Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Šta se desilo u trećoj 1/4 juče? 

 

Gledao sam prvo HT i delovalo je da smo ih rešili, kad ono međutim.

 

Poslednjih 5 min sam opet gledao i delovalo je da na njihovu zonu (jebala ih zona sa 15 godina) samo slučajno možemo da damo koš. Neke drvene puteve za 3 smo uzimali.

Link to comment
On 6.8.2022. at 18:58, pasha said:

Na kraju solidnih -22.

Kao sto napisah protiv Izrailja, tesko ce neko od ovih klinaca nesto napraviti u seniorskoj kosarci.

Ali rad, rad i samo rad i mozda neko postane solidan igrac.

Za Zdravlje Leskovac

Link to comment

e jbg

onaj glupi poraz od hrvatske, to da su dobili isli bi na holandiju koju bi verovatno dobili jer je medju najslabijim ekipama na turniru

pa povreda radosica pred odlucujuce meceve

plus bosnjakovic nije mogao igrati jer je igrao svetsko u17

 

bas ih nece

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Koliko sami sebi pucamo u nogu kada su u pitanju mladje kategorije. Saljemo neke C timove na ova FIBA takmicenja , a mogli smo na svakom turniru da odigramo barem polufinale, da su se kvalitetnije selektirale ekipe.  Oocigledan primer je kadetska reprezentacija koja je jedva opstala u Diviziji A a imamo mnogo kvalitetnije igrace koji nisu pozvani ni na pipreme.

Link to comment

Koja klupska međunarodna takmičenja igraju mlađe kategorije u Srbiji, Partizan, CZ, FMP, Mega? Znam za postajanje EYBL (European youth basketbal league), ali to igra ko se prijavi i plati učešće, nema razvrstavanja po kvaliteti. Postoje li neka ozbiljnija takmičenja za U14-U19? 

Link to comment

Ne znam da postoji išta više od Evroliginog Next Gen turnira, ali i to je turnirski sistem 

 

Mislim da nema ni realne poente da deca imaju takvu vrstu takmičenja. Gubi se dosta vremena za trening na putovanja, taj uzrast još uvek je u nekim obrazovnim sistemima, a na sve to košta boga oca.

 

Međunarodni turniri na par dana su druga stvar, to podržavam 100%.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...