena u "narodni pokret".Bilo kako bilo smatram da je NEOPHODNO pusacima u kafanama obezbediti stolove na svezem vazduhu ili KOMPLETNO odvojenu prostoriju. Ona kobajagi resenja kada se u pola sobe pusi a u pola ne pusi su smejurija. Dim kao zna da stipa za oci samo ove u pusackom delu sobe?Inace kao osoba koja vec preko 10 godina ne boravi u zadimljenim prostorijama i danima ni ne prodjem pored nekoga ko pusi, mogu da osetim u saobracaju kada stojim na semaforu ako neko u kolima u neposrednoj okolini pusi. Pored svih onih izduvnih gasova duvanski dim ubedljivo najvise smrdi.PS. Joj moram jos i ovo da dodam:

Negde posle 1/3 ovog klipa pocinju intervjui. Strasno. Moja prava, moj zivot, platio sam hocu da klatim, slobodna zemlja, ludi provod u Srbiji... Bla bla bla. Sta ove intervjuisane ovce ne kapiraju je da su oni tu samo zbog para... Duvanska industrija zivi od takvih. Kakva prava, kakve slobode, kakve trice i kurcine ?. Jedan jedini cilj koji akcija "zastita umesto zabrane" ima je da duvanska industrija vadi fleke na poslednjim bastionima nikotinskog kaslja. Edited by Viloticka
Link to comment
Inace kao osoba koja vec preko 10 godina ne boravi u zadimljenim prostorijama i danima ni ne prodjem pored nekoga ko pusi, mogu da osetim u saobracaju kada stojim na semaforu ako neko u kolima u neposrednoj okolini pusi. Pored svih onih izduvnih gasova duvanski dim ubedljivo najvise smrdi.
Nos da osiguraš pa da mlatimo pare...
Link to comment

Sve je dopusteno (osim ako nije zakonom kaznjivo, pa i to) ali sta je korisno?mislim meni, hvala jasno - zna se kome je korisno (Glorfindelu :wicked:) duvanskoj industriji i pusachkom lobiju.hocu reci - nista strasno, secam se da je prilikom diskusije o slicnom/istom zakonu u Francuskoj krenula IDENTICNA buka - zamislite TEK francuske kafee bez cigareta:8490~Cafe-et-Cigarette-Paris-1925-Posters.jpgi sta je bilo - nista, chicha micha i gotova pricha, malo se bunili, cak ni kaznjavanja nije bilo mnogo ugostiteljski biznis NIJE UOPSTE imao stete (i sami pobornici ideje anti-zakon su se iznenadili) nepusacima lepse, hrana ukusnija, svez vazduh za svetrebalo je, narvno poraditi po pitanju infrastrukture i organizovati mesta, grejanje, ventilaciju i sl. ali nije bilo uopste tako tesko kao sto se mislilo.Luxembourg je izuzetak, napravili su iznimku da se ne moze pusiti tamo gde se sluzi hrana, tako da zabrana vazi za vreme rucka i za vreme vecere a u medjuvremenu moze da se pusi (u nekim restoranima/kafeima)

Link to comment

Ovde (u Torontu, možda Ontariju?) je zabranjeno pušiti u kolima u kojima se voze deca (mislim da je zakon već neko vreme na snazi). Govori se da će uskoro biti zabranjeno i pušenje na stanicama javnog prevoza (na ulici, gde nema "kućice"; u "kućicama" je već zabranjeno). U svim zatvorenim javnim prostorijama već godinama nema pušenja. Ni ovde a ni u Montrealu ne vidim da je ijedan ugostiteljski objekat propao, mada je drame itekako bilo. Javne zgrade često ističu znakove koji mole pušače da ne puše na X metara od zgrade, mada to skoro niko ne poštuje. Lično, nadam se da će uskoro zabraniti i purnjanje na ulazima u zgrade, jer svaki put kad ulazim ili izlazim iz bilo koje javne zgrade/stanice metroa itd. moram da prolazim kroz ybne. dimne zavese.

Edited by crveni autobus
Link to comment

Meni se inicijativa jako sviđa tako da me ne zanima naročito ko stoji iza nje. Potpisao naravno.Predlaže pravo nepušačima da žive bez duvanskog dima, ali zato pušeče ne tretira kao gubavce koji bi trebali po kakvim katakombama da se okupljaju.Zato bi zamolio topic startera da mi objasni šta mu to u samoj inicijativi toliko smeta osim naslućivanja ko stoji iza svega?

Link to comment
Meni se inicijativa jako sviđa tako da me ne zanima naročito ko stoji iza nje. Potpisao naravno.Predlaže pravo nepušačima da žive bez duvanskog dima, ali zato pušeče ne tretira kao gubavce koji bi trebali po kakvim katakombama da se okupljaju.Zato bi zamolio topic startera da mi objasni šta mu to u samoj inicijativi toliko smeta osim naslućivanja ko stoji iza svega?
meni se inicijativa svidjala dok nisam poslusao sta selebritiji na njihovom sajtu misle o tome. kad sam cuo kuburu kako gnoji o drzavi koja ga tera da pusi u stanu u kom mu je njegovo dete, teo sam da se izbljujem. ko te tera, bolidu?! i mbm je proizvela slican efekat.
Link to comment
meni se inicijativa svidjala dok nisam poslusao sta selebritiji na njihovom sajtu misle o tome. kad sam cuo kuburu kako gnoji o drzavi koja ga tera da pusi u stanu u kom mu je njegovo dete, teo sam da se izbljujem. ko te tera, bolidu?! i mbm je proizvela slican efekat.
Srećom nisam naleteo na Kuburu i MBM, al ni oni nemaju veze sa suštinom same inicijative. Ostajem pri stavu da je priča dobra.
Link to comment

Ha ha ha, po pozdravio vas BAT, Filip-Moris i ekipa. Znao sam da ce biti neceg ovakvog odmah nakon 2000. cim sam video da te firme dolaze u Srbiju...Duvanska industrijo, dabogda bankrotirala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...