Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 hours ago, Giggsy said:

Avdija, Kaminski... nije nikad bilo sanse.

Nakic je druga prica, kao i Smailagic

Ja nisam ni za Paige bio, pa nam donese titulu

Generalno, nisam za Paige, ali ako ti je jedan od roditelja Srbin, juri. Propustili smo mnogo takvih. 

 

Kakve veze Smailagic ima sa ovim? Covek je iz Koteza, samo se ne zove Petar Petrovic pa svi nesto tripuju

Link to comment
4 hours ago, Giggsy said:

Avdija, Kaminski... nije nikad bilo sanse.

Nakic je druga prica, kao i Smailagic

Ja nisam ni za Paige bio, pa nam donese titulu

Generalno, nisam za Paige, ali ako ti je jedan od roditelja Srbin, juri. Propustili smo mnogo takvih. 

Kada amateri  vode  KSS a bilo je sanse za i za jednog i za drugog, Kaminsky je mogao da zaigra  na kadetskom da je bilo sluha a sam Zufer je predlagao da mu sin zaigra za nas, jedino ako on laze u svom intervju pre jedno tri godine, tako da to tvoje  nikad nije beilo sanse, mozes da okacis macku o rep.

Link to comment
9 hours ago, James Marshall said:

Pa šta ja znam, prvo mi je to "nudio" bljutavo, kao da je džak krompira, drugo mali niti je rođen niti je ikad igrao u Srbiji, ono, kome sve ćale nije iz Srbije pa nikom ništa. A uglavnom te akcije "vraćanja dijaspore" ispadnu blamaža, kao onomad kad je Acastop smarao Lijanka po tviteru. Ili priče o Dončiću. Ili onaj Kaminski. Uglavnom ništa ne ispadne. 

 

Zar nije kod nas neko nepisano pravilo da kao čuvamo autentičnost reprezentacije, da se kao kunemo u to? Meni je to ok, ali ako ćemo već da primamo nekog, onda bolje nekog ko se formirao košarkaški ovdje, tipa Veseli. 

 

Ovaj klinac nije njegov ćale, on veze sa srpskom košarkom i državom nema, (koliko ja vidim) sem što bi mu vjerovatno mogli smuljati pasoš na brzinu. 

Sta ti to znaci autenticnost  reprezentacije??? Ako postoji zelja  nekog igraca naseg porekla iz neke druge zemlje , da zaigra za srpsku eprezentaciju a taj igrac ima kvalitet, naravno da se treba boriti za takvog igraca, nema nas tri milijarde na kugli zemaljskoj . Nick Rakocevic je primer da  ne mora da bude blamaza, decko je rodjen u americi , tamo je odrastao, naucio da igra kosarku  i odigrao je u20 prvenstvo za nas pre dve godine, ako  bude imao kvalitet za seniorsku reprezentaciju bice pozvan u narednim  reprezentativnim akcijama.

Link to comment

Pa ne znam, meni to sranje, ono, kao da navijam za skupinu legionara. Nije mi nešto ni gušt da navijam za likove za koje sam prvi put čuo kad su zaigrali za reprezentaciju, koji nabadaju srpski i koji nemaju pojma o čemu se tu radi. Potpuno mi je svejedno da li se prezivaju Rakočević, Avdija ili Vilijams/Roberts. 

 

Mislim, šta svakog od njih čini reprezentativcem Srbije? Kako on reprezentuje Srbiju? Željom da za istu igra? Pa pun primjer evroreprezentacija Amera, meni to sve nema nekog smisla. 

Edited by James Marshall
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Pa ne znam, meni to sranje, ono, kao da navijam za skupinu legionara. Nije mi nešto ni gušt da navijam za likove za koje sam prvi put čuo kad su zaigrali za reprezentaciju, koji nabadaju srpski i koji nemaju pojma o čemu se tu radi. Potpuno mi je svejedno da li se prezivaju Rakočević, Avdija ili Vilijams/Roberts. 

 

Mislim, šta svakog od njih čini reprezentativcem Srbije? Kako on reprezentuje Srbiju? Željom da za istu igra? Pa pun primjer evroreprezentacija Amera, meni to sve nema nekog smisla. 

