Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

46 minutes ago, Profesionalac said:

Ne znam da postoji išta više od Evroliginog Next Gen turnira, ali i to je turnirski sistem 

 

Mislim da nema ni realne poente da deca imaju takvu vrstu takmičenja. Gubi se dosta vremena za trening na putovanja, taj uzrast još uvek je u nekim obrazovnim sistemima, a na sve to košta boga oca.

 

Međunarodni turniri na par dana su druga stvar, to podržavam 100%.

Pa taj EYBL su zapravo 2 ili 3 turnira u sezoni, ovisno o plasmanu. 

  • +1 1
Link to comment

Pocele su kvalifikacije za kadetsku i juniorsku ligu. Prosle sedmice su  kadetski turnir igrali klubovi iz Vojvodine. U kls su se plasiraili Vojvodina i Dzoker. Obe ekipe imaju zanimljive timove i verujem da ce se dobro pokazati, Vojvodinu vidim na zavrsnom turniru mada mislim da i Dzoker ima sansu. Inace Vojvodina  je pokupila najtalentovanije klince  iz KK Star-a koji se izgleda raspao. Sto  je bas steta , poceli i su da izbacuju kvalitetne mlade igrace, Bosnjakovic,Kondic,Plisnic Marjanovic. Tamo je poceo i junorski turnir danas a u Beogradu kadetski. Crvena Zvezda  je klasika , opet su okupili fizicki jaku ekipu ali ne vidim ni jednog ekstra igraca u najavi, najzanimljiviji je plej Lucic. Misko se prebacio i na africko trziste , doveo je centra koji je rodjen u africi, ekipa im izgleda lepo selektirana, svi su nekako dugacki, imaju dobru visinu itd. Partizan nisam  odgledao detaljno ali vidim da je Sekularac presao kod njih. Ne znam sta im se desilo sa onim rumunom koji je bio lider pionirske ekipe prosle sezone.

Edited by Micko8
Link to comment

iz zapadne srbije se u kadetskoj kvalifikovao borac, cacak 94 i sloboda ue igraju dodatne kvalifikacije

juniorski se igra sledece nedelje, takdoje jedan klub ide direktno, drugi i treci u dodatne kvalifikacije

Link to comment
30 minutes ago, Micko8 said:

Crvena Zvezda  je klasika , opet su okupili fizicki jaku ekipu ali ne vidim ni jednog ekstra igraca u najavi, najzanimljiviji je plej Lucic.

da su nesto talentovani, i nisu, ali gde nadje fizicki jaku ekipu. takodje, sta fali miroslavu bogdanovicu?

Link to comment

Ne znam , stekao sam takav utisak, startna petorka mi deluje kao takva. Rezervni centar ima dobru visinu i dugacak je ali bas mnogo mora da radi na sebi . Sa slobodnih bacanja umalo nije povezao dva air ball-a. Uglavnom Crvena Zvezda ne ozonuj-e nekim velikim talentom, bojim se da je ovo jos jedna promasena generacija.

Link to comment
45 minutes ago, theanswer said:

 

Ima u 17h i Mega Partizan sa drugog turnira. KSB kvalifikacije za KSS ligu. Prvi iz obe grupe idu direktno, ovi današnji mečevi odlučuju o prvacima grupe. 

kako uopste ide sistem kvalifikacija? ja sam pokusao nesto da nadjem za sve regione, ali mi nije uspelo.

Link to comment
23 minutes ago, Joe D said:

kako uopste ide sistem kvalifikacija? ja sam pokusao nesto da nadjem za sve regione, ali mi nije uspelo.

 

12 ekipa, 7 direktno preko regiona. ksb 3, ostali regioni po 1. ostaje 5 mesta za koje se igraju nacionalne kvalifikacije. za kvalifikacije ksb, ksv i zapadna srbija daju 2 tima, istočna i centralna po jedan. 

ksv turnir prošli vikend dobila vojvodina, koja je dolaskom rebrače ili koga već stoji iza njega napravila konsolidaciju u mk, pokupila iz ns dosta igrača. joker bio drugi, spartak treći, i came to play četvrti. ovaj vikend se igra juniorski gde verujem da opet vojvodina ulazi. mada bi mogao spartak možda da se pošiba. 

što se ovog ksb tiče, prvaci 2 grupe idu direktno, onda se valjda igra neki baraž izmedju drugoplasiranih za to treće mesto. a ostali igraju opet neke baraže za kvalifkaicjie. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Joe D said:

I came to play se proslavio jedino po tome sto je darkan zaigrao za njih jednom prilikom. 

I Čika Jovo Stanojević. Pa Branko Cvetković, Bulut Domović i još čitava plejada staaarih asova.

Live prenose utakmica na youtube komentarisali Nidža, Glavata, Podrig...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...