Jump to content
IGNORED

Rečnik narodnih pogrdnih naziva


Aleksija

Recommended Posts

  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    86

  • bus

    60

  • le petit nicolas

    48

  • mammy two shoes

    29

Zucne rasprave oko Srba i Srbijanaca da ne pominjem. :)
Кад смо код тога, да ли у ову зб(и)рку спадају геак и геџа, те Геџа?
Ma ne mislim na faćkalice (al nek Paće i njih doda!!), nego prosto žene kojima je životna misija da se udadu™. :D
Кад се двоје узму, да ли им одмах требају инвалидска колица, пошто су сад узетирж? :huh:Стање: 865. Edited by расејан
Link to comment
Ne znam di je topik za psovke, ali juče sam prvi put čuo (od starijeg prodavca kokica) izraz Pička te pojela, ali ne kao psovku već više tepanje, kao ono Svaka ti dala.
Jos ako ima picku k'o sajkacu...Od narodnog, centralna Srbija: ima picku k'o sajkacu...@ rasejan:Gedza, poreklo izraza neispitano, skoro sigurno se radi o carsijskoj, palanackoj varijanti oslovljavanja seljaka koji dolaze u grad. Izraz rodjen u trgovackim i ciftinskim krugovima palanki po Srbiji, kao 'vidi gedzu, 'oce i on...'Prihvatili ga i oficiri srpske vojske, sa izvedenicama gedzovan, gegula....Suprotna strana, seljak se brzo svemu prilagodjava, ga prihvatila i uzvratila u smislu 'da te gedza zajebe', tj. pokaze ti...Izraz usrao Dobrica Cosic.
Link to comment
@ rasejan:Gedza, poreklo izraza neispitano
Мени варијанта геак тако звучи на грчко геа, тј геак би био земљостругар, сељак. Не би била ни прва ни последња грчка реч која се код нас одомаћила мимо научних путева, нпр кефало, папуча.
Link to comment
Мени варијанта геак тако звучи на грчко геа, тј геак би био земљостругар, сељак. Не би била ни прва ни последња грчка реч која се код нас одомаћила мимо научних путева, нпр кефало, папуча.
Ima smisla, ali, bojim se samo na prvi pogled: znam zasigurno da su izmedju 2 svetska rata, pocetkom tridesetih najvise, grcki nadnicari gastarbajtovali po juznoj Srbiji, pa i do Jagodine, po selima naravno. To nije drustveni sloj koji radja sofisticirane 'gea' izraze, a i sam izraz je kudikamo stariji (mozda uticaj cincara u 19. veku?). Gulanfer, urbano, cesto korisceno u neka vremena, u smislu mangup ali nize klase. Rec je, interesantno, tursko/persijska, a da cija bi bila, i jedno od znacenja, izvornih, joj je bilo i homoseksualac.Zevzek, blesavko, trapavko, glupak, opet tursko/arapskoEdit: upotrebih na jednom drugom topiku i ne razmisljajuci: balavurdija. Edited by woodooinstalater
Link to comment
badavadžijakurolomka
Додао шта је досад фалило, и сетио се (ах, какав превид) давежа и гњаватора. 875.пјаф: и сетио се још једног. Edited by расејан
Link to comment

 evo još par s područja mentalnog zdravlja: lokarda, cuger, sauger- alkoholičarfurež- IV ovisnikmunja, munjara, munjoza, šiza- luđak ili duševni bolesnikdrka- ženska osoba više s neurotskim tegobama i na kraju nest drugacije:  mona u dalmaciji definitivno nije isto što i u italiji- glupan, naivac, pi*da 

Edited by Nicol
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...