Pa mozda im je  generacijski usadjena ta pripadnost  svom narodu, Rakocevicu su roditelji , mislim otac rodjen i odrastao  u SFRJ, verujem da zna i nesto jezika,  to sto natucaju bas i nije neki problem , eno za Nick Calathesa se prica da ni dan danas ne zna da  govori grcki jezik  a redovan je ucesnik svih reprezentativnih akcija i skoro svoju citavu profesionalnu karijeru je proveo u Grckoj ,isto je i sa Kufosom. Ovaj draftovani  kanadski litvanac  u Niksima je  igrao za Kanadu  na kadetskom prvenstvu amerike a izjavio je da samo zeli da igra za litvaniju  u buducnosti. Inace meni su bliski ti ljudi rodjeni tamo bili druga ili peta generacija,  kakvi , takvi nasi su:) Druga stvar je sto Spanci,Italijani i jos neki stancaju crnce iz afrike u mladjim kategorijama a koji nemaju  ikakve kulturoloske  niti bilo kakve druge veze sa tim drzavama.

Edited by Micko8
Link to comment
20 hours ago, theanswer said:

 

Kakve veze Smailagic ima sa ovim? Covek je iz Koteza, samo se ne zove Petar Petrovic pa svi nesto tripuju

 

Zato sam i rekao, nisi me razumeo. Vecina njih je culo za ime i pomislilo, uzeli smo Bosanca. Smailagic je rodjen ovde i igrao je za mladje selekcije.

Kao sto rekoh, ko god ima jednog roditelja da je nas, juriti ga od kadeta. Samo smo mi to godinama propustali

Edited by Giggsy
Link to comment
23 hours ago, theanswer said:

 

Kakve veze Smailagic ima sa ovim? Covek je iz Koteza, samo se ne zove Petar Petrovic pa svi nesto tripuju

+1000

 

3 hours ago, Giggsy said:

 

Zato sam i rekao, nisi me razumeo. Vecina njih je culo za ime i pomislilo, uzeli smo Bosanca. Smailagic je rodjen ovde i igrao je za mladje selekcije.

Kao sto rekoh, ko god ima jednog roditelja da je nas, juriti ga od kadeta. Samo smo mi to godinama propustali

pa on ti to i kaze

momak je rodjen i odrastao, te kosarkaski formiran  u srbiji

ne moze i ne treba u istu recenicu sa nabrojanim momcima

 

kuzmic je bosanac

smailagic eventualno bosnjak, bosanac nije sigurno

Link to comment

Ali zašto juriti? Kako se to razlikuje od jurenja nekog crnog pleja? Jer imamo moralno opravdanje pošto je neko od njihovih predaka Srbin? (klizav teren, kao što eto vidimo ovdje na forumu na primjeru Smailagića) 

Vraćam se na priču, kako oni reprezentuju srpsku košarku i Srbiju? Prezimenom? Zalazimo u opasne rejone. Ono, gdje god su Srbi prisutni to su srpske zemlje. Jbg, migracije su već postale fakt, nema smisla sad ići u brojanje krvnih zrnaca. 

Stvarno mislim da više smisla ima pozivanje Veselog ili tako nekog igrača koji predstavlja srpsku košarku bolje nego neki tamo HS/koledž klinac. 

Edited by James Marshall
Link to comment
59 minutes ago, Micko8 said:

Koliko je meni poznato Smailagic je poprilicno srpski nastrojen ali dobro da ne idemo u neki off.

 

Ma kažem, klizav teren, ubaciše čovjeka u priču a on uopšte nije sporan. 

Link to comment

Ovde tacno van Pokusevskog i Pazina nema nikakvog kvaliteta, ali njih dvojicu je uzivanje gledati kako igraju. Generalno, ekipa igra dobru kosarku, i na onom turniru u Spaniji su igrali dobro, ali dosta je tu nemaca pojma, a plejmejkeri su tuga jesenja. Jos ce ovaj Andric ispasti najbolji na toj poziciji.

 

I Pavicevic deluje da zna kosarke, ali je dosta promasio zicera danas, vidi se da mu smetaju fizicki jaki protivnici. 

Edited by Joe D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...